turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu
20 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member Duezceli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    2.505 Toplam

Standart E-Sigara kullananlar buyursun

Ben cok daha yeniyim bu konuda ama yinede baska üyelerimizde E-Sigara kullaniyorlarmi ve tecrübeleri nelerdir bir ögrenelim paylasalim.

Ben ego T olan cihazdan aldim, iki haftadir kullaniyorum, inanin sasirmadim desem yalan olur.
    Ilk basta cihazi bir arkadasim bana verdi, satilirken iki tane birden satiliyormus ikincisini benimle paylasti.
    Icmesek tabiki daha iyi ama bari bir yerden baslayalim degisiklik yapmaya dedik ve basladik.

Su an sigara kokusundan nefret eder oldum desem yalan olmaz, gerci cok erkende olsa iki haftadir sigara kullanmamak evde hanimla tartismamak cok güzel birsey.

Cihazi aldiktan sonra buharlastirici tabir edecegimiz parca zaman zaman bozuluyor ve yenisi gerekiyor.

Nikotin icerikli sivi 10 ml si su an 5 ila 7 yuro civarinda satiliyor, 10 ml hemen hemen 1 karton sigaraya es deger oldugu söylensede ben 10 peket degilde 7-8 paket degerinde diyebilirim, her halukarda 80% daha ucuz olmus oluyor.

Sivilar belirli nikotin degerlerinde satilkmakta, misal 0, 3, 6, 9, 11,16, 24 mg gibi secebiliyorsunuz ve tabiki aromalrinida, cesit bol.
    Hani bazen elektirkli nargile diye bile hitap ediyorum kendimce.

Belki simdi benden daha tecrübeli arkadaslarimiz vardir ve tecrübelerini bizmle paylasirlar.

Ben en azindan sigaradan kurtuldugum icin memnunum, isin maddi yönüyle bakiyorum, zarar yönü tartislir, ama kesin olan bence sigradan cok daha az zararli bu yöntem, en azindan evdekileri zehirlemiyorum.

Maddi yönü bir hayli ilginc benim icin.
    Misal 49 yuroya cihazi aldik ve kendimize sivi aldik bize maliteyi postasiyla 60 yuroya patladi. Yani bir sise sivi bir karton sigaraya es deger saymis olsaydik ilk sise bittiginde amorti etmis oalcakti kendini. Bana bir sise 6-7 gün yetti bunuda belirtmek isterim, tabiki bu size bagli birsey.

Yillik benim sigar masrafim 6 X 365 = 2190 yuro

Peki E sigra neye mal olacak bana?

52Hafta X 6 = 312 yuro + tahminen 8 tane buharlastirici eskitirim 8 X 8 =64 yuro

Toplam 376 hani fazla olsun 400 yuroya mal olsun

Cebimizde 1800 yuro para kalir ve cevremizi daha az rahatsiz etmis oluruz, inaniyorumki sagligimiz icin azda olsa birseyler yapmis oluruz.

Simdi baska kim var kullanan bir bakalim ve tabiki tecrübelerindan faydalanalim
    Konu Duezceli tarafından (16.01.2012 Saat 18:03 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

Banned uyducu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    3 Toplam

Standart Cevap: E-Sigara kullanalar buyursun

sigara sakızı kullanarak bıraktım 2 senedir içmiyorum çok memnun kaldım sakızdan (ismi nicorette)
    AlıntıAlıntı

3. Teşekkür edenler:

Duezceli (16.01.2012)

Vip Member -Ulus- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    592 Toplam

Standart Cevap: E-Sigara kullanalar buyursun

benim ego-T sigarasini alali 3 hafta oluyor,

malesef beni tadmin etmedi, e sigarsindan iciyorum aradan iki dakika gecmiyor esas sigara cekiyor canim.
    AlıntıAlıntı

5. Teşekkür edenler:

Duezceli (16.01.2012)

0 Bu Konu icin
    2.505 Toplam

Standart Cevap: E-Sigara kullananlar buyursun

Herhalde tüm sir , bu e sigarayi alinca eve sigra almamak, yoksa normal sigra el altindaolunca etki yapmiyor.
    Iki gün kullanin eminimki sigaranin kötü kokusunu almaya basliyacaksiniz, artik ilerleme kat ediyoruz demekki.
    Inanin yilar sonra sigranin bu kadar kötü koktuugnu daha yeni anladim, 22 senedir kullaniyordum sigrayi ama bu kadar kötü koktugunu gercekten bilmiyordum. bu bana haz oldu ve yola devam etmek icin bir sebep daha
    AlıntıAlıntı

Junior Member fakelake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    3 Toplam

ben e sigarasız nede ilac kulanarak bıraktım cok sukur 9 ay kadar oldu ALLEN carr yontemi ile

SİGARADAN 60 DAKİKADA KURTULUN!

