turk-dreamworld.com Sitesine Hoþgeldiniz.

8 sonuçtan 1 ile 8 arasý
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    685 Toplam

Standart Süreyya Ayhan'ýn cezasý açýklandý

Milli atlet Süreyya Ayhan Kop ve eþi Yücel Kop hakkýndaki karar duruþmasý, Atletizm Federasyonu'nda yapýldý ... Milli atlet ve eþini þok eden þu karar açýklandý...

Atletizm Federasyonu Ceza Kurulu, ABD kampý sýrasýnda yapýlan doping kontrollerinde A ve B numuneleri pozitif çýkan milli atlet Süreyya Ayhan Kop'a ömür boyu men cezasý verdi. Ayhan'ýn eþi ve antrenörü Yücel Kop da 2 yýl müsabakalardan men edildi.

Ömür boyu men cezasý alan milli atlet Süreyya Ayhan, kariyeri boyunca hep konuþuldu. Atletizm Federasyonu ile yaþadýðý polemiklerin yanýsýra özel yaþantýsý ile gündemde olan Ayhan'ýn önce doping kontrollerinden kaçmasý, son olaraksa yapýlan kontrollerde de dopingli çýkmasý bir anlamda sonunu hazýrladý.

Ayhan'ýn idrar örneðinde 2 yasaklý madde tespit edilirken, bundan önce de doping numunesi vermediði için 2 yýl men cezasý alan milli sporcu, uluslararasý kurallara göre ömür boyu men cezasý aldý.

Ayhan ve antrenörü ve ayný zamanda eþi olan Yücel Kop doping iddialarýný reddetmiþ, milli sporcu basýn toplantýsý sýrasýnda söz konusu yasaklý maddeyi habersiz bir þekilde aldýðýný söyleyerek göz yaþlarýný tutamamýþtý.

Kariyerinde Avrupa þampiyonluðu ve dünya ikinciliði bulunan milli atlet Süreyya Ayhan. Bu kararýn ardýndan hakkýný sonuna kadar arayacaðýný ve konuyu Avrupa Ýnsan Haklarý Mahkemesi'ne ***üreceðini söyledi.
    Haddini bilmedikten sonra çok þey bilmek birþeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanýltmasýn, Çünkü susan konuþursa kimse kaldýramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doðru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eðri olsam; elde tutarlar beni,
    Doðruda aç görmedim; eðride tok,
    Eðri yay elde kalýr; menzil alýr doðru ok.

Mevlana
    AlýntýAlýntý

TDW Team-Co Admin TA69 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    441 Toplam

Standart Ýlgi: Süreyya Ayhan'ýn cezasý açýklandý

Kariyerinde Avrupa şampiyonluğu ve dünya ikinciliği bulunan milli atlet Süreyya Ayhan. Bu kararın ardından hakkını sonuna kadar arayacağını ve konuyu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne ***üreceğini söyledi.
    söhret basini döndürdü bunlarin. esinede aslinda ömürboyu ceza alamsi gerekirdi.
    bence teksuclu esi.
    "Kalbin gýdasý iman, aklýn gýdasý faydalý ilimdir."
    AlýntýAlýntý

Senior Member lange - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    321 Toplam

Standart AW: Süreyya Ayhan'ýn cezasý açýklandý

slm
    aci bir son.böyle bitmemeliydi yazik
    AlýntýAlýntý

Senior Member -=sezo=- - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    878 Toplam

Kendim ettim kendim buldum,gül kararip soldum eyvah eyvah eeeeey.
    Fazla denilecek bir sey yok.
    BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKI KANDIR.
    TOPRAK EGER UGRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    685 Toplam

Süreyya Ayhan'ın cezası değişmedi
    Süreyya Ayhan Kop'a verdiği spordan ömür boyu men cezasını yeniden değerlendiren Türkiye Atletizm Federasyonu, kararını değiştirmedi.

Atletizm Federasyonu ceza kurulu, doping yüzünden atletizmden ömür boyu men cezası verdiği Süreyya Ayhan Kop'un durumunu IAAF ve Türkiye Atletizm Federasyonu ceza talimatlarına göre bir kez daha değerlendirdi.

Somut belge ve bilgi kendilerine sunulmadığından ve hafifletici bir neden de görülmediğinden, Ayhan'ın ömür boyu yarışmalardan men cezasını tekrar karara bağladı.

Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

"TAF Ceza Talimatı'nın maddeleri kural dışı her hareketin cezasını belirttiği gibi, ayrıca federasyonumuz, üyesi olduğu ve kurallarını uygulamayı kabul ettiği IAAF'ın kural ve talimatlarına uymak ve uygulamak zorundadır.

"Ülke federasyonunun kural ve talimatlarındaki eksiklik veya bir boşluk olduğunda, IAAF kurallarının göz önünde bulundurulması belirtilmiştir. Aksi olduğu takdirde, Atletizm Federasyonu'nun cezalı duruma düşmesi söz konusudur.

"Süreyya Ayhan Kop, IAAF'ın takip ve kontrolü altında olan uluslararası bir sporcuydu ve cezalı duruma düşmesine neden olan her iki fiili de IAAF'ın Anti Doping kurallarına karşı işlemiştir. IAAF'ın ceza kurulu olmadığından, uluslararası federasyon, kural gereği bu durumda cezalandırılmasını istediği sporcu veya yöneticiyi, üye ülkenin federasyonuna sevk ettiğinden, Ayhan Kop için de IAAF, kendi kurallarına göre yargılama yapılmasını talep etmiştir.

"Sonuç olarak, TAF Ceza Kurulu, Süreyya Ayhan Kop'un durumunu IAAF ve TAF ceza talimatlarına göre bir kez daha değerlendirmiş, somut belge ve bilgi kendilerine sunulmadığından, hafifletici bir neden de görülmediğinden, üzülerek belirtiriz ki, 'Ömür boyu yarışmalardan men cezası'nı tekrar karara bağlamıştır."

Açıklamada ayrıca, federasyon ceza kurulu üyelerinin seçimle belirlendiği ve kurulun bağımsız olduğu, Süreyya Ayhan Kop'un önemini ve değerini bilen sporun içinden gelen hukukçulardan oluştuğu ifade edildi.

Tahkim Kurulu, delil yetersizliği ve ceza gerekçelerinde bulduğu eksiklikler nedeniyle Süreyya Ayhan Kop ile eşi ve antrenörü Yücel Kop'un spordan ömür boyu men cezasını, yeniden görüşülmek üzere geçtiğimiz ay federasyon ceza kuruluna iade etmişti.

Milli atlet, ABD'de kamp yaptığı dönemde Dünya Anti Doping Ajansı'na (WADA) verdiği numunelerin ikisinde de yasaklı maddeye rastlanmasının ardından Atletizm Federasyonu Ceza Kurulu tarafından ömür boyu pistlerden men cezasına çarptırılmıştı.
    Haddini bilmedikten sonra çok þey bilmek birþeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanýltmasýn, Çünkü susan konuþursa kimse kaldýramaz.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    685 Toplam

Ayhan ikinci kez tahkime gidiyor
    Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) Ceza Kurulu tarafından ömür boyu men cezası yinelenen Süreyya Ayhan Kop, yeniden Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) Tahkim Kurulu'na gidiyor.

Ayhan, kendisine ait internet sitesinde yaptığı açıklamada, GSGM Tahkim Kurulu'nun, TAF Ceza Kurulu'nun vermiş olduğu ömür boyu men cezasını kaldırmasından sonra, tekrar aynı cezanın karara bağlandığını belirttiği açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Tahkim Kurulu'nun kararlarının kesin olduğu, bu kararlara uyulmasının ve gereğinin yapılmasının zorunlu olduğu, GSGM Teşkilat Kanunu'nda, Tahkim Kurulu Yönetmeliği'nde ve TAF Ceza Talimatı'nda yazılıdır. Aynı kararın tekrar verilmesi yasa dışı direnme niteliğindedir.

"Bu kararda ısrar edilmesi, spora tekrar dönme yolundaki azmimi artırdığı gibi, Türkiye Atletizm Federasyonu'nun şahsım hakkındaki düşüncesinin açığa çıkması anlamında önemlidir. Avukatım Osman Buldan, 14.4.2008 tarihi itibariyle tekrar Tahkim Kurulu'na itirazımı yapmış olacaktır."

GSGM Tahkim Kurulu, Süreyya Ayhan Kop ile eşi ve antrenörü Yücel Kop'un spordan ömür boyu men cezasını, yeniden görüşülmek üzere geçtiğimiz ay federasyon TAF Ceza Kurulu'na iade etmiş, kurul, hafifletici bir neden görülmediğinden cezayı değiştirmemişti.

Milli atlet, ABD'de kamp yaptığı dönemde Dünya Anti Doping Ajansı'na (WADA) verdiği numunelerin ikisinde de yasaklı maddeye rastlanmasının ardından Atletizm Federasyonu Ceza Kurulu tarafından ömür boyu pistlerden men cezasına çarptırılmıştı.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    685 Toplam

Standart Cevap: Süreyya Ayhan'ýn cezasý açýklandý

Süreyya Ayhan Kop CAS'a başvuracak
    Süreyya Ayhan Kop'un, hakkında verilen dört, eşi ve antrenörü Yücel Kop için de iki yıl spordan men cezasına itiraz ederek Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) başvuracağı belirtildi.

Kop ailesinin avukatı Osman Buldan, Süreyya Ayhan Kop için Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından iki kez verilen ömür boyu men cezasının kaldırıldığını anımsattı.

Verilen dört yıllık cezayı da fazla bulduklarını savunan Buldan şunları söyledi:

"Kop ailesi, yaptığı değerlendirme sonrası CAS'a başvurarak hak arama mücadelesine girmişlerdir. Türkiye'de bu dosya kapandı. Süreyya Ayhan dört, Yücel Kop iki yıl ceza aldı. Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nin birçok kararı elimize geçti. Benzer suçlarda sporcuların daha az ceza aldığını gördük. Süreyya Ayhan'ın cezasının daha az süreye ineceğini umuyoruz.

"Kop ailesi haklı olarak daha erken piste dönmek için önündeki bu imkanı kullanma düşüncesindeler. Türkiye'ye, Türk atletizmine yeni başarı kazandırma gayreti içindeler. En azından bunu yaptıktan sonra bu şekilde anılarak sporu bırakma düşüncesindeler. Türkiye'ye madalyalar kazandırmış bir kariyeri bu şekilde bırakmış olmayı doğru bulmuyorlar.

"Atletizm Federasyonu'nun daha vermiş olduğu ömür boyu men cezasını duyunca bu işi sonuna kadar götürmeye kararlaştırmışlardı. Şimdi yarışın üçüncü etabı başladı. Bu da hak arayışıdır. CAS'tan daha adil karar çıkacağı düşüncesindeler. Hazırlıklarımız bu yöndedir.

"Kararın tebliğinden sonra 21 günlük süre var. İki hafta içinde CAS'a başvuracağız. Hazırlıklarımız bu yönde. Türkiye'de bugüne kadar kurumsal başvurular oldu, ancak sporcu başvurusuna hiç rastlamadık. Sanırım Süreyya Ayhan da bir ilki gerçekleştirmiş olacak."

Süreyya Ayhan'ın yarın görev alacakmış gibi Antalya'da antrenmanlarını sürdürdüğünü ve herhangi bir sakatlığının da bulunmadığını ifade eden Buldan, yapılan savunmaların muhatabını bulacağını ve cezanın daha az süreye düşeceği kanaatini taşıdıklarını kaydetti.

Bunun bir şikayet olmadığını savunan Buldan, "kararlara saygılıyız. Davada isnat edilen kural ihlalinin Amerika'da işlenmiş olduğu ileri sürüldüğünden, uluslararası mevzuat uygulanmalıydı. Türkiye mevzuatı uygulandı. Teknik anlamda uygulanacak mevzuat konusunda bir hataya düşüldüğü için, cezanın fazla verildiği inancında olduğumuzdan dolayı Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ndeki itiraz imkanlarımızı kullanma düşüncesindeyiz" diye konuştu.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Ceza Tahkim Kurulu, doping kullandığı tespit edilen Süreyya Ayhan Kop hakkında Türkiye Atletizm Federasyonu'nun iki kez verdiği ömür boyu men cezasını dört yıla indirmişti.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlýntýAlýntý

TDW Team-Co Admin TA69 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    441 Toplam

Standart Cevap: Süreyya Ayhan'ýn cezasý açýklandý

adi cikmis dokuza inmez sekize. cas cezayi kaldirsa ne yazar.
    "Kalbin gýdasý iman, aklýn gýdasý faydalý ilimdir."
    AlýntýAlýntý