turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

8 sonuçtan 1 ile 8 arası
    Junior Member kgok_1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Standart Çok acemiyim ne olur yardım :) DM800 sorunları

Arkadaşlar;
    Bi cahillik edipte 1. kalite klon dedikleri DM800'lerden satın aldım. Şimdiki aklım olsaydı orjinal alırdım. Neyse bazı sorularım olacak yardımcı olursanız çok sevineceğim.
    Cihaz DM800 HD PVR Sim 2.01 BL76

1) Cihazda açılışta Gemini Project2 yazıyor. Cihazın menusunde ise RELEASE : 0510 / IMAGE : 07.21.2010 ENIGMA : experimental yazıyor.
    Şimdi bu cihazın imaj versiyonu nedir?

2) Cihaza ne bir usb flash nede bir usb disk tanıtamadım. Aslında her iki cihazıda usb'den taktığımda ismiyle, modeliyle tanıyor cihaz. Yani örneğin usb diski WD MY Passport 070A 500gb olarak görüyor. Ve yine dreamboxta sıfırlayabiliyorum. Ama gelin görün ki kayıt yerini göstermek istediğimde ekranda iki seçenek görüyorum. Bunlardan biri internal flash diğeri ise takmış oldugum disk (Lower USB Port-MY Passport 070A). Diskin üzerine gelip ok tuşuna bastığımda ise <Depolama aygıtları> diye tek bir satır çıkıyor. Üstündede "Geçersiz Konum" uyarısı çıkıyor. Bu durum, menu altında diskle ilgili olan her işlemde aynı şekilde oluyor. Nerede yanlış yapıyorum? Önerileriniz nelerdir? Bi yazılımmı yüklemem gerekiyor?

3) Ne zaman sistem ayarlarına girsem değişiklik yapsamda yapmasamda çıkış için EXIT yaptığımda ekran yeşile dönüyor ve Dreambox resetliyor.

Yukarıdaki sorunlarıma cevap alabilirsem çok sevineceğim. Acele cevaplar için şimdiden teşekürlerimi sunarım...
    AlıntıAlıntı

Vip Member ADANALI. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    57 Toplam

Standart Cevap: Çok acemiyim ne olur yardım :) DM800 sorunları

@kgok_1907
    Arkadasim makinanizda gemini 5.1 image yani en son image yüklü.

Distan usb hard disk tanitmasi sadece harddiskin kendi enerjisini baska bir yerden aldiginda makinaya tanitabilirsiniz.
    Belki ilk basta makina tanir ama sonrasi Hüsran !

2.5 inclik sadece usb hard diskler malesef problemli.
    3.5 inclik hard disklerin kendine has kasasi ve besleme ünitesi hepsi bir arada oldugundan ve sadece Data gecisi icin usb baglantisini kullanildigindan sorun cikarmamaktadir.

Dream800 malesef Hardware olarak biraz asagida tutulmus,yani sadece tv ye bakacaksiniz,radyo dinliyeceksiniz hepsi bu kadar fazla bir sey beklemeyin bu makinadan !
    Hele bir de klon ise vay halinize.

Benim önerim bu makinayi böyle kullanin.
    Mutlaka kayit yapmam gerekiyor diyorsaniz 3.5 inclik hard diskleri bir deneyin.
    Ya da dream8000 alin keyfinize bakin.
    Kolay gelsin.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Kendime bir esata harici disk almam gerekiyor anladım.
    AlıntıAlıntı

Junior Member ecoll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

kgok_1907 kardeş.. benimkide ağ ayarlarına girince yeşil ekran verip resetliyordu.. aldığım yere sordum.. fabrika ayarlarına döndürün dediler.. işlemi yaptım ve daha o ekran gelmiyor.. sende bir dene istersen.. 2.5 hdd konusunda ise kutudan bağlantı ve enerji kablosu çıkması lazımdı.. takmana rağmen sorun yaratıyorsa aldığın firmayla görüşmen daha iyi olur..
    AlıntıAlıntı

Senior Member vagca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    35 Toplam

Kardesim yeni image yukle tavsiyem open pli indir yulkle yalniz packed image olacak yani clone uygun olani indir. orujinel image olmaz ,,, olurda arkasindan secontage 75 yukle sonrada tuner drivers install yap orijinelde olur
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Tüm cevaplar ve öneriler için ayrı ayrı teşekkür ederim. Yalnız cihazda buketler falan var. Ben oluşturmadım aldığımda öyleydi. Fabrika ayarlarına döndüğümde bunlarda gidermi? Eğer gidecekse hiç denemeyeyim. Bunlara zor alıştım zaten
    AlıntıAlıntı

Member nayko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    6 Toplam

Selam,

DM 8000'de HDD'e format atma ve kayıt yolu gösterme sorununu ben de yaşamıştım
    HDD formatlama konusun malesef yeni verisyonda bildiğim kadarı ile sorunlu, HDD formatlanıyor gibi görünüyor ama malesef gerçekte format atmıyor.
    HDD'e format atılamadığı için cihaza kayıt yolu da dopal olarak gösterilemiyor.

Bu nedenle Gemini 5.1 İmage dışında başka bir image yüklemeli ve kurulum işlemleri pas geçilerek direkt olarak HDD formatlamalısınız, daha sonra kullanmak istediğiniz imageyi yüklemelisiniz.

Bu işlem sırasında doğal olarak bütün buket falan gidecektir, gitti diye üzülme nasılsa yarın öbür gün bunları değiştirmeye/mevcutları beğenmemeye başladığında buketleri silerek, kendine göre oluşturacaksın, bu durum bunu daha hızlı yapmana neden olacaktır.

Kolay gelsin,
    Selamlar

nayko
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Sonsuz teşekkürler... Bu arada sizlerin tavsiyesine uydum elimdeki clonu satarak orjinal satın aldım.
    AlıntıAlıntı