turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu
13 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member çaltılı_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    2 Toplam

Standart dreambox un yedeğini almak

sayın ustalarım dreambox un yedeği hangi proğramla ve nasıl alınır
    alınan yedek sonra nasıl geri yüklenir
    resimli ve detaylı bir açıklama sayenizde benim gibi acemilere klavuz olur
    elinize ve emeğinize sağlık
    AlıntıAlıntı

Vip Member tahtali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    43 Toplam

Standart İlgi: dreambox un yedeğini almak

malesef resim olmadigi icin böyle anlatayim belki yapabilirsin
    önce uploader centerde wlahswizard 6.3 programini indir programi ac
    Flashwizard la dreambox arasındaki iletişimi sağlamak için configuration and utilities e tıklayacaksin dreamboxun ip sini ver ver login ve paswordunu yaz ve eger imege usb veya hdd de ise wirmware in multibota tikla
    yükledigin imageleri görebilirsin hangi imageyi yedekliyeceksen imagenin üzerine tikla alta firmware sicherene tikla evet yada hayir uyarisi gelir evet tikla ondan sonra speichern diye bir sayfa acilir speicheren yazan yere tikla ve imageyi nereye kayit yapacaksan dosyayi sec kayit etmeye baslar

ikinci bir secenekte eger yedekliyecegin image flashtaysa nulmodem cablosu yani serial cablo ilede image yedekliyebilirsin dreamup programi ile
    dreamup programini aciyorsun serial port yerinde com ayarini veriyorsun eger internet cablonda takili ise mit netzwerk penceresi isaretli olacak altaki ip yerlerine pc ve dreamboxun ip veriyorsun dreamboxun fisini ceyranda cekiyorsun verbinden bölümüne tikliyorsun ve dreamboxun ceyran fisini tekrar takiyorsun baglanti olustuktan sonra backup olan bölüme tikliyorsun bu sekilde de imageyi yedekliyebilirsin
    umarim yardimci olmusumdur
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2 Toplam

Alıntı tahtali Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    malesef resim olmadigi icin böyle anlatayim belki yapabilirsin
    önce uploader centerde wlahswizard 6.3 programini indir programi ac
    Flashwizard la dreambox arasındaki iletişimi sağlamak için configuration and utilities e tıklayacaksin dreamboxun ip sini ver ver login ve paswordunu yaz ve eger imege usb veya hdd de ise wirmware in multibota tikla
    yükledigin imageleri görebilirsin hangi imageyi yedekliyeceksen imagenin üzerine tikla alta firmware sicherene tikla evet yada hayir uyarisi gelir evet tikla ondan sonra speichern diye bir sayfa acilir speicheren yazan yere tikla ve imageyi nereye kayit yapacaksan dosyayi sec kayit etmeye baslar

ikinci bir secenekte eger yedekliyecegin image flashtaysa nulmodem cablosu yani serial cablo ilede image yedekliyebilirsin dreamup programi ile
    dreamup programini aciyorsun serial port yerinde com ayarini veriyorsun eger internet cablonda takili ise mit netzwerk penceresi isaretli olacak altaki ip yerlerine pc ve dreamboxun ip veriyorsun dreamboxun fisini ceyranda cekiyorsun verbinden bölümüne tikliyorsun ve dreamboxun ceyran fisini tekrar takiyorsun baglanti olustuktan sonra backup olan bölüme tikliyorsun bu sekilde de imageyi yedekliyebilirsin
    umarim yardimci olmusumdur
    ustam tşk iki sorum daha var makinam dm 500 s imajı yedeklerkjen 1 ci seçeneği mi yoksa 2 ci seçeneğimi dikkate alayım
    aldığımız yedeği tekrar geri yüklemek için yedek alma işleminin tersinimi yapacağız nasıl olacak
    saygılarımla
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    43 Toplam

arkadasim tam olarak ne demek istedigini tam anlamadim? ama yedek aldigin imageyi tekrar flahswizard programi ile yüklersin eger multibota yükleyeceksen yani usb veya hdd yükleyeceksen önce dreamboxundaki flahs imageyi baslatacaksin ondan sonra image yükleyebilirsin takildigin bir yer olursa yine yazarsin
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2 Toplam

Alıntı tahtali Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    arkadasim tam olarak ne demek istedigini tam anlamadim? ama yedek aldigin imageyi tekrar flahswizard programi ile yüklersin eger multibota yükleyeceksen yani usb veya hdd yükleyeceksen önce dreamboxundaki flahs imageyi baslatacaksin ondan sonra image yükleyebilirsin takildigin bir yer olursa yine yazarsin
    ustam sizi biraz yordum ne yapayım acemilik başa bela kusuruma bakmayın
    olayın özü şu dreambox un komple yedeiğni bilgisayara almak istiyorum ve başka image ler yüklemek istiyorum başaramazsam aldığım yedeği tekrar geri yüklemek istiyorum ayrıca server aboneliğim var serverimi kaybetmek istemiyorum
    AlıntıAlıntı

Vip Member ADANALI. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    57 Toplam

@caltili
    Arkadasim server icin tüm imageyi yedeklemen gerekmez.

Sadece total commander programi ile Var dosyasinda bulunan :
    - bin
    - script
    - keys

bu üc dosya yi bilgisayarina kayit yaptiktan sonra ne istersen onu yükle,daha sonrasinda ise bu yedege aldigin üc dosya yi Var dosyasinda gerekli yerlere tekrar kopyala,hepsi bu benim bildigim !
    Ustalar yanlisim veya eksigim varsa Lütfen düzeltin !

Görüsmek üzere...
    AlıntıAlıntı

Senior Member -=sezo=- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    878 Toplam

Usta Flashwizzard ile Imagei pcye kopyalayabirsin ve istedigin zaman geri yükleyebirsin.
    Dedigin dogru,baska image´leri test edip,begenmezsen ayni image´i Flashwizzard ile geri yükleyebilirsin.
    BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKI KANDIR.
    TOPRAK EGER UGRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    43 Toplam

catili arkadas adanali arkadasin dedigi gibi server dosyalarindan dolayi yedek almayi düsünüyorsan sadece server dosyalarini alman yeterlidir gbox server kulaniyorsan keys dosyasindaki
    gbox cfg ve cwshare cfg alirsan yedege alirsan yeretli cccam icin se etc dosyasini yedege alman gerek
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2 Toplam

catili arkadas adanali arkadasin dedigi gibi server dosyalarindan dolayi yedek almayi düsünüyorsan sadece server dosyalarini alman yeterlidir gbox server kulaniyorsan keys dosyasindaki
    gbox cfg ve cwshare cfg alirsan yedege alirsan yeretli cccam icin se etc dosyasini yedege alman gerek
    ustalarım belki bana kızacaksınız ama ben paylaşımı gbox veya cccam hangisinden aldığımı bilmiyorum bunu nasıl öğrenebilirim
    mgcam 1.26 kullanıyorum
    bana katlandığınız için sizlere minnattarım
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    43 Toplam

çaltılı_33 sana kim paylasim verdigini bilmiyormusun? eger mgcam kulaniyorsan mgcami kendinmi indirdin? yoksa baskasimi sana ayarladi? eger baskasi ayarladiysa mgcamda paylasim aliyorsundur birde paylasimda hangi kanallari seyrediyorsun? bunlari yaz mgcam paylasim hic kulanmadim ama zanedersem keys dosyasindaki mgcam cfg ayarlar olmasi lazim
    biz kimseye kizmayiz elimizden geldigi kadar arkadaslarimiza yardimci olmak icin burdayiz takildigin bir yer olursa yazarsin
    AlıntıAlıntı

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu