Formula 1'in patronu Bernie Ecclestone, Türkiye’nin karlı olmadığı için Formula 1'e ara vermek isteyebileceğini söyledi.

Formula 1'in patronu Bernie Ecclestone, İngiliz The Guardian gazetesine verdiği röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Henüz emeklilik gibi bir kararı olmadığını vurgulayan Ecclestone, sürekli genişleyen yarış takvimiyle ilgili olarak," Belki bazıları ticari olarak karlı olmadığı için biraz ara vermek ister. Mesela Türkiye güzel bir örnek. Çok güzel bir pist yaptılar, ama, halkın ilgisi yok" dedi.

F1'in çok tartışılan patronu ayrıca, "Demokrasi herhangi bir şeyi yönetmenin yolu değil. Yumruğunu masaya vurup karar verecek biri olmalı" sözleriyle yine gündem yarattı.

53 yıldır Formula 1'in içinde olan Bernie Ecclestone takım sahipliğinin ardından 32 yıldır da Formula 1'i yönetiyor.

80'inci yaşgününe 1 hafta kala İngiliz The Guardian gazetesine konuşan F1'in patronu ölünceye kadar emekli olmayacağını söyledi. Bu yıl Kore, önümüzdeki yıl Hindistan. 2012'de Teksas ve 2014'te de Rusya'nın dahil olmasıyla takvimin 22 yarışa çıkacağının hatırlatılması üzerine Ecclestone, "Eğer dünya şampiyonası diyorsak her yerde olmalıyız. Ama, takvimin 20 yarışa oturacağını düşünüyorum. Kimbilir belki de ticari olarak karlı olmadığı için bazıları biraz dinlenmek ister. Mesela Türkiye güzel bir örnek. Olağanüstü bir pist yaptılar, hatta belki en iyi pisti; ama, neden bilmem halkın fazla ilgisi yok" yanıtını verdi.

İstanbul Park'ın Formula 1 yönetimi ile olan sözleşmesi önümüzdeki yl sona eriyor. 2012 takvimi ile ilgili taraflar arasında henüz het bir görüşme yapılmadı. Anlaşmanın yenilenmemesi halinde İstanbul 8 Mayıs 2011'de Formula 1'e son kez evsahipliği yapacak.

Geçtiğimiz yıl Hitler'i, "İşlerini yoluna koyma konusunda yetenekli bir yönetici olarak tanımlayan Formula 1'in patronu,"Kesinlikle böyle şeyler söyleyerek başımı derde sokuyorum. Ama, demokrasinin herhangi bir şeyi yönetmenin doğru yolu olduğunu düşünmüyorum. Bir şirket ya da başka bir şey yönetiyorsanız yumruğunu masaya vurup karar verecek birine ihtiyacınız var" diyerek sözlerinin arkasında olduğunu yineledi.