turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

6 sonuçtan 1 ile 6 arası
    Junior Member vedo35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Standart Disec motor u kullaniyorum yardima ihtiyacim var.

Arkadaslar araniza yeni katildim. Bu formu googledan buldum uye oldum sorunlarima yardimci olacaginiza inaniyorum simdiden tum yardim eden arkadaslara tesekkurler.

Gecen hafta turkiyeden klonlanmis DM800 PVR satin aldim. Antenim disec motorlu.Evde monte ettikten sonra bu cihaz ile disec morunu nasil kontrol ettirecegimi ne yapti isem cozemedim. Benim sorum su:
    1- Turksat tan astraya oradan da hotbird`e ve tekrar tuksat uydusuna nasil otomatik dondurebilir ve kanallari seyredebilirim. cunku her defasinda eski receiveri takip turksata yada astra`ya dondurup tekrar anten kablosunu benim dreamboxà takip cikarmaktan biktim. Yani uyduya anteni dondurmek icin benim eski receiverì kullaniyorum.

2- Uzaktan kumada ile kontrol inanilmaz yavas bazen bir kac defa basmak zorunda kaliyorum. yukari asagi inmek bir kac saniyeden fazla suruyor. Yardimlarinizi bekliyorum.
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin sonic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    34.657 Toplam

Standart Cevap: Disec motor u kullaniyorum yardima ihtiyacim var.

tdw foruma hos geldin ustat iyi vakit gecirmeni dilerim
    anlatim burada kolay gelsin
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    FORUMDA SUNULAN DOSYALAR TEST AMACLIDIR!!!!

TDW FORUMA DESTEK
    ---------------------------------------------------------------------
    **SAMSUNG 46"C6700+40"6500+XTREND ET10000+LG BlurayPlayer+Denon1911+Magnat Supreme 1000 +PS3-120GB-3.55CFW!!!!
    AlıntıAlıntı

Member cimborti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    10 Toplam

sonic usta, arkadas DM800 icin motor ayari sormus sen 7025 icin link vermissin. Acaba ayni sekilde mi ayarlar, onun icin mi bu linki verdin? Tesekkurler usta
    AlıntıAlıntı

Member denizzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    11 Toplam

Sonic usta ayni sorun bende de var, konuyla alakali oldugu icin bir kac sorumuda buraya eklemek istiyorum.
    linkte verdigin resimlerdeki pozisyon saklama vs. seceneklerin cogu benim kullandigim menude yok,,,dreambox 800 clone enigma2 blt 76 sim 2,01 gemini 5 galiba
    cogu forumlarada baktim anlatimlar eski ve anlatilanlardaki seceneklerin bir cogu bu yeni imagelerde yok.

izninizle diger sorularimida siralayim,
    1- Superjack dg-120 marka 2ci el bir motor aldim, bunu nasil resetleriz ?
    2- Motorun led yesil lambasi yanmiyor bu bir sorun olur mu?( saga sola donmelerinde bir sorun yok).
    3- Motoru canaga taktik, duvara sabitledik, dreambox tuner ayarlarindan basit ayarlari secip Modus olarakta Motoru sectik, bulundugum yerin enlem ve boylamlarini verip okeyleyip ciktik, simdi ki ayari motor/usuals ta sabitlendi, sonra en son guncel motor settinglerinden birtanesini dreamedit ile boxa attik. benim fazla bilgim yok ama butun bu islemleri yaptiktan sonra Menu-->motor ayarlarini secip Kirmizi yerdeki ayarlar butonuna basip aratmak istedigim uydunun frekanslarini yazip sonrada motor pozisyonu kayit secenegindeki sari butona bastigimizda canagin otamatik olarak o uydunun istikametine donmesi gerekiyordu....Nalet makina donmuyor,! kumandadan kendim motoru saga sola cevirdigimde sinyali ve uyduyu buluyor kayit ediyorum,,,bu seferde ornek turksattayken hotbird te bir kanal sectigimizde gidip hotbirde yonelmiyor, ekranda canak ve motor sembolu cikiyor ama canakta Tik yok...bunun sebebi ne olabilir,

4- Kanalsettings /motorsettings /settinglist diye cokca duyuyoruz bunlarin hepsi aynimi? farkli seylermi?
    5-bu hazir settingler aslinda ne ise yariyor ? simdi settingdeki uydu ve kanallar dreamboxta var ama kanal sectigimde motor donmuyor ve kumandadan uyduyu kendim aratmak istedigimde ise frekanlari gene elle kendim vermem gerekiyor?

ilgilenen herkese simdiden tesekkur ediyorum,,,herkese hos forumlar
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    11 Toplam

Sonic Usta verdigin linki bir kez daha inceledim,,,her uydu icin farkli LNB numarasi vermek lazimmis,,orayi atlamisim,,,deneyip sonucu birazdan yazacagim
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    11 Toplam

isin gucun rast gelsin sonic gardasim,,,Hallettik,,,dusundugum gibi LNB numaralarini vermeyi atlamisim,,,,
    SONIC GARDASIMIN VERDIGI LINKTEKI ANLATIMI ADIM ADIM TAKIP EDIN,,KAFANIZA GORE BIR SEY YAPIP ATLAMAYIN,,,SONUC 100% BASARILI,,,,,
    tomtom meselesinide bu siteden 0 dan ogrenip ebesini aglatmistim,,,simdi sayenizde sira dirimboksta ))

EMEGI GECEN HERKESE TESEKKURLER VE KOLAYLIKLAR
    AlıntıAlıntı