SORUMLULUK TAMAMEN SİZLERE AİTTİR.
NOT:Bu rehber wave s8500 ve s8530 için geçerlidir fakat s8530 u kullanmadığım için burda yaptıklarımın aynısını sitede başka bir arkadaştan s8530 un turkiyedeki son versiyonun full fw sinin linkini rica edin gerisi bu reber ile aynı zaten.Ne de olsa fw dosyasından çıkan bütün dosyalar multiloader a eklenir uzantılarına göre

Bu konuyu size rehberlik etmek için açıyorum.Siz de benim gibi yurtdışından wave s8500 getirdiyseniz burada size yaptıklarımı anlatacağım ve hepsini adım adım sorunsuz yaparsanız hiçbir problem ile karşılaşmazsınız.
Öncelikle telefonunuz ve usb data kablosunu hazır etmelisiniz be bir de pc (notebook ta olabilir) şimdi başlayalım.

1.Adım : Telefonunuzu açın ve ayarlar ın içinde bağlantı türünü Kies moda alın.
2.Adım :Telefonu pc ye bağlayın (masaüstünde pc de yapıyor iseniz arka paneldeki usb slotlardan birini kullanmanızı öneririm nedeni ön paneldeki usb 1.1 olup sorun cıkarabilir) Pc ye bağladıktan sonra windows un usb sürücüsünü tanımasını bekleyin sağ altta aygıt yükleniyor yazacaktır ve ardından başarılı şekilde yuklendi dedikten sonra kies i açın.Eğer telefonunuzu kies tanıdıysa bu aşamaya kadar sorun yok demektir.
3.Adım :USB kablosunun telefona takılan kısmını cıkarın (usb slotu değiştirmeyin cunku değiştirlirse yeni taktığınız slota bir daha yukleme yapılacaktır)
4.Adım : Telefonu kapatma işleminden önce son bir kontrol olarak *#7465625# numarasını tuşlayın ve ekranda gözüken ayarların (yaklaşık 5 tane) başlarında kapalı (off) yazdığından emin olun eğer açık var ise onları kapatın.
5.Adım :Artık kontroller tamamlandı ve telefonu kapatın ardından içindeki sim kartı ve hafıza kartını çıkarın (bilgilerinizin silinmemesi gerekli ise) ve ardından bataryayı takın .
6.Adım : Telefonun sol kısmında bulunan ses kısma+sağ ksımdaki kilit tuşu+arama reddetme tuşuna ekranda download mode yazsını görene kadar basılı tutun. Bilgisayardaki dos ekranını andıran bir görüntüsü vardır.
Bu işlemin ardından Gelelim Multiloader programına bu program sayesinde telefonumuza fw işlemini yapıyoruz.Tek yapmanız gereken programı açtığınızda yukarıda LSI ın seçili olması gerek ve full fw attığımız için onun altında full download seçeneğini seçin.Ardından size altta vermiş olduğum linkteki fw nin dosyalarını tek tek multiloader'a tanıtmamız gerek.

BOOT ksımına S8500JVKC1 klasöründeki BOOTFILES klasörünü ,

Amss kısmına S8500JVKC1 klasöründeki amss.bin dosyasını,

Apps kısmına S8500JVKC1 klasöründeki apps_compressed.bin dosyasını,

Rsrc1 kısmına S8500JVKC1 klasöründeki Rsrc_S8500_Open_Turkey_Common. rc1 dosyasını,

Rsrc2 kısmına S8500JVKC1 klasöründeki Rsrc2_S8500_Open_Turkey_Common (Low).rc2 dosyasnı (unutmayın LOW olan seçilmeli)

FactoryFS kısmına S8500JVKC1 klasöründeki FactoryFs_S8500_Open_Turkey_Co mmon.ffs

CSC kısmına kısmına S8500JVKC1 klasöründeki CSC_S8500_Open_Turkey_Common_O JVKA1.csc dosyasını,

Ve en alttaki PFS kısmına PFS_S8500_Open_Turkey_Common_J VKC1.pfs dosyasını başlarındaki kutucuklara tıklayarak seçiyoruz.

7.Adım: Bu işlemin ardından (dosyaları yukarıdaki gibi tanıtıp LSI ve aşağısındaki full download u seçtikten sonra telefonu download mode ya almıştık ztn o şekilde takın ve 10-15 sn sonra multiloader da aşağıda ready yazısını görünce port search e basın ready lismore yazacaktır ve downlaod a basın işlem başlar ve en fazla 10 dk sürer gidin kahve fln bişeyler için sonra sağ tarafta işlemler yazar download complete dediğinnde telefon kendini yeniden başlatacak ve açılacaktır ana ekrana gelene kadar usb kablosunu çekmemeniz önerilir tel yeniden başlatılıp açıldıında çeşitli saat ayarları vs vs yapıldıktan sonra ana ekran glir ve artık telefonu cıkarabilrsiniz.

8.Adım(son adım): Hattınız ve hafıza kartınızı artık takabilrsiiz sim kartı taktıktan sonra eğer sim kartınızdaki kişi listesinin silinmesini istemiyorsanız telefonu kies modda bağlayın ve kiesten rehber e tıklayıp yedeğini alın(bunun nedeni bi sonraki aşamada sim kart takılı olmalı ve o işlemden sonra simdeki tüm bilgiler silinicektir) ardından usb kabosunu çıkarın ve telefonda şu numarayı tuşlayın *#272*ssdd#
bu koddaki ssdd yazan yere satt kaç ise onu yazmalsınız atıyorum saat 12:30 ise *#272*1230# yazarsınız ve ekranda gelen pencereden TUR ü seçiceksiniz boylelikle telefonda yabancı ülkeye ait hiçbir iz kalmaz
İşlem tamamdır güle güle kullanın....

Tavsiye : Flashlamadan önce telefonun bataryası dolu ve telefonun ısınmamış olması tavsiye edilir.Kies telefonu taktığınızda görmeyebilir çünkü içinde yabancı ülkeye ait fw olduğu için .Bu sorun değil önemli olan windows un aygıtı yüklemesi bundan emin olmak için aygıt yöneticisinden kontrol edebilirsiniz kurulup kurulmadığını.

wave s8500 için FW dosyası
Gizli iceriği görmeniz icin 'Teşekkür' etmeniz gerekiyor.
Yetersiz haklar yüzünden gizli iceriği göremessinız.

wave s8530 için FW dosyası

Multiloader 5.65

Kies (son sürüm)
(mavi seçnekle belitilmiş .kies i indir e tıklayın

tesekkurler dreamer