turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu
16 sonuçtan 1 ile 10 arası
    TDW Team-Co Admin sonic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    3 Bu Konu icin
    34.657 Toplam

Thumbs up HTC HD2 nin üzerinde Windows Mobile ve Android 2.2 ayni zamanda

06.10.20010:
    Eger hep Datei Managerden iki file tiklamak istemezseniz size. DTmen sayesinde bir dual boot sunuyoruz:
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    HTC HD2 actiginiz zaman size sistem soruyor. Andorid mi acilsin, Windows Mobile mi acilsin. Süper birsey!!!!!!

################################################## ############

Selam arkadaslar,

Baslamadan önce bir not: Önce okuyun. Sonra yapabilirmisiniz diye bir düsünün.
    Telefonun garantiside gidiyor. Yeni HSPL loader attiginiz icin ama siz bunu her zaman geri düzeltebilirsiniz - telefonu yani eski haline getirebilirsiniz.
    Sundugum programlardan birisi, telefonun garantisini geri sagliyor! Asagida yazdim nasil oldugunu. Birde bir not daha. Telefonunuzu kapatin.
    Ses kisaltma dügmesine basin ve birakmayin. Telefonu acin ve bekleyin. Renkli bir resim gelecek. Orada HSPL "1.42.0000" yaziyorsa siz Android atabilirsiniz. Eger yazmiyorsa üzgünüm. Yazdigim hic birseyi kullanamazsiniz. Sizin icin bir version geldigine kadar beklemeniz gerek

Baslayalim paylasim ile. Size bomba gibi bir paylasim yapacagim.
    Simdiden söyleyim. En az 30 dakkika zaman ayirmaniz lazim ama deger.
    Sizin HTC HD2 nin üstünde AYNI ZAMANDA IKI TANE BETRIEBSSYSTEM OLACAK!
    Dogru duydugunuz. Hem Windows Mobile, hem Android olacak ve caniniz ne zaman isterse ikisinden birisini kullanabilirsiniz. Benim kullandigim ROM versionu "Mdeejay FroYo HD v.3.3a beta Based on Official final ROM Desire HD 1.24.405.1". Yani HTC Sense ile. HTC Desire HD nin Romu

- Acayip hizli calisiyor
    - Android Marketten herseyi yükleyin
    - Belese cok oyun var
    - Oyunlarda takinti yok. Hizlidir

Size bir Video hazirlayip Youtetube attim - yani gördügünüz benim HTC HD2. Kalite icin kusura bakmayin. Elimden bu kadar geliyo . Orada hem görür, hem anlarsiniz nasil calistigini:
    [YT]qim4Gcn9L9c[/YT]

Ben zaten anlamadim bunlar neden HTC HD2 icin bir Android sunmadigini. Cok hizli ve cok süper calisiyor. Su an kamera haric hersey oluyor. Yakinda full version gelirse tam olacak. Piyasada baska romlar da var. Onlardan birisinide yükleyebilirsiniz.

DIKKAT. SIZIN HTC HD2 nin üzerinde hersey silinecek (yeni Radio rom attiginiz icin). Programlar, Telefon numaralar falan. Telefon numaralari kurtarabilirsiniz. HTC HD2 nin üzerinde "Windows My Phone" var. Onunla tüm telefonlari ve Favoritleri backup yapabilirsiniz. Android yükledikten sonra Microsoft My Phone tekrar acin ve telefon numaralarini (Yani Kontakte) telefona geri atin. AYRICA BIRSEY DAHA VAR!! HERKEZ KENDI RISKI ILE BUNLARI YAPIYOR. SONRA SU BOZULDU VEYA SU KAYBOLDU DIYE GELIP BENI SORUMLU OLARAK TUTAMAZSINIZ. YANI BACKUP YAPMANIZ SART!!!!!!

ÖNEMLI NOT: HTC HD2 nin SD kartinda en az 1 GB yer olmasi lazim. 2 GB daha iyi olur!!!!!!!!!

1. HTC HD2 yi hazirlayin Android icin:
    Simdi bu bölümde yapacaginiz seyler SADECE BIR KEZ YAPILACAK!!!!
    Bunlarla siz telefonu romlar icin hack yapiyorsunuz! Bunlari yaptiktan sonra HTC HD2 nin üzerine istediginiz seyleri atabilirsiniz.

"DIKKAT: Simdi HTC HD2 ye baska bir HSPL version atacaksiniz. Garanti gidiyor. Ama istedigniz zaman aski HSPL yüklyebilirsiniz".
    "Sundugum program ile 5 dakkikalik is. Yani telefonunuz service gidecekse ayarlari geri almaniz lazim".

Su paketi download yapin ve bilgisayarinizin desktopuna attin: [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

a.) Antivirüs programiniz varsa kapatin!!!!!
    b.) HTC HD2 yi tamamen kapatin!!!!
    c.) HTC HD2 yi acin ama DIKKAT acmadan önce "ses kapatma" dügmesine basin ve birakmayin.
    Yani sol taraftaki ses kapatma dügmesi iste.
    d.) Telefon renkli bir servis safasini acacak. Orada sizin HSPL versionunu göreceksiniz. Sizinki su an "SPL 1.42.0000".
    e.) Telefonun üzerinde "SERIAL" yazacak. Asagi tarafta bir yerde.
    f.) Download yaptiginiz paketin icindeki "1. Adim" dosyasina girin ve "HSPL2_RUN.exe" tiklayin.
    g.) "Next" tiklayin.
    h.) "1.42.HSPL" secin. Yoksa, ona benzer birsey vardir. Devam edin. "Waiting for USB connection" yazacak.
    i.) HTC HD2 yi USB kablosuna takin. Yükleme baslayacak.
    j.) "We hacked it" diye birsey yazacak. Geldi diye tiklayin. Sonra "ok" ile program kapatin.
    HSPL version degisti.

Kontrol etmek isterseniz HTC HD2 yi kapatin (Akkü cikmasi gerek). Ses kapatma (kisaltma) dügmesine basin ve birakmayin. HTC HD2 yi acin ve su resim gelmesi lazim:

DIKKAT: Telefonun garantisini geri düzeltmek istiyorsaniz "HSPL2_RUN.exe" calistirin ve "1.42.0000" secin!!!!!!

Simdi ayrica bu özellik var. HTC HD2 artik acik. Istediginiz Romlarda atabilirsiniz üstüne.

k.) Simdi Radio rom degismesi lazim.
    l.) Download yaptiginiz paketin icindeki "2. Adim" dosyasina girin.
    m.) "ROMUpdateUtility.exe" tiklayin ve herseyi tiklayin ok falan filan. Yani hep evet, ok deyin.
    n.) Yeni Rom yükledikten sonra telefonun üzerinde ne varsa hepsi gitti. Yani sifirladiniz.
    Sanki dükkandan yeni bir HTC HD2 almisiniz gibi.
    Simdi HTC HD2 yi calistirin ve Windows Mobile icinde "Einstellungen->Sicherheit" sayfasina girin.
    "ZURÜCKSETZEN" secin.

Telefon artik her actiginiza Radio olarak (R) sunu göstermesi lazim:

Tamam. Telefon artik Android icin hazir

2. Gelelim simdi Android yüklemesine - bu is baya kolay:

Bu paketi download yapin [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Ayrinti bilgiler: [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Kullandigim Romun ismi: "Mdeejay FroYo HD v.3.3a beta
    Based on Official final ROM Desire HD 1.24.405.1"
    Yani HTC Desire HD nin Romu

Installation:
    - Paketi download yaptiktan sonra WINRAR ile enpacken yapin.
    - Icindeki "Android" dosyasini telefonun SD Kartina atin.
    - HTC HD2 nin Datei Manageri acin.
    - SD kartina attiginz Android dosyasini girin ve önce "CLRCAD.exe" tiklayin.
    - Sonra "haret.exe" secin!
    - Simdi Android yükleniyor.
    - Ilk kez "ve sadece ilk kez" boot 10-15 dakkika sürebilir. Beklemeniz lazim.
    - Lockscreen tamamen yüklemesini bekleyin (yani entsperren bildschirm).
    - Kurulduktan sonra her actiginizda Android 20 saniye icinde acilacak.
    - Tüm ayarlari yapin. Tebrikler. Artik HTC HD2 nin üzerinde "IKI TANE Betriebssystem VAR"
    - Androidten biktiysaniz HTC HD2 ni nasil kapattiginiz gibi asagi sag taraftaki dügmeye iki üc saniye basin ve "ausschalten" secin.
    Bir daha HTC HD2 yi actiginizda Önce Windows Mobile gelecek. Tekrar Android acmak istiyorsaniz yine Datei Manager ile Android dosyasindaki iki file tiklayin.

Yakinda birtane boot program sunacagim. HTC HD2 yi acar acmaz hemen secebilirsiniz. Ya Android ya Windows Mobile.
    Ayrica bunu bilin. Isterseniz Android Store dan program yükleyebilirsiniz. Programlar otomatik SD kartina atilacak.

Unutmayin. Android acmak isterseniz hep windows mobile datei manager icinden sd karti acip "Android" dosyasina girmeniz lazim. Orada önce "CLRCAD.exe" tiklayin. sonra "haret.exe" secin! Android calisir.

Sorun yasayan buraya mesaj atsin Ben simdi cok yazdim ama is gercekten cok basit. Ben yaptiktan sonra herkez yapar k:

Piyasada cok cesit romlar var. Hepsi ayni calisiyor. Download yapin. Icindeki Android dosyasini SD karta atin. Telefonun icinde o iki file tiklayin. Bu kadar.
    Birde unutmayin. Siz Android HTC HD2 nin SD kartina attiniz. Karti cikartmak yasak. Crash yapar.
    Iyi eglenceler.

06.10.20010:
    Eger hep Datei Managerden iki file tiklamak istemezseniz size. DTmen sayesinde bir dual boot sunuyoruz:
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    HTC HD2 actiginiz zaman size sistem soruyor. Andorid mi acilsin, Windows Mobile mi acilsin. Süper birsey!!!!!!

NOT:Alintidir @manga ustaya tskler
    TEST Etmedim sorumluluk size ait arkadaslar
    FORUMDA SUNULAN DOSYALAR TEST AMACLIDIR!!!!

TDW FORUMA DESTEK
    ---------------------------------------------------------------------
    **SAMSUNG 46"C6700+40"6500+XTREND ET10000+LG BlurayPlayer+Denon1911+Magnat Supreme 1000 +PS3-120GB-3.55CFW!!!!
    AlıntıAlıntı

2. Teşekkür edenler:

Batu55 (15.12.2010) , ADANALI. (10.10.2010) , kadir28 (10.10.2010)

TDW Team-Co Admin sonic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 Bu Konu icin
    34.657 Toplam

Standart Cevap: HTC HD2 nin üzerinde Windows Mobile ve Android 2.2 ayni zamanda

##############Version 3.4.1.7 [11.10.2010]:##############
    veya

Installation:
    - Paketi download yaptiktan sonra WINRAR ile enpacken yapin.
    - Icindeki "Android" dosyasini telefonun SD Kartina atin.
    - HTC HD2 nin Datei Manageri acin.
    - SD kartina attiginz Android dosyasini girin ve önce "CLRCAD.exe" tiklayin.
    - Sonra "haret.exe" secin!
    - Simdi Android yükleniyor.
    - Ilk kez "ve sadece ilk kez" boot 10-15 dakkika sürebilir. Beklemeniz lazim.
    - Lockscreen tamamen yüklemesini bekleyin (yani entsperren bildschirm).
    - Kurulduktan sonra her actiginizda Android 20 saniye icinde acilacak.
    - Tüm ayarlari yapin. Tebrikler. Artik HTC HD2 nin üzerinde "IKI TANE Betriebssystem VAR"
    - Androidten biktiysaniz HTC HD2 ni nasil kapattiginiz gibi asagi sag taraftaki dügmeye iki üc saniye basin ve "ausschalten" secin.
    Bir daha HTC HD2 yi actiginizda Önce Windows Mobile gelecek. Tekrar Android acmak istiyorsaniz yine Datei Manager ile Android dosyasindaki iki file tiklayin.
    FORUMDA SUNULAN DOSYALAR TEST AMACLIDIR!!!!

TDW FORUMA DESTEK
    ---------------------------------------------------------------------
    **SAMSUNG 46"C6700+40"6500+XTREND ET10000+LG BlurayPlayer+Denon1911+Magnat Supreme 1000 +PS3-120GB-3.55CFW!!!!
    AlıntıAlıntı

4. Teşekkür edenler:

ayhanli (14.12.2010) , mehzer (26.11.2010) , piti (24.11.2010)

Junior Member ayhanli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    2 Toplam

emeginize saglik ama denedim ,yukledikten sonra yarim saat bekledim beyaz ekran HTC yazisi cikti yarimsaat bekledim oyle kaldi bende vaz gectim ,galiba olmuyor
    AlıntıAlıntı

Senior Member -=sezo=- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    878 Toplam

Kesin oluyor.
    Önce HSPL ile 2.08i yükleyiniz 1.42000 degil ,sonra en son Radio Room olan 2.15 (Hatice bozulursa garanti ucar ) yükleyin.Simdi yukarda olanlari uygulayin.
    3 aydir kullaniyoruz ve o günden beri WinMo 6.5 kullanmadik.
    Su an icin kullanabileceginiz en iyi sistem,Smartphonelar icin.
    BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKI KANDIR.
    TOPRAK EGER UGRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
    AlıntıAlıntı

7. Teşekkür edenler:

sonic (15.12.2010)

0 Bu Konu icin
    2 Toplam

tesekurler aksam yine denerim umarim beceririm sizde olduysa bendede calisir .

Alıntı -=sezo=- Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Kesin oluyor.
    Önce HSPL ile 2.08i yükleyiniz 1.42000 degil ,sonra en son Radio Room olan 2.15 (Hatice bozulursa garanti ucar ) yükleyin.Simdi yukarda olanlari uygulayin.
    3 aydir kullaniyoruz ve o günden beri WinMo 6.5 kullanmadik.
    Su an icin kullanabileceginiz en iyi sistem,Smartphonelar icin.
    AlıntıAlıntı

1 Bu Konu icin
    2 Toplam

TESEKURLER yukledim calisiiyor,emginize saglik
    AlıntıAlıntı

10. Teşekkür edenler:

sonic (16.12.2010)

Senior Member kamarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    4.294.967.268 Toplam

download ettim yuklemeye calisacagim bol bir vakitte . emeklerin icin simdiden tesekkur edeyim ...
    AlıntıAlıntı

Junior Member mehmet1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

slm arkadas once emegine saglik
    bende bir sorun oldu clrcad ve haret dosyalarini acmiyor ne yapmam lazim yardimci olursaniz cok sevinirim
    simdiden tesekurler .
    AlıntıAlıntı

Senior Member dragonaxe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    33 Toplam

Alıntı mehmet1 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    slm arkadas once emegine saglik
    bende bir sorun oldu clrcad ve haret dosyalarini acmiyor ne yapmam lazim yardimci olursaniz cok sevinirim
    simdiden tesekurler .
    yukarıda yazılanları yaptınız ise, haret'i çalıştırın. size soruyor çalıştırayım mı diye. o soruya- evet tıklayın.
    Konu dragonaxe tarafından (19.04.2011 Saat 15:35 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

Senior Member dragonaxe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    33 Toplam

HSPL ile 2.08i yükledim. En son Radio Room olan 2.15 yükledim. [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] SD Cartaya attım "android" olarak klasörde. haret başlatıyorum ve bir saaten daha fazda zaman geçiyor ama hep HTC yazısında duruyor. kartta 1gb en boş yer var hâlâ.
    neden olmuyor acaba ?
    AlıntıAlıntı

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu