Beşeri ilişki tehdidi
Arda Turan, İspanya’ya davet ettiği Demet Akbağ son anda fikir değiştirerek Şansal Büyüka’nın, Pazartesi Gecesi Futbolu programına katılınca bir mesajla şaka yollu sitem etti: “Haftaya gelmezsen tüm beşeri ilişkilerimizi gözden geçireceğim” Arda Turan, İspanya’ya davet ettiği Demet Akbağ son anda fikir değiştirerek Şansal Büyüka’nın, Pazartesi Gecesi Futbolu programına katılınca bir mesajla şaka yollu sitem etti: “Haftaya gelmezsen tüm beşeri ilişkilerimizi gözden geçireceğim”
11 Şubat 2012 Cumartesi, 0955
Beşeri ilişki tehdidi

Geçen gece Demet Akbağ’ı, Şansal Büyüka’nın ‘Pazartesi gecesi’ adlı futbol programında görünce şaştım kaldım. Demet, öyle sık sık ekranlara çıkan biri değil, üstelik bir de futbol programı bu... Belli ki Büyüka’yı kıramamış. Ama sonra dinledikçe dikildi kulaklarım, kıza bir kez daha hayran kaldım. 40 yıllık futbol yorumcularını suya ***ürüp susuz getirir vallahi. ‘Tiyatronun zirvesinden futbolun zirvesine’ diye başlık atasım geldi bir anda, tuttum kendimi “Kimsin oğlum sen” diye. Demet, sahne tozundan sonra yeşil sahaların tozunu da yutmuş da haberimiz yokmuş.

Programı seyretmeyenleriniz bile Madrid kaplanımız Arda Turan’ın yayına bağlanıp; “Öz ablam gibisin” dediği Demet’e “Anne” diye hitap ettiğini şüphesiz duymuşlardır. Ama canlı yayındaki bu sevgi sözcüklerinden sonra Arda’nın Demet’e sıkı bir ültimatom verip onu ‘tehdit ettiğini’ de benden duyun o zaman. “Haydaaa durup dururken ne tehdidi” demeden biraz sabır lütfen. Önce filmi geriye sarıp, baştan başlatalım da ne demek istediğimiz iyi anlaşılsın.

90 ARTI 3’TE ARDA’YA GOL ATTI

Bizim Gargamel’den duyduğuma göre Demet’in aslında o gece Ayazağa’daki stüdyo yerine ailecek Arda’nın davetlisi olarak Madrid’de bulunması gerekiyormuş. Gelin görün ki, Büyüka’yı kıramadığından Madrid ‘turnesini’ iptal etmek zorunda kalmış. Yani 90 artı 3’te Arda’nın kalesine golü atıp İspanya yerine stüdyoda almış soluğu. Hal böyle olunca Demet’i’ görmeyi heyecanla bekleyen Arda da o geceyi gurbet ellerde Demet anasız geçirmiş. Ama yine de vefalı çocuk, programa bağlanarak hem bir jest yaptı hem de Demet Abla’sını karşısında canlı görmek yerine iki boyutlu haliyle kendini avuttu.

‘ANNESİ’NE SARI KART GÖSTERMİŞ

Şimdi gelelim şu tehdit meselesine. O gece program biter bitmez Arda, Demet’i aramış; “Bu hafta gelmediniz, sesimi çıkarmadım ama haftaya da gelmezseniz tüm beşeri ilişkilerimizi yeniden gözden geçireceğim” diyerek sarı kart göstermiş. Kısaca Arda kendisini ve dostluğunu ablasından mahrum etmekle tehdit etmiş. Demet de ikinci sarı kartla oyundan atılıp yedek kulübesinin yolunu tutmayı göze alamamış. Bu yüzden eşiyle birlikte Madrid’e gitmek üzere programını yapmış. Üstelik Arda’nın gönlünü almak için onun evinde misafir kalacaklarmış. Yani kısaca ikilinin arasına kara kedinin girdiği falan yok. Ama bir duygusal şantaj olduğu kesin. Eee ne demişler “Dostluk, içine sevgi katılmış karşılıklı şantajdan ibarettir.” Allah nazardan saklasın bu devirde kolay bulunmuyor böyle dostluklar.