DVD
    Allen Carr seminerlerinin önde gelen terapistlerinden Robin Hayley’nin sunduğu Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu, animasyonlar ve grafikler ile destekleniyor. Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu’nun dünyada bir numara olmasının tek bir nedeni var: BU YÖNTEM İŞE YARIYOR!
    Allen Carr ın Farkı?

Siz de dahil tüm sigara içicilerinin sigarayı şu şekilde bırakması için sihirli bir metot olduğunu farz edin;

· Aniden

· Sürekli

· İradeyi kullanmadan

· Sürekli,tekrar içme isteğinin yarattığı semptonlar olmadan

· Kilo almadan

· Hızlı etki gösteren şok taktikler,ilaçlar,ba ntlar ve başka araçlar olmadan

Farz etmeye devam edelim,

· Başlangıçta kendinizi,bezgin,yok sun ve berbat hissetmeyeceksiniz

· Sosyal hayattaki durumlardan hemen daha fazla keyif almaya başlayacaksınız.

Kendinize güveniniz artacak ve stresle başa çıkmak daha kolay olacak.

· Daha kolay konsantrasyon sağlayacaksınız.

· Hayatınızın geri kalan kısmında kendinizi çeşitli durumlarda ortaya çıkan,bir sigara yakma isteğiyle savaşırken bulmayacaksınız.

· Sigarayı bırakmayı sadece kolay değil,aynı zamanda bu bırakma girişiminde son sigaranızı söndürdüğünüz andan itibaren keyif almaya başlayacaksınız.

Eğer böyle sihirli bir metot olsaydı kullanır mıydınız?
    Allen Carr ın Başarısı?

Allen Carr yöntemi ile sigara bırakma başarı oranı %62 iken, diğer bilinen sigara bırakma yöntemleri başarı oranları aşağıdaki grafikte gösterildiği gibidir.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

DVD si linkler (alıntıdır)

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Konu fakelake tarafından (16.01.2012 Saat 19:13 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

Senior Member dimitri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    6 Toplam

bunu okudunuzmu [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    AlıntıAlıntı

Vip Member -Ulus- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    592 Toplam

birde esas sigaranin zararlarini okuyunca aradaki farklari anlariz,
    tabiki vucuta giren degisik her madde zararlidir, ama sigarada daha cok zehirli madde bulundugunu hepimiz daha iyi biliyoruz.
    AlıntıAlıntı

10. Teşekkür edenler:

Duezceli (17.01.2012)

1 Bu Konu icin
    2.505 Toplam

Zararli degildi demedim, ancak su bi gecek, aslinda tam bir arastirma yok ne kadar bazi arastirma vr denilsede, cünki tarafsiz bir arastirma olsa daha tatmin edici olacaktir.

Su an basit sebeplerle yildirmaya calisyorlar , sebebide acik ve belli. Benim verecegim en az 1500 yuro vergi onlarin cebine girmeyecek.
    Yillar sonra Sigara sanayisine rakip cikti, bu pastayi onlar kimseye yedirtmemeye calsirlar.
    Ciksin Goethe univeristesi desinki bu normal sigradan daha zararlidir desin kabul edeyim. Amerikan bazli bir arastirma bnim icin birsey ifade etmez.
    Maddi kaygisi olmayanlar arastirin inananlim
    AlıntıAlıntı

12. Teşekkür edenler:

-Ulus- (17.01.2012)

Junior Member webmyx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

elektronik sigara kullanarak abim bıraktı sigarayı. aklında soru olan varsa abimin aldığı yerden bilgi alabilirler . önce arayıp bilgi aldıktan sonra sipariş vermişti forumda ki arkadaşlar inceleyebilir

edit @as11
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Arkadaslar bilgi paylasimi baska, satis ve pazarlamaya yonelik linkler ve siteler vermek baska bir sey. Bilgi alinir ve isteyen arastirip guvendigi yerden siparis verir.

Gosterdiginiz anlayis icin tesekkurler
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana
    AlıntıAlıntı

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu