turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    TDW Team-Co Admin himm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    1.641 Toplam

Standart Webber'in öfkesi dinmek bilmiyor

Red Bull Formula 1 takımı, Mark Webber'in Britanya'da elde ettiği zafere doya doya sevinemedi. Webber, sıralama turlarından önce yeni ön kanadının takım arkadaşı Vettel'e verilmesine hala kızgın. Takım patronu Horner ise Webber'i sakinleştirmeye çalışıyor.

Pek çok kişi hafta sonu Mark Webber'in yerinde olmak isterdi. Avustralyalı pilot, Britanya'da bu sezonki 3. galibiyetini elde etti. Ancak Webber'in gündemindeki en önemli konu bu galibiyet değil, takımıyla yaşadığı anlaşmazlık.

Takımın, sıralama turlarından önce, elindeki tek yeni ön kanadı Webber'in otomobilden çıkarıp Vettel'e vermesi, yıldız pilotu kızdırdı. Vettel, bu yeni ön kanat ile pole pozisyonuna yerleşti ama yarışı 7. sırada bitirdi. Webber ise 2. cepten başladığı yarışı zafer ile tamamladı ama sakinleşemedi. Avustralyalı sürücü, yarıştan hemen sonra pistte yavaşlamaya çalışırken takım telsizine “Takımın ikinci pilotu için hiç de fena bir başarı değil” diye konuştu. Bunu daha sert bir açıklama izledi. Webber, “Böyle olacağını bilseydim sözleşmemi gelecek yıla uzatmazdım” dedi ve ekledi “Bundan sonra neler olacağını göreceğiz.”

Red Bull'un patronu Christian Horner ise hafta sonu yaşananların Vettel'in kayırıldığı anlamına gelmediğinde ısrar ediyor. Takım patronu, karar aşamasında yapabileceği en adil seçimin, pilotların şampiyona sıralamasındaki yerlerine bakmak olduğunu, tarafların bir araya gelip sorunu çözeceğini söylüyor.

Webber, Mayıs ayında Red Bull ile sözleşmesini gelecek sezon sonuna kadar uzatmıştı. Aynı ayın sonunda, Türkiye Grand Prix'sinde ise takım arkadaşı Vettel ile çarpışmıştı. Red Bull, önce Webber'in daha suçlu olduğunu söylemiş, Horner sonradan bu açıklamayı yapmanın hata olduğu itirafında bulunmuştu.
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Standart Cevap: Webber'in öfkesi dinmek bilmiyor

Belki Kimi R. icin yer acacaklar,belli olmaz
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana
    AlıntıAlıntı