turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

6 sonuçtan 1 ile 6 arası
    Junior Member efe7777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Standart Vertical Kanallarda Sinyal Hatası!!

İyi günler arkadaşlar,

Yaklaşık 5 yıldır Dreambox 500s kullanıyorum herhangi bir sorun yoktu ancak son 1 haftadır bir sorunla karşılaşıyorum.Diseqc değiştirdim kablolarımı yeniledim ancak sorunuma çözüm bulamadım.Sanıyorum artık makina iflas bayraklarını çekmeye başladı

Makinadaki sorun şu; Horizontal kanalları izlerken herhangi bir sorun yok sinyal seviyesi %90 civarı geliyor ancak Vertical(Dikey) kanallara bastığımda sinyal seviyesi %59 a düşüyor ve aradığınız sevris bulunamadı hatası alıyorum. Bu hatayı aldığımda TRT1 i açıp tekrar aynı kanalı açtığımda sinyal seviyesi %90 civarında tekrar geliyor ve kanalı izleyebiliyorum. Bu makinaların kronik arızasının bu olduğunu biliyorum bu sorunu çözmek için hangi devrelerde yenileme yapmam gerekiyor bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim. internette aradım ancak genelde herkesin sorunu Horizontal kanallarda benimkiyse Vertical kanallarda malesef!! Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim yardımlarınızı bekliyorum kolay gelsin..
    AlıntıAlıntı

Senior Member sevenn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    58 Toplam

Standart Cevap: Vertical Kanallarda Sinyal Hatası!!

low birde hig vertikal var hangilerinde gelnelde problem oluyor bence bide elenbeyi denesen
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Genel olarak tüm uydularda var Turksatta yapmaya başlamıştı LNB değiştirdim, Eutelsatı da değiştirdim ancak sorun çözülmedi diseqc aldım son olarak Goldmaster'ın bu da çözüm olmadı.Sanıyorum kondansatörlerle alakalı bir durum veya adaptörden kaynaklanıyor olabilir diye düşünüyorum. Yardımlarınızı bekliyorum
    AlıntıAlıntı

Junior Member uokullu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    3 Toplam

bende de aynı sıkıntı var. yalnız türksatta hiç yapmıyor. w7 de dt nin bazı kanallarında yapıyor. diseq deüiştirdim düzelmedi. adaptörü 3 amper kullandım düzelmedi.LNB değiştirecektim denendiği için şimdi vazgeçtim.denemediğim yazılım kalmadı sonuç aynı. sıkıntı tunerden değilse acaba dt uydudan sinyal atıyor olabilirmi.
    AlıntıAlıntı

Senior Member -=sezo=- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    878 Toplam

Ustalar test amacli sorun yapan uydulari direk baglayin.Ayni sorun devam ederse LNB yada Adaptörün icinde 2 Kondensatör var,genelde onlar siser.
    Eger Sorun düzelirse O zaman sorun Diseq anahtarindan kaynaklanir.DM 500 Tuneri berbattir cok Diseq secerler.Onun icin size Spaun yada Kathrein Diseqleri tavsiye ederim.
    BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKI KANDIR.
    TOPRAK EGER UGRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Diseqten olduğunu pek sanmıyorum çünkü şimdiye kadar hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım ama yinede goldmaster diseq aldım yeni onu da denedim yine olmadı dediğim gibi.Ben adaptörden yada tunerdeki kondansatörlerden şüpheleniyorum açıkçası.Yarın adaptör bulabilirsem denicem onunla da ama eğer sorunum çözülmezse hangi kondansatörleri değiştirmeliyim bilmiyorum buralardada bu işten anlayan elektronikçi bulmak zor.Kaliteli diseq alsam harcı borcunu geçicek Makina ömrünü dolduruyo gibi zaten beni 1 sene daha idare etsin yeter
    AlıntıAlıntı