turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 4 sayfa var 1234 SonuncuSonuncu
33 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Banned burakturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    4 Toplam

Standart Fenerbahçeyi yakan uefa müfettişi Pierre Cornu'dan süpriz istifa!

Fenerbahçeyi şike yaptığı gerekçesiyle,şampiyonlar ligine alınmamasını tavsiye eden,bunu yerine adı teşvik olayı ile anılan Trabzonu şampiyon ligine alıp,Türkiyeyi karıştıran Pierre Cornu süpriz bir şekilde istifa etti.İstifasının arkasında italyadaki şike olayları olduğu yönünde söylentiler var.........UEFA Disiplin Başmüfettişi Pierre Cornu, sürpriz biçimde istifa etti.Pierre Cornu, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası sonrası geçerli olmak üzere görevi bıraktı.

İngiliz Financial Times gazetesi, Cornu'nun istifasının İtalya'da şike skandalı patlamasının ardından gelmesine dikkati çekti.

Cornu'nun Türkiye'de "Persona non grata" (İstenmeyen adam) ilan edildiği hatırlatılırken, UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino ise "İstifa ailevi sebeplerden dolayı" dedi. [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    4 Toplam

Standart Cevap: Fenerbahçeyi yakan uefa müfettişi Pierre Cornu'dan süpriz istifa!

Biz lobisi zayıf bi ülke olduğumuz için,bu adamın her istediğini kuzu kuzu yaptık.hiç arkasını araştırmadık.ve arkasından Türk futbolu hala bitmeyen büyük bir kaosun içine düştü.geçen sene fenerbahçeyi şike yaptı diye şampiyonlar ligine almazken,diğer taraftan bir diğer teşvik suçlusu Trabzonu davet ederek,Türk futbolunu hala çözülemeyen bir kaosa iten bu adam,bir başka şike ülkesi italyadada hata yapınca istifa etmek zorunda bırakılmıştır...halbuki geçen sene eski Federasyon biraz basiretli olsa idi,iddaanamede adı geçen tüm kulüpler gerekli cezalar kulüp ayrılmadan verilseydi,şimdi Türk futbolu baharda açmış yeni filizlenmiş ağaçlar gibi yeşerip serpilecekti.bir kaosa girdik hala karanlık labirente düşmüş,ışıksız insan gib yönümüzü arayıp duruyoruz..Allah kıblemizi şaşırtmasa bari.!!
    AlıntıAlıntı

Senior Member cveneburi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    206 Toplam

Standart Cevap: Fenerbahçeyi yakan uefa müfettişi Pierre Cornu'dan süpriz istifa!

şike hırsızlıktır sahtekarlıktır onu savunmakta aynı şeydir şaşacak kıblemizmi kaldı.türkiyenin kaçta kaçı dürüst şekilde vergisini ödüyor çalmadan çırpmadan hayatına devam ediyor .diğer alanlardaki bütün yolsuzluk sahekarlıkların bir yansımasıda futbol için geçerli .deveye sormuşlar neren eğri oda nerem doğruki demiş.fenerbahçeyi tarbzonu biz akladık uefayıda ikna ettik veya kandırdık oraya gönderdik.peki vicdanlarımız ne olacak vicdanımızıdamı kandıracağız.

şikeye karşımıyız diye bir anket yapsak 10 mesajdan sonra kavga gürültü başlar .kayıtsız şartsız şikeye ve yapana v.s. karşıyım diyen ne kadar taraftar çıkar merak ediyorum
    1.70 mega motorlu sistem
    vu+duo
    AlıntıAlıntı

