Rusya'ya dönen ve ülkesinin takýmlarýndan Dinamo Kazan ile 2 yýllýk sözleþme imzaladýðý öðrenilen yýldýz oyuncunun transferi yeni kulübünün resmi internet sitesinden de açýklandý

Fenerbahçe Acýbadem takýmýnýn bu sezon Ýndesit Avrupa Þampiyonlar Ligi'nde final oynamasýnda, Süper Kupa, lig þampiyonluðu ve Türkiye Kupasý'ný kazanmasýnda büyük rol oynayan ve taraflý tarafsýz herkesin gönlünde taht kuran Rus yýldýz Ekaterina Gamova Sarý-Lacivertli formadan koptu.

Rusya'ya dönen ve ülkesinin takýmlarýndan Dinamo Kazan ile 2 yýllýk sözleþme imzaladýðý öðrenilen yýldýz oyuncunun transferi yeni kulübünün resmi internet sitesinden de açýklandý.. Gamova sitedeki açýklamasýnda ''Çok teklifler aldým‚ Türkiye'de de kalabilirdim ama ben Rusya´ya dönmek istedim. Dinamo Kazan´da bana teklifini yaptý ve ben kararýmý Kazan'dan yana kullandým‚ Kazan'ý seçen çok oyuncular tanýyorum. Çok enteresan bir takým olacak ve en iyi hedefler için savaþacaðýz'' diyerek Fenerbahçeli taraftarlara ve Acýbadem Yönetim Kurulu Baþkaný Mehmet Ali Aydýnlar'a teþekkür etti.

Bilindiði gibi Fenerbahçe Acýbadem, Gamova'nýn ayrýlma ihtimaline karþýlýk önceki gün ayný zamanda Türk vatandaþý da olan dünyaca ünlü smaçör Sokolova ile sözleþme imzalamýþtý.