turk-dreamworld.com Sitesine Hoþgeldiniz.

2 sonuçtan 1 ile 2 arasý
    TDW Team-Co Admin himm - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    1.641 Toplam

Standart Tuncay Þanlý ilk kez konuþtu

Ýngiltere'de Stoke City formasý giyen Tuncay Þanlý, 2.5 yýl sonra ilk kez konuþtu. Türkiye'den ayrýlýp Ýngiltere'de futbol hayatýný sürdüren milli futbolcumuz suskunluðunu NTV SPOR'dan Ersin Düzen'e bozdu ve çok önemli açýklamalarda bulundu.
    Fenerbahçe ile her zaman görüþtüðünü kaydeden Tuncay Türkiye'de Fenerbahçe'den baþka takýmda oynamaycaðýný söylerken Ýngiltere'de mutlu olduðunu ve dönmek de istemediðini belirtti. Tuncay, Premier Lig'deki ilk günlerinde maçlarýn ilk 15 dakikasýnda hemen yorulduðunu fakat zamanla bu problemi de aþtýðýný söylerken Premier Lig'de kapýsýnýn her takýma açýk olduðunu söylerken Türk futbolcularýn daha fazla Avrupa'ya açýlmasý gerektiðini söyledi.

"FENERBAHÇE'YÝ ÖZLÜYORUM"

"Fenerbahçeli yöneticilerle devamlý görüþüyorum. Aykut Hocam'la da görüþüyorum. Kapýnýn açýk olduðunu söylüyorlar. Fakat þu an Türkiye'ye dönmeyi düþünmüyorum. Orada daha keyifli olduðumu hissediyorum. Fakat Fenerbahçe'yi de özlüyorum" açýklamasýný yapan Tuncay, Fenerbahçe'nin Trabzonspor maçýný da izlediðini ve o anda statta konuþamadýðýný ifade etti.

"SADECE FENERBAHÇE'DE OYNARIM"

Ýngiltere'deyken Beþiktaþ ile görüþtüðünü ilk kez açýklayan Tuncay "Türkiye'de oynarsam sadece Fenerbahçe'de oynarým. Baþka takýmda oynamayý duygularým elvermez" dedi.

"BAÞKA BÝR TAKIMDA OLABÝLÝRÝM"

Ýngiltere'de mutlu olduðunu söyleyen Tuncay Þanlý "Keyifliyim, mutluyum. Orada oynamak istiyordum. Hayalim vardý. Ýngiltere futbol anlamýnda çok farklý birt yer. Tatilimi bitirdim sayýlýr. Çarþamba günü Ýngiltere'ye dönüp kampa katýlacaðým" açýklamasýný yapan yeni sezonda hangi takýmda olacaðý sorusu üzerine ise "Geliþmeler konusunda transferim olabilir. Stoke'ta kampa katýlacaðým. Ama farklý takýmda da olabilirim. Ben de bunu bilmiyorum þu anda" açýklamasýný yaptý.

"BENDEN DEFALARCA ÖZÜR DÝLEDÝ"

Stoke City'ye transferi hakkýnda "Bonservis bedelim yükskti. Benim bildiðim 8-10 milyon paund civarý para isteiði için çýkmaza girdi. Ayrýlmak istediðimden dolayý Stoke City'ye transfer oldum. Daha iyi takýmlara transfer olabilirdim ama bonservisin yüksekliði bunu engelledi. Þu anda da bonservisim yüksek. Engel olur mu bilmiyorum ama kulüple tekrar görüþeceðim. Kulüp ve hocam beni istiyor" açýklamalarýný yapan Tuncay yedek kaldýðý süreler hakkýnda ise "Ýlk günlerde daha çok üzülüyordum. Ama daha sonra profesyonelliði gördüm. Hocamla konuþtum. Oynamak istediðimi söyledim. Sýkýntý yoktu. Oynamaya baþladým fakat bir anda beni tekrar kesti" ifadelerini kullandý.

Oyuna girdikten hemen sonra teknik direktörü tarafýndan oyundan alýndýðý aný da anlatan Tuncay "Soyunma odasýna gittim. Daha farklý tepkiler de gösterebilirdim. Kendisiyle görüþtüðümde benden defalarca özür dileyip taktik icabý olduðunu söyledi. Sabrýmdan dolayý bana teþekkür etti" açýklamalarýný yaptý.

"ADA'DA HER TAKIMA KAPIM AÇIK"

Tuncay Premier Lig'de kalmak istediðini söylerken "Amacým Premier Lig'de kalmak. Her takýma kapým açýk. Avrupa'da farklý bir takým olup da hedefi de ayný doðrultuda olursa baþka bir ülkede de oynayabilirim" dedi.

"EN ÝYÝSÝ GERRARD"

"Ýlk sahaya çýktýðýmda koþup ama onlara yetiþemiyordum. Fizik açýsýndan bizden iyiler. Tugay aðabey ile karþýlaþtým. 15 dakika sonra yoruldum. O açýdan zorluk yaþadým" sözleriyle ilk maçlardaki performans zorluðuna dikkat çeken Tuncay "Ýngiltere'de iyi iþler yaptýðýmý düþünüyorum. Daha iyi orta sahalar olsa daha iyi iþler çýkarabileceðimi düþünüyorum" ifadesini kullanan Tuncay Premier Lig'de en çok Gerrard'ý beðendiðini, Drogba, Rooney, Fabregas gibi isimlerin de saha içinde çok güçlü olduklarýný kaydetti. Tuncay esprili bir þekilde "Ne yiyip ne içiyorlar bilmiyorum ama gerçekten inanýlmaz güçlüler" dedi.

"Bazen hýrsýmýn kurbaný olduðum anlar oluyor ama þimdi daha kontrollüyüm. Son dönemde daha aþaðý çekmeye çalýþýyorum. Yeteneklerimi bilen bir insaným" diyen Tuncay kendini en çok hücuma dönük oynadýðýnda keyifli hissediyor.

Tuncay Þanlý "Türk futbolcular daha fazla Avrupa'da yer almalý. Ben Middlesbrough'a gittiðim için hiçbir zaman piþmanlýk duymadým. 2 ay sonra geri dön dediler. Ama ben orada kendimi kanýtladým. Ben orada çok rahat takým buldum. Beni Stoke'un yaný sýra baþka takýmlar da istedi. Ýngiltere'deyken yenildiðimiz maçlar sonunda bile benle yolda fotoðraf çekilmeye geliyorlardý. Ama bu Türkiye'de imkansýz" açýklamasýný yaptý.

(NTVSPOR)
    AlýntýAlýntý

Senior Member Örnek - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    225 Toplam

Standart Cevap: Tuncay Þanlý ilk kez konuþtu

Her ne kadar mutluyum desene yerinde bir karar olduðunu hiç sanmýyorum burada ki futbolcularda gözü kapalý bir avrupa sevdasý var nedendir hala anlamam bu sezon doðru düzgün maça bile çýkmadý.
    AlýntýAlýntý