turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

3 sonuçtan 1 ile 3 arası
    Senior Member asemo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    723 Toplam

Standart Dolapci güvercin

türkiyede denizli disinda pek çok bölgede dolapçılara dönek denildiğini biliniyor, ancak Denizli'de dolapçı ve dönek kesin olarak ayrılmaktadır.Bu ayırım Denizli'li yetiştiriciler tarafından uzun yıllardır yapılmakta ve isimlendirilmektedir. Dolapçı ırkını karşılaştırmalarla tanıtmak gerekirse yapıları itibariyle Dönekler ile hava oyunları itibariyle Kelebekler ile karşılaştırmak gerekir. Döneklere oranla kısa boylu, kısa bacaklı fakat basık yapılı döneklere oranla dik duruşludur. Hemen her renkte görülebilen dolapçılarda gaga renkleri kuşun renk yapısına göre değişir. Ayrıca, örneğin siyah bir dolapçıda hem beyaz hem siyah gaga rengine rastlanılabilir.Yabani (sarı) dahil her çeşit göz rengi bulunabilir.Erkekler daima kanatlarını kuyruk üzerinde taşırken dişilerde kuyruk altında taşıyanlara rastlayabilirsiniz
    alintidr:
    AlıntıAlıntı

Junior Member szy1963 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Standart İlgi: Dolapci güvercin

Merhaba Asemo,

Dolapcilari nekadar biliyorsun bilmiyorum,Eger güvercinlerimizi tanitim amaci icin koyduysan tesekkür ederim.
    Ama bir kac yazilim hatasi var.
    1. Dolapcilarda hic bir zaman sari renkte gözler olmaz.
    2. Burdur ve Ispartada Dolapcilara oynak denir,ama son birkac sene icinde Dolapci Kelimesi her üc ilimizide yayilmaktadir.
    Eger Daha fazla bilgi edinmek isterseniz,[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] yada [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] adreslerinden bilgiler edine bilirsiniz
    selamlar
    AlıntıAlıntı

Senior Member asemo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    723 Toplam

Standart İlgi: Dolapci güvercin

Alıntı szy1963 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Merhaba Asemo,

Dolapcilari nekadar biliyorsun bilmiyorum,Eger güvercinlerimizi tanitim amaci icin koyduysan tesekkür ederim.
    Ama bir kac yazilim hatasi var.
    1. Dolapcilarda hic bir zaman sari renkte gözler olmaz.
    2. Burdur ve Ispartada Dolapcilara oynak denir,ama son birkac sene icinde Dolapci Kelimesi her üc ilimizide yayilmaktadir.
    Eger Daha fazla bilgi edinmek isterseniz,[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] yada [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] adreslerinden bilgiler edine bilirsiniz
    selamlar
    merhaba,ben güvercinleri tanitmak amaci ile bunlari koydum .eger sen bu güvercinler veya evcil hayvanlar konusunda degisik bilgiler veya resim gibi konularda bilgi verirsen bizlerde bu bilgilerden faydalanabiliriz..
    AlıntıAlıntı