turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

3. sayfa - 4 sayfa var BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
32 sonuçtan 21 ile 30 arası
    Member aydin_31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    2 Toplam

Standart Cevap: c++ ve python ve enigma2 IMG yapımı

herkese kolay gelsin, o ki yabancilarin team i varda neden bizimde yerli malimiz olmasin, emegine gecen herkese simdiden tesekkur ederim
    AlıntıAlıntı

Member gezginemlak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    58 Toplam

çalişmalarında başarılar şimdiden yeni takimin.ben ne yapabilirim diye düşündüm.bende cıhazda deneme yaparım.olumlu yada olumsuz durumlari not ederek yardımcı olurum kanımca.
    kolay gelsin
    AlıntıAlıntı

Member kikiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    2 Toplam

Zamanım olduğu süre içerisinde bende yardımcı olmak isterim...
    Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yok. Nice elbiseler gördüm, içinde insan yok.

Mevlana

AlıntıAlıntı

Banned Tux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    5 Toplam

ee secere yaptılar sordular yönlendirdile ama ses yok nerde bu millet nerde bu devlet bekliyoruzz
    AlıntıAlıntı

Senior Member kyoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    139 Toplam

Alıntı Tux Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    ee secere yaptılar sordular yönlendirdile ama ses yok nerde bu millet nerde bu devlet bekliyoruzz
    Rahat olun üstad her şeyin bir zamanı var takibimizde ve gözden kaçmıyor

Dostluk Her zaman Kazanır
    Lakin
    Şüpe insanı eritip kurutur
    Benim Hakkımda Ne düşünürseniz ALLAH size iki katını versin

Forum Kullanma kılavuzu Resimli anlatım

AlıntıAlıntı

Administrator besir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    1.578 Toplam

arkadaslar ciddi sekilde katkida bulunmak, projeye katilmak isteyen arkadaslar, lütfen bana özel mesaj göndersin. gerisini ordan görüsürüz.
    tsk!
    Herseye Ragmen HAYAT Devam Ediyor.

Lütfen paylasimi sade Forumda yapalim.Özel Mesaj, Email, MSN üzeri olursa Topluma faydasi olmaz.

TürkDreamWorld'de paylasilan dosyalar sade deneme Amaciyla sunulmusdur.
    Biz TürkDreamWorld Ailesi kesinlikle Mesuliyet kabul etmiyoruz.

PayTV Abosuz bakmak Yasaktir!

AlıntıAlıntı

Junior Member DBoxcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 Bu Konu icin
    3 Toplam

Selam koçlar,

Evvela Yarın kutlamaya hazırlandığımız KURBAN BAYRAMI hepimize mübarek olsun. Bereket ve muhabbetlere vesile olmasını dileriz.

Çocuklar; kendi 'image'imizin olması elbette süper olur.
    Programlamadan anladığımı söylemek uzmanlarının yanında ayıp olur. Ama (onların) eserlerini test etmek kullanmak hususunda uzmanlaştığımızı söyleyebilirim. Faydalı işler yapanların emeklerine her zaman müteşekkiriz. Teşekkürlerimizi kabul buyurun. Maddi manevi desteğimiz her zaman olacak, bilinmesini isteriz. Ellerinize sağlık. Çok çalışıyorsunuz; gecenizi gündüzünüzü araya katıp yakın ve arkadaş-dostlarınıza ayıracağınız vakitleri buraya ayırıyorsunuz... süpersiniz! Helal size.

İmdi; eğer kullanışlı, göze ve makinanın da ruhuna hitap eder bir image yapmak fikrinde olunduğuna göre... İmageler artık genel olarak HD yayınlara göre tasarlanır olması lazım. Ve HD yayınları da bayağı bi ağır. Her babayiğit makina bu yayınları kaldırabilecek durumda değil. Gördüğüm kadarı ile birçok kişi aldıkları makinalardan tam randıman alamıyorlar. 'en'lerin içinde linux tabanlılar daha çok. Yani fazla makina gücüne ihtiyacı olmadığı için tercih sebebi.

Taaa Humax zamanlı ergenlik çağımızdan beridir yayın çevirici makinaların... orta sınıfın da kullanıp istediği (vasıfta programlanabilir) şekle geldiğinden beridir Dreambox'la yatıp kalkar olduk. Yani sanki uydu anten devriminin özgürlük sembolü haline geldi. Şimdi; para kazananlar tarafında olsam saçımı başımı yolardım... kullanıcılar arasındayım yine saçımı başımı yolar haldeyim o başka!

Bu modernite çağında taş devri alet edavat 'out'... teknoloji sabahtan akşama bakıyorsunuz değişmiş. Dijisi, Viazat, Zirius, Bulutu-Toprağı benim ayağıma pranga takıp cebime göz dikiyor... Verdikleri teknoloji de iki gün sonra değiştiriyorlar. Sadede geliyorum: bu değişiştirme ve değişimlere ayak uydurabilmek için linux ve açık tabanlı uydu alıcılarına önem vermek lazım. Ve veriyoruz değil mi?

Evet... o takdirde; yapılacak image hızlı, birkaç gurup insanı tatmin eder değişkenlik (kabuklar), tv-video (kayıt-seyret)-radyo-oyun ve şimdi de internet hizmetlerini de bünyesinde bulundurması şart olmuş görünüyor. Evet... bu sebepten dolayı da bayağı ağır hale geldiğini biliyoruz. Ve yine evet: bu sebeplerden dolayı grafik ve yan efekt/leri pluginsleri devreye sokarken dikenli kocaman dallanmış budaklanmış çirkin bir ağaç misaline dönmemeli!

Sade çizgiler; 'Turkuaz' şeffaf renkler, her ayrı ilgi alanı için (Microsoft Office 2007/2010 tarzı) kullanıma çevrildiği zaman o modül için gerekli menuların devreye sokulması vs. Ve imagelerde revaç bulan VLC gibi, DVD player gibi, MSN tipi mesaj kısımlarını entegre ederken mesela uyum cok iyi olması lazım. Bu hususta kullandıgım birçok image berbat! Bugs dolu... eksik ve kitlenmeler...

Ve inanın, bundan birkaç sene evvel TDW'nin DM7000 için hazırladığı bi image vardı ve ben... şimdiye kadar kullandığım en iyi, en sade, en hızlı image idi diyebilirim. Çok hızlıydı... kanal geçişleri, şifreleme, kart okumaları vs... ve aynı zamanda da bi köşesinde tetris oynayabiliyordunuz. Anlatabiliyor muyum?

Ama biliyorum; eski windows kullanıcı 'manyaklığı' olanlarımız var... her gün-her hafta değişiklik bekleme tamir-yaz-boz alışkanlığı şimdiki yeni nesil (en çok kullanıcı sınıfı) newbee'lerde de hasıl oldu... ve linux onun için pek çok insana fazla dinamik gelmiyor (program bazında kullanıcı olarak). Hep söylenir; windowsu kurarsınınz: sonra uğraş babam uğraş (gerçi 7 süper)... Linuxu kurarsınız; kullan babam kullan... problem yok...

Yani velhasılı; image yapalım ama acele etmeden ve planlı programlı olarak destek, yenileme vs konusunda sabırlı ve tam alman cinsi bir kalite anlayışı, ingiliz tipi bi takip cinsliği ile bu işi yürütmeliyiz. Bizim fikirlerimiz genelde doğrudur; ve dünyanın birçoğu bizi dinler ve fikirlerimizi de hemen çalar kendilerinin yaparlar... orası ayrı. Ve ruslar gibi de arkasında enkaz bırakıp gitmek... giderken de içine gizli saklı hiçbirşey koymamaya çalışmak lazım... Şifreleme vs kısmları elbette ('test amaçlı') olması şart. Çok beğenen firmalar bakarsınız 'docader'larına koyarlar... di mi yani?

Ha... taaa tabandan bu işi yapmayacağımızın farkındayım. Bu sebeple evvela eğer başlanmadı ise (daha önceki mesajları-arkadaşların fikirlerini okumadan daldım buraya) hangi imageler örnek ya da taban alınacak bi değerlendirme yapılır... ama yine; hakaret manasında olmasın; Mercedes, Audı, BMW gibi hız, konfor vs isteyip Opel, Skoda veya Hacı Murat'ta kalmayalım... Siyasi, sportif ya da başka ek süs malzemelerini isteyen sonradan kendisi ekler...

Sözü çok uzattığımın farkındayım... ama dedim ya; iyi bi kullanıcı olmak babından bana (bize) ne lazım hatırlatmaya çalışıyorum. Sonra istedüğüm olmazsa bak başınızı ağrıtırım ona göre.

Son enigma2 tabanlı uyumsuz-eksik (bugslu) imageleri yıkıp dikmek bayağı bi vakit alıyor. Bi de ha bire zırt-pırt kitlenmesi var ya... bi arkadaşın tabiriyle (tam bi sabır denemesi); adamın nerdeyse mevlevi dervişi sabrında olması lazım!

İmdi (yine ; benim adamakıllı bi imagede arayacağım hususlar:

1. Son teknolojik gelişmelere uyumlu ve uyarlanabilir esneklikte olması,
    2. Sade, hızlı, saydam, moduler (eklenti ekleme çıkarma esnekliği) olması,
    3. Şu 4 kullanıcı gurubunu da tatmin etmesi ki bunlar genelde hepsi şimdiki imagelerde var ama çoooook ağır;
    a. TV-RADYO
    b. VIDEO-FıLM (kayıt - seyir)
    c. OYUN - EĞLENCE (makina üzerinde) tetris tipi küçük basit oyun vs. Net üzeri büyük oyunlar oynamak isteyenler net tarafına kayar...
    ç. INTERNET (web sörfü - msjlaşma - stream gibi) ama bligi sayar ayarında olmasına gerek yok...
    4. Kullanıcı destek hattı - devamlılık! Forumlarımız süper amma ... çıkarılan imagelerin uyarlama ve bugslarının giderilmesi vs ayrı bir alem...
    5. Yapılacak bir image: upgrade / yükseltmelerde illa sil baştan başlamak yerine eskisi üzerine otomatik yükseltme ... hatta kullanıcıya sade bir iki sorudan başka alternatif zor alternatif bırakmama... kahir çoğunluğumuz orta sınıf ya da 'newbee' ya!

Evvet... benden bu kadar... şimdilik.

Ha en çok üzerinde duracağım konu; metinlerdeki (menü-komut-bilgi kısımları) dilin anlaşılır ve düzgün olması. Burada mahale dili kullandığımı ama (türkçe) edebi'sine de sahip olduğumu belirteyim.

Haydi çocuklar... elinden hiçbirşey gelmeyenler... biz de bu işe koyulacak arkadaşlara bi çay kahve ısmarlarız di mi? Gerçi bizim o kısmımız zaten çok o kadar bonkör olsaydı bu forum ve sitelerde ne işi olcekti yahu di mi? Anladınız ne demek istediğimi?!

Ama yine...
    yeni ve bize has çok kullanışlı bi image (yeni enigma için) olmalı! (Clon'lanmasına da asla destek ve teşvik olmamalı!) Sonu gelmez o yöne giderse...

HAYDI KOÇLAR... ŞIMDILIK KOLAY GELE.
    SELAMLARıN EN HASı ILE.
    ÖZDEMIR/NORVEÇ
    Konu DBoxcu tarafından (15.11.2010 Saat 02:50 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

8. Teşekkür edenler:

-Ulus- (15.11.2010) , himm (15.11.2010) , Duezceli (15.11.2010)

Junior Member Mr_MeMo™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Merakta gözlüyorum arkadaşlar inşallah güzel seyler cıkar cıkacağınada inanıyorum
    AlıntıAlıntı

Junior Member unal27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    1 Toplam

güzel birşey asla çıkmaz cunku bu iş gunde 30 dk ayırarak yapılacak iş hiç degil image yaza bilirsin ama ne yazcanı bilmeden programla dilinin anlamı kalmaz brakalım bunları yabancı teamların amacı var adamların kazancı var bizlerin zaman ayırma gibi lüxü yok ondan bunlar hayal ama turkler herseyin en iyisini yaparmı yapar ondan yana kuşkumuz asla yok şuanakadarda yapılan tum turk calışmaları kodları gizlenmiş genelde çunku paylaşım yok adam diyorki kimse çalmasın ama dreambox da pyton bilen bir adam bile başka kodlardan ornek almadan yapması zor yapı farklı ama kendi paylaşmaz biz turkler paylaşımı çıkarlarımızla eşleştiriz kısacası bu işler zamanı bol olan hobicilerin işi
    AlıntıAlıntı

Junior Member Haziran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    60 Toplam

hani yazdildimi Image?
    ne oldu?
    AlıntıAlıntı

3. sayfa - 4 sayfa var BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu