A Milli Basketbol Takımı’nın kaptanı Hidayet Türkoğlu, 2012 Londra Olimpiyatları’na giderlerse milliformayı orada bırakacağını söyledi, “Katılamazsak Türkiye’deki şampiyona, son şampiyonam olur” dedi

A Milli Basketbol Takımı Kaptanı Hidayet Türkoğlu Türkiye’de düzenlenecek Dünya Şampiyonası öncesi samimi itiraflarda bulundu.
Hastalığına rağmen tedavisini erteleyerek milli takımın başında olmaya karar veren başantrenör Bogdan Tanjeviç’in sağlığının her şeyden önemli olduğunu belirten Hido, “Ancak ona da hak vermek gerekiyor. Bu turnuvaya ev sahipliği hakkını kazandığımızdan beri hedefi Türkiye’yi burada final oynatmak” dedi.
Mehmet Okur’un çok önemli bir eksik olduğunu belirten milli oyuncu, “Mehmet çok istekliydi. Buraya onunla birlikte güçlü bir kadroyla katılsaydık, iyi olurdu. Kendisine acil şifalar diliyorum” şeklinde konuştu.
2012 Londra Olimpiyatları’na gitmeyi hedeflediğini vurgulayan Hidayet, sözlerini şöyle sürdürdü: “En yakın olimpiyat, 2012 Londra Olimpiyatı. Ondan sonrakinde belki sportif hayatımı bırakmış olurum. Her basketbolcunun hayalinde olimpiyatlara gitmek yatar. 2012 Londra Olimpiyatları’na gitme hakkı kazanırsak, artık o benim için son milli takım turnuvası olur diye düşünüyorum. Eğer gidemezsek Türkiye’deki Dünya Şampiyonası’nda bırakırım.”

‘Bize yakışan ilk 4’
Aday kadrodaki herkese güvendiğini vurgulayan kaptan, “Bize yakışan ilk 4’e kalmak. Önemli olan hatalardan ders alıp, adımları daha sağlam atmalıyız. İlk 4’e girdiğimiz zaman bu seyircinin ne kadar çılgın olacağını düşünemiyorum” ifadelerini kullandı.