Member marcello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    2 Toplam

aslinda tesvik primi var sadece sike yok mahkeme kararlari sike demiyor sadece tesvik primi ve silahli orgut kuruldugu icin mademki sike vardi sike vardi neden o kadar kisi serbest kaldi bunun cevabida olmasi gerekir uefa tr futbolu uzerinde bir oyun ile tr futbolunu yipratti son senelerde tr futbolumuz cok iyi bir yukselise gecmisti ve dahada yukselecekti bunun onune gecmek icin bu sekilde bir oyun ile tr futboluna iyi bir darbe vurdular yazik yazik bence meclisteki gecen kanun degisikligi iyi oldu en azinda vatan ve ulkesini sevenler bu tur bir mudahaleye kalkisirdi ve onuda yapanlar benim gozumde iyi birer vatan sever diyecek cok sey var ama bosver herkesin gorusune ve dusuncesine saygim vardir ama arkadaslar herkese tavsiyem bunlar ulkemizi yipratmak icin iyi birer oyundur bunlara kanmamanizi tavsiye ederim Saygilarimla
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    206 Toplam

haklısınız şike var teşvik var sahtekarlık var demek ülkemizi yıpratıyor ceza evine girenlerde vatansever oldukları için içerdeler. futbolumuz o kadar ilerlediki bütün avrupa kupalarında final oynadık bütün kupaşları almak için adayız avrupalılarda bundan rahatsız oldu önümüzü kesemey çalıştılar .hatta bütün dinleme takip işlerinide platini bizzat kendi yaptırmış.polis sahtekar savcılar hakimlerde ne olduğu belirsiz
    zaten şikede yokmuş teşvik varmış bunları bilmiyorduk bizi aydınlattığınız için size teşekkür etmemiz gerekir
    Konu cveneburi tarafından (8.06.2012 Saat 16:34 ) değiştirilmiştir.
    1.70 mega motorlu sistem
    vu+duo
    AlıntıAlıntı

1 Bu Konu icin
    4 Toplam

ben koyu bir fenerbahçeliyim.izmirde ikamet ediyorum,bu yüzden takımımın maçlarına gidemiyorum.fakat aileme ve kendime feneriumlardan ve internetten aldığım lisanslı ürünlerle yıllık katkım ortalama 1000 tl dir.maddi imkanlarım doğrultusunda elimden gelen budur......çünkü gerçek bi taraftarsam böyle yapmalıyım.ammaaaa takımım senin ima ettiğin gibi şike yaptıysa,gerekli cezalar en ağır şekilde verilsin.neden dersem nağmertim.sebep sorarsam adam değilim,,,fakat bu pisliği bizle birlikte yapıp yapıp onlar kenara çekilip sadece bize hesap kesiliyorsa,orda durcan kardeş.biz salakmıyız ki aynı pisliği başkası yiyor,ama o ceza almıyor,hasır altı ediliyor,,,,bizim yediğimiz haltı ise vurun kahpeye misali,orta malı oluyoruz,asılıp linç ediliyoruz...ben tekrar yazıyorum,kim ne halt yedi ise,burnundan fitil fitil getirilsin.öncede fenerbahçeden başlansın.arkasından teşvik primi veren sadri şener ve takımına,ardından saat 20:45 lerde denizli semalarında milyon dolarlık çantalarla dolanan adnan polat ve takımına,ardından Türkiyenin belgeli ilk şikesini yapan Beşiktaşa...bu böyle devam etsin...yok senin takımın yaptı benimki yapmadı,ahmedin takımı teşvik verdi,mehmedinki vermedi falan geçelim bunları.4 büyüklerde teşvik-şike yapmayan hangisi,hangisi ak pak.???hepsi kirli,seninkide benimkide onunkide.hiç kıvırmayalım savcı şöyle dedi,hakim böyle dedi falan falan....işte o zaman Türk futbolu temizlenir.şimdi galatasaraylıya sorsak gs şike yapmadı,ts liye sorsak ts teşvik vermedi,beşiktaşlıya sorsak bjk kupayı hakkınla kazandı... eee o zaman fenerlilerinde aziz başkan suçsuz fenerde şike-teşvik yapmadı demesi normal değilmi??........önce insan kendi dürüst olmalıki,sonra başkalarını dürüst olmadığı konusunda yargılamaya hakkı olabilsin......yoksa burada ne anlatırsa anlatsın kimseyi inandıramaz.
    Konu burakturk tarafından (8.06.2012 Saat 22:29 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

7. Teşekkür edenler:

JOKER (9.06.2012)

Junior Member karadenizz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    1 Toplam

Alıntı burakturk Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    ben koyu bir fenerbahçeliyim.izmirde ikamet ediyorum,bu yüzden takımımın maçlarına gidemiyorum.fakat aileme ve kendime feneriumlardan ve internetten aldığım lisanslı ürünlerle yıllık katkım ortalama 1000 tl dir.maddi imkanlarım doğrultusunda elimden gelen budur......çünkü gerçek bi taraftarsam böyle yapmalıyım.ammaaaa takımım senin ima ettiğin gibi şike yaptıysa,gerekli cezalar en ağır şekilde verilsin.neden dersem nağmertim.sebep sorarsam adam değilim,,,fakat bu pisliği bizle birlikte yapıp yapıp onlar kenara çekilip sadece bize hesap kesiliyorsa,orda durcan kardeş.biz salakmıyız ki aynı pisliği başkası yiyor,ama o hasır altı ediliyor,bizim yediğimiz haltı ise vurun kahpeye misali,orta malı oluyoruz...ben tekrar yazıyorum,kim ne halt yedi ise,burnundan fitil fitil getirilsin.öncede fenerbahçeden başlansın.arkasından teşvik primi veren sadri şener ve takımına,ardından saat 20:45 lerde denizli semalarında milyon dolarlık çantalarla dolanan adnan polat ve takımına,ardından Türkiyenin belgeli ilk şikesini yapan Beşiktaştan...bu böyle devam etsin....işte o zaman Türk futbolu temizlenir.şimdi galatasaraylıya sorsak,gs şike yapmadı,ts liye sorsak ts teşvik vermedi,beşiktaşlıya sorsak bjk kupayı hakkınla kazandı... eee o zaman fenerlilerinde aziz başkan suçsuz fenerde şike-teşvik yapmadı demesi normal değilmi........önce insan kendi dürüst olmalıki,sonra başkalarını dürüst olmadığı konusunda yargılamaya hakkı olabilsin......yoksa burada ne anlatırsa anlatsın kimseyi inandıramaz.
    .

Yazdıklarına aynen katılıyorum arkadaşım.

Şike davası başladığından beri GS. biz temiziz, şikeden enlemıyoruz dediler. Ancak denizli maçı ile ilgili olanları hala unutamıyorum. Denizli maçında saha dışı olaylar olmuş, hakem maçı 3 defa takımları içeri soyunma odasına sokmuş, tekrardan oynatmıştı. Maçın hakemine hiç bir Allah'ın kulu sormadı. Soyunma odasına GS.lı federasyon başkanı Haluk ulusoy'un talimatıylamı oyunu devam ettirdiniz? Yapmanız gereken maçı tatil etmeniz gerekirdi? Neden devam ettirdiniz? Kurallları okumadan yöneten hakemler, ellerinde bavulla para taşıyan yöneticiler, denizli stadında şampiyon olduk diye horon tepenler, fenerin şike davasında da göbek attıklarına eminim. keşke uefa ceza versede çok bilmiş para babaları, parayla futbolun zevksizleştiğini öğrenseler. Keşke fener küme düşürülseydi de bir fenerli olarak bu duruma düşmeseydik. Keşe fere küme düşürülseydi de aziz yıldırım söyleyeceklerini belgeleri ile söyleseydi. İşte o zaman derin bir oh çekerdik.
    AlıntıAlıntı

Senior Member karizma_63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    27 Toplam

Alıntı burakturk Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    ben koyu bir fenerbahçeliyim.izmirde ikamet ediyorum,bu yüzden takımımın maçlarına gidemiyorum.fakat aileme ve kendime feneriumlardan ve internetten aldığım lisanslı ürünlerle yıllık katkım ortalama 1000 tl dir.maddi imkanlarım doğrultusunda elimden gelen budur......çünkü gerçek bi taraftarsam böyle yapmalıyım.ammaaaa takımım senin ima ettiğin gibi şike yaptıysa,gerekli cezalar en ağır şekilde verilsin.neden dersem nağmertim.sebep sorarsam adam değilim,,,fakat bu pisliği bizle birlikte yapıp yapıp onlar kenara çekilip sadece bize hesap kesiliyorsa,orda durcan kardeş.biz salakmıyız ki aynı pisliği başkası yiyor,ama o ceza almıyor,hasır altı ediliyor,,,,bizim yediğimiz haltı ise vurun kahpeye misali,orta malı oluyoruz,asılıp linç ediliyoruz...ben tekrar yazıyorum,kim ne halt yedi ise,burnundan fitil fitil getirilsin.öncede fenerbahçeden başlansın.arkasından teşvik primi veren sadri şener ve takımına,ardından saat 20:45 lerde denizli semalarında milyon dolarlık çantalarla dolanan adnan polat ve takımına,ardından Türkiyenin belgeli ilk şikesini yapan Beşiktaşa...bu böyle devam etsin...yok senin takımın yaptı benimki yapmadı,ahmedin takımı teşvik verdi,mehmedinki vermedi falan geçelim bunları.4 büyüklerde teşvik-şike yapmayan hangisi,hangisi ak pak.???hepsi kirli,seninkide benimkide onunkide.hiç kıvırmayalım savcı şöyle dedi,hakim böyle dedi falan falan....işte o zaman Türk futbolu temizlenir.şimdi galatasaraylıya sorsak gs şike yapmadı,ts liye sorsak ts teşvik vermedi,beşiktaşlıya sorsak bjk kupayı hakkınla kazandı... eee o zaman fenerlilerinde aziz başkan suçsuz fenerde şike-teşvik yapmadı demesi normal değilmi??........önce insan kendi dürüst olmalıki,sonra başkalarını dürüst olmadığı konusunda yargılamaya hakkı olabilsin......yoksa burada ne anlatırsa anlatsın kimseyi inandıramaz.
    ( teşvik primi veren sadri şener ve takımına ) demişsin sadri kime teşvik vermiş bir acıklada bilelim eyer sadri şike yapmişsa direk ts düşürülsün derim bir ts taraftarı olarak üstteki yorumlarında her seferinde ts den için tşvik pirimi verdi diyorsun sivas macını kast ediyorsan sivasın başkanı mecnun odyakmaz fb de kongresinde üye biri demek sadri şener SALAK biri ki fb de üye olan birine teşvik vermeye kalkıyor bari bir komplo yapmadan yorum yapın artık siizn amacınız camur at izi kalsın tıpkı istanbul basını gibi... YEMEZLER ...
    geciken adalet , adalet değildir adalet birgün herkese lazım olur ( nokta. )
    anlayana sivri sinek saz anlamayana profil resmimdeki yazılar yetişir...
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    206 Toplam

kim sadece fener şike yaptı diyorsa bana göre sahtekardır .liglerimizn her katagorisinde şike vardır ve yıllardır böyledir.sadece piyango fenere vurdu fenerlilere göre komplo diğerlerine göre de elde kanıtlar var.gerçekte nedir dersek polis dinleme kayıtları savcı iddası ve mahkemenin devam eden tutumuna görede fenerbahçe şike yapmıştır veya şuanki kanı bu şekildedir
    .eldeki delilleri mevcut davayı bir kenera bırakıp samımi konuşmalar olsa herkesin ortak fikri yıllardır lglerimizde şike vardır şeklin olacaktır

peki neden fenerin üzerine bu kadar geliniyor; sadece fenerbahçemi şike yaptı dersek sadece fener şike yapmadı ama şikeyi ve şike yaptığı iddia edillen kişileri savunan şuan için sadece fenerbahçe taraftarıdır.hal böyle oluncada şikeci fenerbahçe ve şike yapmayan diğerleri gibi bir algı oluşuyor.bu algının sebebide yine fenerbahçe taraftarıdır.sadece bizim formumuz değil bütün form ve platformlarda fanatik fenerbahçe taraftarı acaba şike yapmış olabilirmiyiz diye düşünmek yerine bizim başkan büyük başkan ne yapsa doğrdur felancada şike yapmıştı filancada yapmıştı bilmem hangi ligin hangi takımından örneklerle konuyu hep sulandırmış ve tarafsız olanlarında hışmını üzerlerine çekmişlerdir

bu davada yargılanan sadece fenerbahçe değildir beşiktaşın bazı yöneticiler ve teknik direktörüde trabzonsporun başkanı da bu davada yargılanmaktadır.hem beşiktaşlı hemde trabzonspor taraftarı bu komplodur polis sahte tapeler üretmiştir savcı taraflıdır mahkeme heyeti bilmem nedir diye kimseye saldırmıyor.büyük ihtimal onlarda ceza alacak
    tff mevcut yasaları değiştirmemiş olsa beşiktaş ve trabzonda küme düşebilirdi.eski yasaya göre şikeyi geçtik teşvik teşebbüsü dahi küme düşmeyi gerektiriyordu.buna rağmen trabzonspor taraftarı mevcut yasayı uygulayın dedi kuralları değiştirmeyin dedi.

