turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    685 Toplam

Standart Melbourne'da Maria-Ana finali

Avustralya Açık'ta tek bayanlar finalini Maria Sharapova ile Ana Ivanovic oynayacak. Yarı finallerde Sharapova Jelena Jankovic'i, Ivanovic ise ilk seti 6-0 kaybettiği maçta Daniela Hantuchova'yı yendi.

Beş numaralı seribaşı Maria Sharapova, dünyanın üç numarası Jankovic'i 6-3, 6-1'lik setlerle yenerek Melbourne Park'ta üst üste ikinci kez final oynama hakkını elde etti.

Dört numaralı seribaşı Ivanovic ise ilk sekiz oyunu kaybettiği yarı final mücadelesinde dokuz numaralı seribaşı Hantuchova'ya 0-6, 6-3, 6-4'lük setlerle üstünlük sağladı ve 2007 Fransa Açık'tan sonra ikinci kez grand slam finaline yükseldi.

Geçtiğimiz yılın büyük bölümünü sakat geçiren Sharapova, Avustralya Açık'ta günün ilk yarı final karşılaşmasında Jankovic karşısında baştan sona üstün bir oyun sergiledi.

Açılış setinde 5-0 öne geçen 20 yaşındaki Rus tenisçi daha sonra üst üste üç oyun kaybetti ama altıncı şansında da olsa seti kazanmayı başardı.

Turnuva boyunca omuzundaki ve ayağındaki sakatlıklar yüzünden zorlanan Jankovic ikinci sette da sırtındaki problem nedeniyle tedavi molası almak zorunda kaldı.

Sırp tenisçinin toparlanmasına izin vermeyen eski Wimbledon ve ABD Açık şampiyonu Sharapova maçı 78 dakikada bitirdi.

Rod Laver Arena'da günün ikinci mücadelesi 20 yaşındaki Sırp Ana Ivanovic ile kariyerindeki ilk grand slam yarı finaline çıkan 24 yaşındaki Slovak Daniela Hantuchova arasındaydı.

Geçtiğimiz yıl Roland Garros'ta final ve Wimbledon'da yarı final oynayarak büyük bir çıkış yakalayan dört numaralı seribaşı Ivanovic ilk seti 6-0 kaybetti, ikinci sette de 2-0 geriye düştü.

Servis attığı ikinci setin üçüncü oyununu alarak skorborda geçen Ivanovic bu oyunla birlikte daha atak ve kararlı bir görüntüye bürününce maçın gidişi tamamen değişti.

Final setinin altıncı oyununda bir servis kırma puanından yararlanamayan ve 4-2 öne geçme fırsatını tepen Hantuchova, dokuzuncu oyunda basit bir voleyi kaçırıp servisini kırdırdı.

Ivanovic servis attığı 10. oyunu kazanarak karşılaşmayı iki saat 10 dakikada noktaladı ve Maria Sharapova'nın finaldeki rakibi oldu.
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    685 Toplam

Standart İlgi: Melbourne'da Maria-Ana finali

Melbourne'da Sharapova şampiyon
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Avustralya Açık tek bayanlar finalinde Ana Ivanovic'i yenen Maria Sharapova şampiyon oldu.

Sharapova, Avustralya Açık finalinde karşılaştığı Ivanovic'i 7-5 ve 6-3'lük setlerle yenerek kariyerinde üçüncü kez grand slam turnuvası kazandı.

Beş numaralı seribaşı Sharapova, özellikle ilk servislerdeki muazzam başarısıyla Sırp rakibine şans tanımadı ve bir saat 31 dakikada mutlu sona ulaştı.

2004 Wimbledon ve 2006 ABD Açık şampiyonu Rus tenisçi, ilk servislerinde puanların yüzde 92'sini kazanırken, servis attığı beş oyunda rakibine puan vermedi.

Geçtiğimiz yıl Roland Garros'tan sonra oynadığı ikinci grand slam finalini de kaybeden dört numaralı seribaşı Ivanovic, açılış setinin beşinci oyununda servisini kırdırarak 3-2 geriye düştü.

Sırp tenisçi, Sharapova'nın servis oyunlarındaki ezici üstünlüğüne rağmen sekizinci oyunda servis kırdı ve skoru eşitledi. Sharapova 11. oyunda bir kez daha servis kırarak seti 49 dakika süren seti 7-5 aldı.

İkinci setin ilk altı oyunu servis atan tenisçilere gitti. Yedinci oyunda servis kırarak üstünlüğü ele geçiren Sharapova, rakibinin oyundan düşmesinden de yararlanarak maçı fazla uzatmadan noktaladı.

Geçtiğimiz yıl Melbourne Park'ta finalde kaybeden, daha sonra sezonun büyük kısmını sakatlıklarla geçiren Sharapova, maçtan sonra yaptığı konuşmada "geçen yıl birisi bana 2008'de sizlerin önünde bu kupayı kaldıracağımı söyleseydi asla inanmazdım. Bu sabah Billi Jean King'den bir mesaj aldım, 'şampiyonlar şansları değerlendirir ve baskıyı kaldırır' diyordu. Şansları değerlendirdiğim için mutluyum" dedi.
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana
    AlıntıAlıntı