turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    TDW Team-Co Admin himm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    1.641 Toplam

Standart Atletizmde altın yağmuru

Avrupa Şampiyonası’nda kadınlar 1500 metrede Aslı Çakır Alptekin altın, Gamze Bulut ise gümüş madalya kazandı.

Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda, bayanlar 1500 metrede mücadele eden Türk Milli Takımı sporcularından Aslı Çakır Alptekin altın madalya kazanırken, Gamze Bulut da gümüş madalyanın sahibi oldu.
    Helsinki Olimpiyat Stadı'nda bugün sona erecek olan şampiyonada Alptekin, 4:05.31'lik derecesiyle altın madalya, Bulut da 4:06.04'lik dereceyle gümüş madalya kazandı. Bronz madalyanın sahibi ise 4:07.74'lük derecesiyle Ukraynalı Anna Mishchenko oldu.

Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda kadınlar 1500 metrede Aslı Çakır Alptekin altın, Gamze Bulut ise gümüş madalya kazandı

Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda, bayanlar 1500 metrede mücadele eden Türk Milli Takımı sporcularından Aslı Çakır Alptekin altın madalya kazanırken, Gamze Bulut da gümüş madalyanın sahibi oldu.

Helsinki Olimpiyat Stadı'nda bugün sona erecek olan şampiyonada Alptekin, 4:05.31'lik derecesiyle altın madalya, Bulut da 4:06.04'lik dereceyle gümüş madalya kazandı. Bronz madalyanın sahibi ise 4:07.74'lük derecesiyle Ukraynalı Anna Mishchenko oldu.
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin himm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    1.641 Toplam

Standart "Çifte sevinç yaşıyoruz"

Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda 100 metre engelli kategorisinde Avrupa Şampiyonluğu elde eden Nevin Yanıt, "Bu altın madalya galiba Fenerbahçe Kulübü'ne uğur getirdi. Başkanımız Aziz Yıldırım tahliye oldu. Bunun için çifte sevinç yaşıyoruz" dedi.

Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda başarılı sonuçlar alan Milli Takım'ın ikinci grubu da Türkiye'ye geldi.

Atatürk Havalimanı'nda Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi ve beraberindeki heyet tarafından karşılanan ikinci ekipte, 100 metre engelli kategorisinde Avrupa Şampiyonluğu elde eden Nevin Yanıt, 3 bin metrede altın madalya kazanan Gülcan Mıngır ve 1500 metrede Avrupa 2'ncisi olan Gamze Bulut da yer aldı.

Havalimanında gazetecilerin sorularını cevaplayan Nevin Yanıt, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın tahliyesiyle çifte sevinç yaşadığını belirterek, ''Buradan gitmeden önce 'Unvanımı korumaya gidiyorum' demiştim. Unvanımı korudum ve üst üste ikinci defa altın madalya kazandım. Bu gurur verici bir şey. Bu altın madalya galiba Fenerbahçe Kulübü'ne uğur getirdi. Başkanımız Aziz Yıldırım tahliye oldu. Bunun için çifte sevinç yaşıyoruz. Bundan sonra olimpiyatlar var. Son bir ayı iyi değerlendirip, olimpiyatlarda final koşmayı hedefliyorum'' dedi.

Nevin Yanıt, dün akşam Aziz Yıldırım'ın eşi ile telefonda görüştüğünü ifade ederek, ''Dün akşam başkanımızın eşiyle görüştüm. Kendisi de başkanımızla görüşmüş ve başarımdan dolayı mutlu olduğunu söylenmiş'' şeklinde konuştu.

3 bin metre engelli kategorisinde altın madalyanın sahibi olan Gülcan Mıngır ise 3 bin metre engellide altın madalyanın Türkiye tarihinde bir ilk olduğunu vurgulayarak, ''Bunu başardığım için çok mutluyum. Helsinki'ye Avrupa lideri olarak gitmiştim. Bundan dolayı rakiplerim benden çok korkuyordu. Oraya (Şampiyon olacağım) diyerek gitmiştim. Şampiyon olarak da döndüm'' ifadelerini kullandı.

Şampiyon olduğu anda anlatılamayacak duygular içerisinde olduğunu belirten Mıngır, ''Çok güzel bir duyguydu. O anı her sporcunun, her antrenörün yaşamasını dilerim'' dedi.

Bayanlar 1500 metrede Gümüş madalya kazanan Gamze Bulut, Aslı Çakır Alptekin'in ardından ikinci olduğunu hatırlatarak, ''Aslı ablanın arkasından ikinci olmak bile çok güzel bir duygu. Gururlu ve mutluyum. Federasyon başkanımıza, antrenörlerimize çok teşekkür ediyorum. Bu başarımda herkesin emeği var'' diye konuştu.

Bu arada Atletizm Milli Takım sporcularını, havalimanında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Mehteran Takımı da karşıladı.
    AlıntıAlıntı