turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    Senior Member by_kernekli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    57.066 Toplam

Standart Spirit ile JB yapilmis 3.1.3 ler icin iOS 4.0 FW ye JB li olarak yukselme

Sadece eski bootrom 3Gs ler kullansın yoksa dfu loop a düşersiniz.

1.Yöntem

2.Yöntem

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    yada
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Bildiğiniz gibi spirit kullanıcıları custom fw yükleyemiyor bunun için bir çözüm bulunmuş ancak yayınlayan kişilerde kullanmak kendi sorumluluğunuzdur diyor.

Nasıl Yapacağız ?

1. Orjinal 3.1.3 ile retore edin ve ardından spirit jb yapın.

2. " Afc2Add, OpenSSH ve mobile terminal" i cydia dan kurun.

3. PwnageTool veya Sn0wbreeze ile 3.1.3 custom fw yapın.

4. Ve bu yarattığınız customun formatını .ipsw den .rar yapın.

5. Şimdi bu rarı unrar yapıyoruz."Firmware/all_flash/all_flash.n88ap.production" klasöründekileri /tmp klasörüne kopyalıyoruz.

6. Download kısmındaki dosyanın içindeki herşeyi de /tmp klasörüne atıyoruz.

7. Ve Mobile Terminale girip aşağıdakileri yazıyoruz. (sadece renkli olanları

su root
    Alpine (your password)
    cd / tmp
    chmod 755 pwn_old_boot_r2.sh
    ./pwn_old_boot_r2.sh

8. Ve artık 4.0 custom yükleyebilirsiniz.

* Telefon Eski Bootrom (0359.3) .. Bizlere biraz sayginiz varsa , halen "yeni bootromda olmaz mi" gibi abuk , gereksiz , anlamsiz sorular sormayin , olacak olsa eski bootrom icin demezdik.

* Bu yonergeyi bu sekilde uygulamaniz gerekiyor , telefon hali hazirda 4.0 ise calismayacaktir ,telefonu 3.1.3 e indirin , spirit ile JB yapin , ve diger adimlari uygulayin

* Pwnage Tool ile hazirlanan Custom FW ler Sn0wbreeze e nazaran daha fazla cihazda sorunsuz kuruluyor , bizzat elimdeki telefonlarda bunu tecrube ettim , peki sn0wbreeze ile yapilamaz mi , yapiliyor , ancak cikan problemleri anlamlandirmak ve nedenini tesbit edip cozmek bir deneyim isi , ben yapabiliyorum ama elbette siz ben degilsiniz. Bu sebeple custom FW lerin Pwnage Tool ile hazirlanmis olanlarini tercih edin. Custom larin icinde root partition ayarlamalari , boot esnasindaki logolar ile ilgili ayarlar ve benzeri bulunmakta. Sim kilitli cihaz kullananlarin MUTLAKA kendileri custom hazirliyorlarsa "ACTIVATE" sorusuna evet demeleri , expert modda hazirliyorlarsa da zaten secili olan Activate iphone secenegini secili birakmalari gerekir.

* 3.1.3 ile custom u sn0wbreeze in 1.5.2 , 4.0 in customunu ise sn0wbreeze in 1.6.1 versiyonlari ile hazirlamaniz gerekiyor (yine de pwnage ile hazirlanmislari oneriyorum , kendi customunuzu hazirlamaniz hem size deneyim katacaktir , hem de kendi seceneklerinizi uygulamanizi saglayacaktir) ... Dosyalarin zip lerini acip da iceriklerini kopyalama esnasinda kullanacaginiz custom 3.1.3 E AIT CUSTOM dur , sakin 4.0 FW nin customunu zip e cevirip acmayin .

* Mobile Terminal yerine bilgisayar uzerinden PUTTY vs gibi programlarla telefona dokunmadan da komutlari girebilirsiniz (Yalniz mobile terminal secimlik olsa da , af2add ve openssh mecburidir)

* SSH baglantisi icin sart olmasa da baska islerle ugrasmamaniz icin WiFi baglantisi gerekir.

* Bu islemin amaci "spirit in kalintilarinin bootrom un custom kabul etmesini onlemesi problemini" ortadan kaldirmaktir.

* Son olarak komut satirinda yaptigimiz OCTAL 0755 islemi , pwn_boot dosyasina yazma erisimini acmaktir , daha sonra da komutu calistirarak boot istenilen noktaya getirilir.

* Bu islemler sonucunda telefon 3.1.3 te ama sanki 3.1.2 deki redsn0w ile JB lenmis hale gelir. Dolayisiyla herhangi bir problem aninda blackra1n ile telefonu 3.1.3 te kaldigi yerden baslatip kullanabilirsiniz.

* 100% eminim ki deneyen cogu kisi 16xx hatalari alacaktir , kablo ekraninda kalacaktir , sebebini anlayamadigi hata mesajlari ile elindeki mevcut telefonu da kitleyecektir . Aktivasyon problemi olanlarin , islemler dogru uygulandiginda bir risk icermese de dikkatli olmalarini oneririm , herhangi bir orjinal restore a sebebiyet verecek hata , telefonun orjinal karti ile tekrar aktive edilmesini gerekli kilacaktir.

* Son olarak , itunes 9.2 ile versiyon dusurebilirsiniz (SHSH kayitlariniz var ise) , ancak spirit itunes 9.2 de calismaz .. bir sorun cikar da tekrar spirit lemeniz gerekirse bunu 9.2 de yapamazsiniz . Ama hali hazirda spirit ile kullaniyosaniz ve bir hata yapmazsaniz baska itunes surumlerine gerek kalmayacaktir.

* HERSEYI ama HERSEYI dogru yapmaniza ragmen bir turlu hata mesajlari kesilmiyorsa , once pwnage tool ile hazirlanmis custom u deneyin , baktiniz olmadi baska bilgisayarda deneyin , ben bazi telefonlarda bunca bilgime ragmen hata mesajlarini gecemedim ve bilgisayarima baska bilgisayar kurdum 2 saat kadar ugrasip (vmware workstation ile) , ve o sanal bilgisayar uzerinden geri kalan telefonlari halledebildim. Ancak eski bootrom ve 3.1.3 e bir sekilde ulasabilen herkes sonunda bunu basarabilir.

* Islemlerden sonra sim kilitli cihazlar icin Cydia icerisinden ultrasn0w calistirilarak tekrar unlock islemi yapilmasi gerekiyor , Cydia da herhangi bir sorun cikmasi durumunda "Cyder" denen programi kullanin ve bilgisayardan butun source adreslerini telefon ile eslestirin (yine Cyder programi icerisinden)

*Islemler sonucunda butun telefon icerigi silinir , dolayisiyla yedeklerinizi almayi unutmayin. Ayrica tekrarliyorum , suan 4.0 da olan kisiler SHSH kayitlari yoksa versiyon dusuremezler ve dolayisiyla bu yontem onlar icin DEGILDIR.

* Dosya isimleri ve uzantilari bir cok sekilde degistirilebilir , komut satirinda bu islem icin kullanilan format ise , ren bosluk eski dosya adi bosluk yeni dosya adidir .. <C:\>ren deneme.ipsw deneme.zip .. gibi.

Not : Detayli aciklamalar yaptim , soru sormayiniz ,cevaplanmayacaktir . Konuda butun bilgiler mevcut , ozel mesaji ise aklinizdan bile gecirip zamaninizi harcamayin , zira ozel mesajlariniz bana ulasmamaktadir. Isin dogrusu kimin bunun basarip basaramayacagi da zerre kadar beni ilgilendirmemekte .. Bununla birlikte herkese 4.0 FW li ve JB li gunler.

thanks Anchen
    insanlara teşekkür etmesini bilmeyen ,Allah a da şükür etmesini bilemez.(hadisi şerif)
    teşşekkür etmek için mesaj yazmayın ,teşşekkür butonunu kullanın
    Forumda Sunulan dosyalar test amaclidir!!!!
    AlıntıAlıntı

Junior Member a_c_20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Standart Cevap: Spirit ile JB yapilmis 3.1.3 ler icin iOS 4.0 FW ye JB li olarak yukselme

Merhaba bende iphone 4s 6.1.3 base bant 3.4.03 var tlf amerikadan geldi nasil unlock ya
    pabilirim
    AlıntıAlıntı