turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

8 sonuçtan 1 ile 8 arası
    TDW Team-Co Admin sonic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    34.657 Toplam

Thumbs up Denon AVR-1911 3D Av Receiver Piyasada

Denon AVR-1911 3D Av Receiver
    2009 yılının en iyi ev sinema amfisi seçilen AVR-1910 modelinin yeni serisi AVR-1911 modeli satışa başladı. 1910 modeline oranla HDMI Versiyonu 1.3 den 1.4 e ve 3D özellikleri eklenen yeni modeliyle Denon 2010 yılında da çok talep görecek gibi... Denon AVR-1911 modelinde HDMI 1.4 ve 3D dışında gözümüze takılan bir eklentide ürüne USB grişinin eklenmiş olması. Bu sayede sabit belleklerimizdeki müzik dosyalarını ek bir oynatıcıya ihtiyaç olmadan dinleme imkanımız olacak.
    denon_avr-1911_02.jpg

Cihazın bağlantı seçeneklerinde speaker çıkış sayısı ve HDMI bağlantıları 1910 modeliyle tamamiyle aynı aslına bakarsanız 1910 modelinin kasası ile hiç oynanmamış sadece bir usb girişi için yuva açılmış bunun dışında DENON bu ürün için çok fazla çalışmış görünmüyor.
    denon_avr-1911_03.jpg

Bunun dışında 1910 daki sevimsiz kumanda yerini daha kullanışlı bir kumandaya bırakmış .

Tüm bunlar dikkate alındığında geçen yıl ödül alan 1910 modeline oranla eksiklerinden arındırılmış ve teknolojik olarak güçlü kılınmış 1911 modeli bu senenin top ürünlerinden biri olabilir. Denon 1911 Modelinin en büyük rakipleri ise pioneer VSX-920 ve yamaha RX-V567 modeli temmuz ayında tüm modellerin ülkemize gelmesiyle canlı test sonuçları ve detaylı incelemeleri internet sitemizde yayınlanacaktır.

27-07-2010 Denon 1911 incelemesi

Ürünü kutusu itibariyle anlatmaya çalışayım .

Cumartesi basettiğim gibi ürünler elime ulaştı . Hemen 1911 lerden birini kucakladığım gibi ofisimin ortasına getirdim . kutuda ilk dikkatimi çeken kocaman 100 yazıyordu yaklaştım ve baktımki denon sice 1910 yazıyor üstüne kocaman 100 th 100 yıl olmuş vatandaşlar bu ürünleri üretmeye başlayalı bu ayrıntıyı verdikten sona ....

Kutuyu maket bıçağımın ucuyla güzelce keserek kapağını açtım ilk karşıma çıkan ithalatcının sonradan kutuya dahil ettiği Türkçe kılavuz + garanti belgesi idi Daha sonra avr yi kutudan çıkarttım kenara koydum kutu içeriğinde çıkanları sıralarsak

Uzaktan kumanda
    Pil
    Güç kablosu
    Anten kablosu
    Kalibrasyon mikrofonu
    Kitapçıkları

Baktımki standardın dışında bir şey yok hemen amfiyi eski avr nin yerine ***ürüp başladım montajını yapmaya .

Şuan kullandığım sistem şöyle

AVR DENON AVR-1911
    DVD PİONEER DV-410
    ÖN HOPLARÖRLER : WHARFEDALE DİAMOND 9.6
    CENTER : DALİ İKON VOCAL 2 MKII
    SURROUNDLAR : DALİ CONCEPT - 1
    WOOFER Takmadım komşularımı seviyorum [Smiles10]

Sistemi yerleştirdim sonra aldım kumandayı elime ve ne göreyim Kumanda değişmiş 1910 - 1909 Daki çirkin iğrenç ötesi kullanışsız kumanda gitmiş yerine pioneer 919 kullananlar bilir onun gibi güzel kullanışlı bir kumanda gelmiş tuşlar fosforlu geçe parlar cinsten .

Bu arada giriş çıkışlar ile ilgili Denon gereksiz , kullanılmayan ne var neyok kaldırmış ve bence iyide olmuş HDMI sayısını 4 in + 1 out usb girişi eklemiş ve üstüne üstlük ipod iphone arayüzü koymuş pioneer gibi yapmış . Bunun dışında kasası gayet şık 1910 modeli ile aynı ölçekde .

Neyse bunlardan sonra başladım manuel setup ayarlarına ön speakerlarımı : large center : small surrounda small woofer : kapalı konuma getirip diamond 9.6 lara az da tizleri açarak +3 e getirerek daha önceden dinlediğim latin lerimi getirdim sinemadan önce DTS müzik önceliğim vardır herzaman .Yaklaşık yarım saat dinledim ve bu yazıları yazarkende hala müzik dinliyorum . Birkere 1911 modeli 1910 modeline müzik kanadında kesinlikle fark atar normalde 9.6 larda geçen sene 1910 la dinlediğimde hakikaten şok olmuştum çok kapalı idi hiç memnun olmamıştım bence kesinlikle müzikte çok daha başarılı 1911 modeli . Herşeyden önce müziği dinlettiriyor benim gibi yarı profesyönel müzik dinleyicileri için harika bir seçenek olacaktır. Bundan emin olabilirsiniz.

Yav sinema performansı .... işte buraya gelene kadar 2 saat müzik dinledim bir türlü değiştirmeye elim varmadı. Neyse gerçektende benim büyüleyici müziklerimden ve AVR1911 in müthiş dinletisinden sonra ER RYANI kurtarmak adlı manyak şavaş filmini koydum ...ilk dikkatimi çeken woofersız 9.6 ları eski yamaha 863 den sonra ilk kez bu kadar hareketlendiren bir amfi gördüm . özellik filmin denizden çıkartma sahnesini binlerce kez dinlemişimdir... Ve bukadar etkilendiğim sistem sayısı parmakla sayılıdır. Gerçektende muazzam bir ses elde ettim ... biraz dinledikten sonra elimdeki Dali CONCEPT 8 leri Wharf 9.6 larla değiştirdim ... İşte bu çok şaşırtıcı bir deneyimdi . 9.6 ları bilen bilir . onlar gibi güçlü hatta basları daha etkili ve düzgün olan ayrıca tizlerde 9.6 ların çok daha üstünde bir performans verdiler . daha önceden yamaha ax-497 stereo amfi ile karşılaştırmıştım orda da dali ler 9.6 ları çarpmıştı sinemada bukadar fark olacağını düşünmüyordum hakikaten el oğlu yapmış [Smiles10] neyse birde abartıp Dali ikon 6 MKII Leri takıp dinledim ... yok böyle bir şey avr çoştu ayrıntılar süper muazzam bir keyif yav hakikaten bu tarafta olanlar gelsin bir ara dinleteyim bun konfigürasyonları şaşırırsınız ... Neyse fazla ballandırmayayım ayrıca bir sürü resim eklemek istiyorum ama sistemsel bir sıkıntı var sanırım bir türlü açmıyor resimleri. Daha sonra tekrar deneyeceğim .

Evet 1911 ile ilgili genel olarak söylenmesi gerekenler ...

1 -Öncelikle geçen yıl 1910 un aldığı ödülü kesinlikle 1911 modeli bu sene hakkıyla alır.
    2 -Müzik ve sinemada bu fiyata satılan bundan daha yüksek performans alınacak başka bir cihaz dinlemedim.
    3 -USB girişi , upscale yapması , 3d olması , hdmı 1.4 verisyon oluşu Dolby true hd , DTS hd Master Audio Yeni nesil ses kodları desteği , otomatik kalibrasyon sistemi , 4 hdmı girişi olması , analok girişleri HDMI a up conversiyon özelliği zone 2 için pre out çıkışı ile bence mükemmel tam puan alan bir makine olmuş alana kullanana şimdden keyili dakikalar dilerim ...

