turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

3. sayfa - 18 sayfa var BirinciBirinci 123456713 ... SonuncuSonuncu
176 sonuçtan 21 ile 30 arası
    Senior Member cakirb16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    34 Toplam

Standart Cevap: ( Yorum ) D-smart Paketinde çalışmyan kanalar

ilgilenen ve hem server hemde dsmart cihaz+kart sahibi arkadaşlardan birşeyi test etmelerini rica ediyorum.biliyorsunuz sinema kanallarında film başlarında ve sonlarında dreamboxlarda kanallar kısa süreliğine açılıyor.bu açılma durumunda orjinal ds cihazındaki kartı çıkartıp yayının kesilip kesilmediğini kontrol edebilirlermi acaba?modüllü üeyelerde sadece kartı çıkarsınlar bakalım sonuç ne olacak?ama bu denemelerinin kanalların dreamboxlarda açılma zamanına denk getirmeleri gerekiyor.
    AlıntıAlıntı

Member MR_Linux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    1 Toplam

Standart Cevap: ( Yorum ) D-Smart Paketinde çalışmayan kanallar

Alıntı cakirb16 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    dsmart şuan bütün kullanıcılara 2 uydu alıcısı tanımlamış durumdadır.bu bilgi kesindir.eski uydu alıcısı numarası yani önceden hexe çevirip boxkey olarak kullandığımız numara 2.uydu alıcısı olarak sistemde görülmektedir.1. uydu alıcısı olarakda şuan cihazların sistem bilgisinde bulunan ca stb label no kullanılmaktadır.ya bu iki cihazın kombinasyonundan üretilen bir boxkey kullanıyor yada 2. uydu numarası yani önceden kullandığımız numara şuan cihazın içinde sanal kart gibi çalışan bir sisteme entegtre edildi.yani yayınlar çift kartdan geçiyor gibi şifreleniyor.sizden istenilen ca stb label numarasının aldatmaca olarak kullanıldığını sanmıyorum.çünkü dsmart mh bunu sisteme kayıt ediyor.saygılarımla
    dediğin doğru cihazın altındaki boxkey ile içerideki labelde yani yazanı hexe çeviriyorum değişik boxkey çıkıyor...
    AlıntıAlıntı

Member ekrem12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    12 Toplam

Alıntı cakirb16 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    dsmart şuan bütün kullanıcılara 2 uydu alıcısı tanımlamış durumdadır.bu bilgi kesindir.eski uydu alıcısı numarası yani önceden hexe çevirip boxkey olarak kullandığımız numara 2.uydu alıcısı olarak sistemde görülmektedir.1. uydu alıcısı olarakda şuan cihazların sistem bilgisinde bulunan ca stb label no kullanılmaktadır.ya bu iki cihazın kombinasyonundan üretilen bir boxkey kullanıyor yada 2. uydu numarası yani önceden kullandığımız numara şuan cihazın içinde sanal kart gibi çalışan bir sisteme entegtre edildi.yani yayınlar çift kartdan geçiyor gibi şifreleniyor.sizden istenilen ca stb label numarasının aldatmaca olarak kullanıldığını sanmıyorum.çünkü dsmart mh bunu sisteme kayıt ediyor.saygılarımla
    sayın @cakirb16 ;

söylediklerinizde haklı olabilirsiniz, aksini iddaa etmiyorum fakat ben uzun zamandır resetli sistemi kullanıyordum ve sistemde kart hala takılı idi ve çıkarmamıştım düne kadar. dün çıkartıp kendi cihazına taktığımda güncelleme tarihini geçmiş olduğundan (4) hata kodunu verdi. cnn üzerinde 1-2 saat beklettikten sonra kart açmaya başladı. yani demek istediğim ca stb label ile ilgili hiç işim olmadı ve hatta hiç merak edipte cihazımdan stb label nedir onu bile kontrol etmedim.

Birde, newcs arayüz consolundan bad ecm leri 'NOT OK' olarak göremediğim halde neden totalde bad ecm almış anlamış değilim.
    Bilginize...
    AlıntıAlıntı

Vip Member senkron24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    532 Toplam

adamlar astro hd çözülder darı başımıza
    AlıntıAlıntı

Senior Member inlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    88 Toplam

Alıntı senkron24 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    adamlar astro hd çözülder darı başımıza
    astro hd? hangi paket ustad
    Dm 520 HD
    Barry Allen= Gemini İmage,Tdw İmage,Oozoon İmage,Experimental İmage,Dream Elite,Newnigma İmages -
    Homatics Box R 4K-W Zone Uydu Tüner
    Thor 1W-Sirius 5E-Eutelsat W7E-Hotbirt 13E-Astra 19E-Astra 23.5E-Hellesat 39E-Türksat 42E-Azerspace 46E
    Xaomi Mi 6-128 gbyt
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    34 Toplam

Alıntı ekrem12 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    sayın @cakirb16 ;

söylediklerinizde haklı olabilirsiniz, aksini iddaa etmiyorum fakat ben uzun zamandır resetli sistemi kullanıyordum ve sistemde kart hala takılı idi ve çıkarmamıştım düne kadar. dün çıkartıp kendi cihazına taktığımda güncelleme tarihini geçmiş olduğundan (4) hata kodunu verdi. cnn üzerinde 1-2 saat beklettikten sonra kart açmaya başladı. yani demek istediğim ca stb label ile ilgili hiç işim olmadı ve hatta hiç merak edipte cihazımdan stb label nedir onu bile kontrol etmedim.

Birde, newcs arayüz consolundan bad ecm leri 'NOT OK' olarak göremediğim halde neden totalde bad ecm almış anlamış değilim.
    Bilginize...
    bütün kullanıcılar dsmartı arayıp ca stb label numarasını kayıt ettirmiyorlar.dsmart zaten sisteme bu numaraları geçirmiş durumda.fakat sistemde bu numara girilmemiş aboneler aramak zorunda kalıyorlar nadir de olsa.
    AlıntıAlıntı

Member memousa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    8 Toplam

Standart Cevap: ( Çözüm ) D-smart Paketinde çalışmyan kanlar

bu benimde aklıma geldi fakat kart olmadığı için deneyemedim.daha evvel kullandığın boxid yi oscame girip tekrar sinyal istebilirsin.eğer olmazsa ca stb label numarasının tamamını 17 rakama tamamlayıp yani eksik kalan rakamları 0 ile 17 rakama tamamlayıp hexe çevir (0 sonda olsun) ve bu şekilde sinyal iste.kartı oscam ile eşleştirme mümkün olabilir.çevirme işlemini buradan yap [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] saygılarımla

Ufak bir hatirlatma , Irdeto farkli NDS farkli . Irdeto nun cozum yontemi burda calisacagini hic dusunmuyorum. Bu benim fikrim.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    8 Toplam

Standart Cevap: ( Çözüm ) D-smart Paketinde çalışmyan kanallar

Onemli NOT:

Biz insanlar denesin diye bir sey paylasmiyoruz, sadece bilgi paylasiyoruz.(bu cozum olunca paylasilamayacak anlamina gelmemeli) Burda yazilanlari denemek uygulamak herkesin kendi sorumlulugundadir. Burda yazilan kelimelerin cogu ileri derecede NDS , C , C++ bilinmesi gerektirir. Normal kullanicilar icin degildir. Acikcasi ben bilgilerimi bu fikir dogrultusunda yaziyorum. Tahminim diger arkadaslarda bu nedenle paylasiyorlar. Normal kullanicilara tavsiyem her yazilani denemesinler.

@notropil

EMM lerin kapali acik, yari acik olmasi , su anki problem icin cozum olmuyor zaten.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    8 Toplam

Alıntı inlive Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    astro hd? hangi paket ustad
    Diger tarafa yazmistim burayada yaziyim Astro HD 3-4 ay once cozuldu, ama yontem sekil bizimkinden farkli .
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    34 Toplam

Standart Cevap: ( Çözüm ) D-smart Paketinde çalışmyan kanallar

benim verdiğim denemeye yönelik bilgiler soru soran arkadaşa cevap nisbetindedir.tabii ki denemek denememek herkezin insiyatifine kalmıştır.resetli sistemi bulana kadar ben şahsen 6 adet kart yaktım.ama sonuca ulaşıldı bir şekilde.normal kullanıcıların c+ yada herneyse bilmeleri mümkün olmayacağından bu gibi denemelerin kimseye zararı olmaz.kaldı ki c+ yada başka bir loglama yöntemiyle kartların yanmayacağının garantisini kim verebilir.armut piş ağzıma düş demektense 1 kaç kart daha yakmayı tercih ederim.zaten eskiden kullanılan sistem block yap reset at değilmiydi?deneme yapan arkadaşlar bunu da dikkate alıp deneyeceklerdir mutlaka.ama emm istenilen kartlarda ua adresi kapalı olursa karta emm alınamaz.bu yüzden bu adresin mutlaka açık olması lazım.ve uzun süre karta ecm aldırmayın.toplam ecm 250 yi geçmesin.buda tek kanalda yada 3-5 kanal değişteren arkadaşların en az 5 dakika kartın yanmayacağı anlamına gelir.ta ki kanal açılancaya kadar.kanal açılırsa ozaman bakarız resetlimi resetsizmi çalışacak.saygılarımla
    AlıntıAlıntı

3. sayfa - 18 sayfa var BirinciBirinci 123456713 ... SonuncuSonuncu