ARKADAŞLAR UNLOCK YAPIP REDSNOW VE SAM İLE ACTİVE EDEMEYENLER İÇİN ACELEYLE BİR VİDYO HAZIRLADIM...
BASİT BİR YÖNTEM BUNUN İÇİN SAM TWEAK KULLANILACAK...
Cydiadan "http://repo.bingner.com" reposunu yükleyin
Reponun içindeki "SAM" tweakini yükleyin.
"Samprefs" adında simge oluşacak ayarlar kısmından da ulaşabilirsiniz
İçine girdiğinizde "Utilities" yazacak ona girin.De-activate yazan kısma tıklayın eğer tlf resping atıp aktivate menüsü gelmiyor sadece deactivate yapıldı diyorsa olmamış demektir.
Ordan çıkın ve sbsetting menüsündeki "MORE > mobile substrate addons >Bütün tweakleri pasif hale getir ve home tuşuna basın
Telefon resping sonrası direk aktivasyon ekranı gelecek eğer gelmediyse tekrar "Samprefs" girip "Utilities >De-activate" seçin.Resping sonrası telefon aktivasyon ekranına gelcektir.Wİreless bağlantısını seçip tr hattınızı takın.
Eğer unlock olduysa tlf bu ekranı tr hattı ile geçeceksiniz.
Hat bazen bu adım geçilmesine regmen gelmiyor bunun nedeni sam tweakdir.Cydia> Manage>packages> sam ve samprefs kaldırın
Ardından kapattığınız tweakleri geri açın("MORE > mobile substrate addons ")

Bu yolla restore etmeden ve diğer yollarla çözüm bulamadığınızda aktivasyon yapabilirsiniz.Enazından ben böyle yaptım redsnowu denedim olmadı.Bilinen birşeyi anlattım sadece bazı tweakler telefonumda aktivasyon ekranının gelmesini engelledi.Redsnow decativate seçeneği dahil ben bu şekilde hallettim..
Kolayyy gelsin..

tesekkurler xaneon