bütün delilleri bir kenara itip polisi suçlayan savcıyı suçlayan şike yaptığı iddia edilen kişileri baş tacı eden metris önünde yatıp cezaevinden ne meaj gelecek diye bekleyen bir tarftar gurubu ve diğer tarafta sessiz sedasız davayı takip eden diğer taraftar gurupları .

fenerbahçe taraftarı her platformda en fazla tepki alan bir taraftar gurubu haline gelmiştir bunu sebebide yine kendilerdir.şikeyi kim yapmışsa cezasını çeksin şikeye kesinlikle karşıyız diyebilseler şike yapan fenerbahçe başkanıda olsa bizim için hırsızdır diyebilse .şike yapıp kulubümüzü lekelemeye kimsenin hakkı yoktur diyebilse ortada hiç bir sorun kalmayacaktır hiç bir kulup taraftarı fenerbahçelileri suçlayamaz suçlayan olursada ona kimse itibar etmez .mahkeme sonuçlanır ceza alacak olan alır taraftarlar arası hiçbir gerginlik olmaz.

tarftar olarak şöyle yapsak şike teşvik v.s. yapıp kulübümü lekeleyen yöneticiyi istemiyorum ve asla desteklemiyorum desek ve tavır alsak .ben vicdanlı ve dürüst insanım asla hırsızlığa prim vermem desek diyebilsek burda boşuna bir birimize saldırmamış olurduk.buna rağmen şike yapacak olan olursada anlındaki kara lekeyle tek başına suçunu çekmiş olur camisına kara leke sürmemiş olurdu
    1.70 mega motorlu sistem
    vu+duo
    AlıntıAlıntı

Senior Member karizma_63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    27 Toplam

Biz lobisi zayıf bi ülke olduğumuz için,bu adamın her istediğini kuzu kuzu yaptık.hiç arkasını araştırmadık.ve arkasından Türk futbolu hala bitmeyen büyük bir kaosun içine düştü.geçen sene fenerbahçeyi şike yaptı diye şampiyonlar ligine almazken,diğer taraftan bir diğer teşvik suçlusu Trabzonu davet ederek,Türk futbolunu hala çözülemeyen bir kaosa iten bu adam,bir başka şike ülkesi italyadada hata yapınca istifa etmek zorunda bırakılmıştır...halbuki geçen sene eski Federasyon biraz basiretli olsa idi,iddaanamede adı geçen tüm kulüpler gerekli cezalar kulüp ayrılmadan verilseydi,şimdi Türk futbolu baharda açmış yeni filizlenmiş ağaçlar gibi yeşerip serpilecekti.bir kaosa girdik hala karanlık labirente düşmüş,ışıksız insan gib yönümüzü arayıp duruyoruz..Allah kıblemizi şaşırtmasa bari.!!
    uğur dündar , ercan saatçi , ömer cavuşoğlu , ziya şengül , rıdvan dilmen , selcuk yula , şansal büyüka , v.s bunlardan bir kaç tane avrupa ya gönderseydik belki lobimiz olurmuydu acaba ???
    malesef trabzonspor un da lobisi olmadığı için o kupa hala alınamamıştır...
    Konu karizma_63 tarafından (8.06.2012 Saat 23:42 ) değiştirilmiştir.
    geciken adalet , adalet değildir adalet birgün herkese lazım olur ( nokta. )
    anlayana sivri sinek saz anlamayana profil resmimdeki yazılar yetişir...
    AlıntıAlıntı

1. sayfa - 4 sayfa var 1234 SonuncuSonuncu