Tüm dünya ayný anda 6 yýllýk bir efsanenin yani milyonlarý ekran baþýna toplayan dizi, Lost’un vedasýna tanýklýk etti.

Dört saat boyunca ekrana gelen Lost’ta, “The End” adlý iki saatlik final bölümünden önce iki saat boyunca þimdiye kadar dizide neler olup bittiðini özetleyen iki özel bölüm gösterildi.

Türkiye dâhil tüm dünyada ayný anda yayýmlanan 6’nci sezonun son bölümünde, izleyiciler arasýnda sayýsýz gizemli sorunun cevaplarýný bulanlar da oldu bulamayanlar da. Fakat dizinin sonunda izliyiciyi yine ilginç bir final beklemekte. Yani dizi izleyiciyi hayalle gerçek arasýnda býrakarak sona eriyor.

Lost’un final serisini 220 ülkede ayný anda milyonlarca insan ayný anda izledi.

2004 yýlýnda baþlayan dizi bu zamana kadar aralarýnda Golden Globes ve Emmy ödülleri baþta olmak üzere toplam 58 ödül alarak bir rekora daha imza attý.

Altý yýldýr yayýnlanmakta olan "Lost" dizisinin dün gece yayýnlanan finali izleyenleri hayalkýrýklýðýna uðrattý. Birçok "Lost" hayraný, dizideki tüm sorulara cevap alacaðýný beklerken, ucu açýk bir final bölümü ile karþýlaþtý. Dizinin hayranlarý yaþadýðý hayal kýrýklýðýný internetteki forumlarda dile getiriyor.

Ýþte Lost hayranlarýnýn isyaný

* 6 sezon boyunca bu sahane diziyi izledik. izledigimiz herseyin uzerinde detaylica dusunduk. teoriler urettik. Teoriler okuduk. dizideki gizemli öðeler o kadar fazlaydi ki dizi hayatýmýzýn bir parçasý oldu. Kafamýzý hep meþgul etti. Lost aksamlarini iple ceker olduk. Dizinin nasýl sona ereceðini, adada neler olup bittigini hep merak ettik. Anlattýðý hikayeye bayýldýk. Çok sevdik Lost'u. Bölümleri canlý izleyebilen bir nesilde olduðumuz için kendimizi þansli saydýk. Ama böyle mi bitecektin. Tabakta son kalan ve acý çýkan çekirdek gibisin Lost. Üzerine ne kadar soðuk su içsem az.

* Büyük taklaya geldik.

* Yüzyýlýn en büyük gerizekalýlýðý. Hadi her þeyi baðlayamayacaklarýný tahmin ediyorduk da bu kadar kötü bir finali ben bile beklemiyordum açýkçasý. Televizyon tarihinin en büyük kandýrmacalarýndan, salak yerine koymalarýndan biri olarak tarihe geçmiþ bulunuyor sanýrým bu dizi.

* Herhalde bitebilecek en kötü þekilde bitti.. Halbuki umutluydum..

* Günlerinize, saatlerinize, beklediðiniz aylara yanýn. Yazýklar olsun, ne diyeyim.

* Yapýmda tüm emeði geçenlere komple kalýcý hasar vermek istediðim dizi. 6 yýlýn sonu bu mu?

* Acaba ben mi tam farkýna varamadým, çok müthiþ bi final oldu da ben mi anlayamadým? 6 sezonun en kötü bölümü mü? Acaba þoktayým da müthiþ bir bölümü farkedemiyor muyum?

* 6 sezon! 6 sene! sürekli sorular sorduk, sürekli cevaplayacagýz dediler, mantýklý açýklayacagýz dediler! Bu mu cevabýnýz??

* Bu kadar büyük hayal kýrýklýðý görmedim, beklemiyodum, sinirden aðlýyorum.

* Ben böyle terbiyesizlik görmedim.

* Hersey Jack'in gözünü açýp kapama süresinde geçmis meðersem...

* Boðazýmda düðüm býrakarak bitti.

* Jack uçak düþünce ormanda gözlerini açmýþ, bir saniyeliðine yaþamýþ, bir rüya görmüþ ve gözlerini kapayýp ölmüþ. Dizi kabaca bu. Uçaktan kurtulan kimse yokmuþ. 6 sene ya. 6 senede gördüðümüz 1 anmýþ.

* Hakikaten hiçbir teoriyi doðru çýkarmamýþ dizi. bu kadar kötü finali kimse tahmin edememiþti.

* Þimdi bana kaybolan yýllarýmý verseler...

* 6 sene boyunca hissettirmeden sokulan koca bir kazýktýr.

* Jack'in müthiþ bir hayal gücü olduðunu anladýk en azindan. O nasýl rüyalar-hayaller be kardeyim.. O ne detaylar öyle.. vay babayýn kemigine..

* Yüzyýlýn þakasý.

* Koca bir 'ayýp' olarak anýlacak dizidir.

* Böyle diziye böyle son mu yapýlýr? Annanelerinizi kemirim dediðim senaristlere tepkimi göstermek için birazdan abd ye tek yönlü uçak bileti almamý saðlayacak dizidir.

* Jack'in ölü olduðunu bilmemesi ve bunu babasýndan öðrenmesi fena halde altýncý his filmini çaðrýþtýrdý. eminim ki seyreden herkes ayný þeyi düþünmüþtür. Resmen adanýn ne olduðunu açýklamadan bitmiþ dizidir. Bu bölüm 6. sezonun finali olmaya yakýþýrdý. alternatif gerçekliði, seçilen candidate hikayesini, iki bölüm önce yarattýklarý maðara gizemini falan iyice açýkladýlar.

* Tabii biz aslýnda bunlarýn hiçbirini merak ediyor deðildik. biz adanýn ne olduðunu, nasýl varolduðunu, neye yaradýðýný bilmek istiyorduk. dizi son anda karakter bazlý drama havasýna bürünerek koskoca gizemli adayý "karakterlerin hatalarý ve piþmanlýklarý geride býrakmasý için geldiði bir yer" gibi bir metafora döndürdü. hiç hoþ olmadý.

* Ne yani þimdi bunlarýn hepsi ölü müymüþ? Aslýnda alternatif zaman deðil arafmýþ! Bravo, çok zekice. onca teorinin, okuduðum binlerce entrynin, takip ettiðim forumlarýn hakkýný verseydiniz, içim yanmayacaktý.

* Finaliyle pembe diziye baglamis dizi...kendimi aldatilmis hissediyorum.

* Daha fazlasýný bekliyordum. Gerçekten ‘lost’ oldum.

* Berbattý. ilk sezon bitince ‘Fantezi Adasý’na dönüþeceði belliydi.