Selamlar . Orhan ...
    Test bilgileri icin orhan ustaya tsk ler...
    FORUMDA SUNULAN DOSYALAR TEST AMACLIDIR!!!!

TDW FORUMA DESTEK
    ---------------------------------------------------------------------
    **SAMSUNG 46"C6700+40"6500+XTREND ET10000+LG BlurayPlayer+Denon1911+Magnat Supreme 1000 +PS3-120GB-3.55CFW!!!!
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin himm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    1.641 Toplam

Standart Cevap: Denon AVR-1911 3D Av Receiver Piyasada

Sonic usta selamlar.
    Bu sanırım sizin aldığınız AVR. Nasıl? performansından memnun musunuz? Beklentilerinizi karşıladı mı?
    Şimdiden teşekkürler
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    34.657 Toplam

@himm usta eylül ayinda elimde olacak kismet olursa fakat performans olarak beni asacagindan eminim.alinca resim leri ve sonucu paylasirim

TDW FORUMA DESTEK
    **SAMSUNG 46"C6700+40"6500+XTREND ET10000+LG BlurayPlayer+Denon1911+Magnat Supreme 1000 +PS3-120GB-3.55CFW!!!!
    AlıntıAlıntı

Senior Member -=sezo=- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    878 Toplam

Yaw bununla eviniz Disco olur.
    Alette yok yok.Yeni sistem TVler cok ince oldugu icin ses kalitesi teneke gibi cikiyor,onun icin bu türü ses sistemlerine ihtiyac duyuluyor.
    Simdiden hayirli olsun.
    BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKI KANDIR.
    TOPRAK EGER UGRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
    AlıntıAlıntı

Junior Member hrant1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    9 Toplam

Merhaba arkadaslar ben aleti aldim (Denon AVR-1911 ) cok guzel tavsiye ederim fakat ben bu alette bas ve tiz ayarlarini bulamadim bunu bilen arkadas varsa bana nasil yapicagimi soylerse sevinirim suanda standart dinliyorum.
    Tesekkurler
    Saygilar
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    34.657 Toplam

@hrant1
    denon ile birlikte gelen mic kullan ayarlari otomatikmen yapiyor
    resimde vardir zaten kilavuzu incelersen
    oturdugun yere 6 degisik bölgeye microfonu yerlestir ve ayarlari kendisi yapsin,ben öyle yaptim ve memnunum.
    iyi günlerde kullan dostum

TDW FORUMA DESTEK
    AlıntıAlıntı

Vip Member ADANALI. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    57 Toplam

@sonic
    Usta bir sey soracaktim ?
    Bu receiwerde 2.1 e cevirme modu varmi ? (menüde)
    Yani sadece müzik dinlemek icin.
    Zira benim eski receiwerde sadece 2 kanal stereo cikisli,simdiye kadar kahrimizi cekti.(onuda müzeye kaldiracam)
    Yeni receiwer sart degil ama hafiften bir arastirma yapiyorum.
    Yardiminiz icin Tesekkürler.
    Görüsmek üzere...
    AlıntıAlıntı

1 Bu Konu icin
    34.657 Toplam

2.1 varmi bilmiyorum yalniz stereo dan kirmizoi beyaz kablolari denon ile baglayip kullanabilirsin
    bunun icin bahsettigin özeliige sahip olmasi gerekmiyor bence bu kablolar ile DD 5.1 alamassin tabii

blurayden hdmi veya optik kablo ile dolby ses ve dm800 hd den de optik kablo ile dolby ses aliyorum
    diger funksiyonlarini deneme zamanim da olmadi dogrusu yaptigi is mükemmel verdigim fiyatinin degerini veriyor bence

TDW FORUMA DESTEK
    AlıntıAlıntı

9. Teşekkür edenler:

ADANALI. (5.02.2011)