turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

14. sayfa - 15 sayfa var BirinciBirinci ... 4101112131415 SonuncuSonuncu
149 sonuçtan 131 ile 140 arası
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    693 Toplam

Standart Cevap: Motor Sporlari 2011 Yeni sezon haberleri

FIA: V6'ların sesi F1'in ruhuna zarar vermeyecek
    FIA, 2014'den itibaren kullanılacak yeni nesil Formula 1 motorlarının çıkaracağı sesin, günümüzde kullanılan motorların "devamı" olacağını bildirdi.
    Bernie Ecclestone başta olmak üzere F1 camiasının birçok ismi, 2013 ve sonrası için planlanan 1.6 litre 4 silindirli motorlara geçilmesi halinde, F1'in ruhu olan motor sesinin ortadan kalkacağı yönünde endişelerini dile getirmişlerdi.

Ancak takımlar daha sonra 15 bin rpm limiti olan 1.6 litre V6 turbo motorlar üzerinde anlaşmaya vardı.

FIA'dan yapılan açıklamada, motor sesi konusunda endişelenilmemesi gerektiği belirtililerek, devir sayısının bu yüzden 12 binden, 15 bine çıkarıldığı ifade edildi.

Açıklamada, "Devir sayısındaki değişikliğe ve motorun farklı bir ses çıkaracak olmasına rağmen, yeni (V6) mimarinin sonucu olarak motor sesi, Formula 1'in devamı olarak kalacak" denildi.

TurkiyeF1
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

Whitmarsh: ABD'de 2 yarış düzenlenmeli
    FOTA Başkanı Martin Whitmarsh, Formula 1'in ABD'yi "fethedebilmesi için" bu ülkede aynı sezon içinde iki yarış düzenlenmesini istedi.
    Dün takımın Woking'deki merkezinde düzenlenen FOTA Fan Forum'da konuşan Whitmarsh, Amerika piyasasının Formula 1 için arzettiği öneme dikkat çekerek, bunun iki yarışa değer olduğunu söyledi.

Whitmarsh, "Amerika'nın bize ihtiyacı yok, fakat bizim onu fethetmemiz lazım. Geçmişte bunu yeterince yapamadık. Oraya gitmemiz gerektiğini düşünüyorum. Hatta her yıl iki yarış düzenlememiz gerekiyor" dedi.

"Uygun bir pazarlama programına ve ilgi uyandırmaya ihtiyacımız var" diyen Whitmarsh, Amerika'nın doğu ve batı sahillerinin Formula 1 için en iyi alanlar olduğunu vurguladı.

Gelecek yıl Teksas'ta düzenlenecek yarışın başarılı olacağını umduğunu da dile getiren Whitmarsh, "Ancak bizim için doğal yer doğu sahili ile batı sahili. Oralarda harika fırsatlar var. Ben iki yarış olması gerektiğini düşünüyorum. ABD yeterince büyük ve önemli bir piyasa. Bu piyasaya girmemiz lazım" dedi.

TurkiyeF1
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

HRT İngiltere GP'den itibaren Ricciardo ile yarışacak
    Hispania Racing Team, Daniel Ricciardo'nun İngiltere Grand Prix'de, İspanyol ekibiyle Formula 1'deki ilk yarışına çıkacağını doğruladı.
    Red Bull'un himayesindeki Ricciardo bu sezon, Formula Renault 3.5 serisindeki mücadelesinin yanı sıra, Toro Rosso'da üçüncü pilot olarak görev yapıyordu.

Ricciardo yaptığı açıklamada, "Hayallerim gerçek oldu. Heyecanlıyım, Silverstone'da yarışmayı çok büyük bir sabırsızlıkla bekliyorum. Yeni bir mücadele, yeni bir tecrübe, yeni bir takım. Fakat hazırım, hangi mücadele olursa olsun elimden gelenin en iyisini ortaya koyacağım" yorumunda bulundu.

Ricciardo'nun Narain Karthikeyan'ın yerini alacağı ve sezonun geri kalanında, Karthikeyan'ın kendi seyircisi önünde mücadele edeceği Hindistan GP hariç, Tonio Liuzzi ile birlikte yarışacağı belirtiliyor.

Yapılan anlaşmaya göre Ricciardo'nun Red Bull tarafından HRT'ye kiralandığı ifade ediliyor. Böylece RBR de yarış ortamında, geçmişte kendi takımlarında yarıştığı içi yakından tanıdıkları Liuzzi'ye karşı, Ricciardo'nun yeteneklerini görme fırsatı bulacak.

Avustralyalı pilot, bu sezon gösterdiği performansla, Toro Rosso'da Sebastien Buemi veya Jaime Alguersuari'nin yerini alacağının sinyallerini vermişti.

HRT takım patronu Jose Ramon Carabante yaptığı açıklamada, anlaşmanın takımı ile Red Bull arasında gelecekte muhtemel daha büyük işbirliğinin başlangıcı olabileceğini söyledi.

TurkiyeF1
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

Rosberg: Takıma bağlıyım ama yarış kazanmak istiyorum
    Nico Rosberg, Mercedes GP patronlarına, takımın gridin önünde mücadele edebilmesi için elinden gelen yardımı yapmaya devam edeceğini ancak takımın da mümkün olan en kısa sürede yarış kazanabilecek seviyede bir araç sağlaması gerektiğini söyledi.
    Takım patronu Ross Brawn geçtiğimiz günlerde Alman pilotun başka takımların ilgisini çektiği spekülasyonlarının gündeme gelmesinin ardından yaptığı açıklamada, Rosberg'in, Mercedes GP'de başarıyı yakalamak için sabırlı olmasını istemişti.

2012 için Mercedes'le opsiyonlu anlaşması bulunan Rosberg, daha rekabetçi bir araca geçme ihtimaline karşın, "Öncelikle bir Alman olarak Mercedes GP'de yarışıyorum. Takımın gelişim sürecinin bir parçasayım" dedi.

Rosberg, "Takımın liderliğine yardımcı olma imkanım var. Bu çok harika bir fırsat. Kendimi rahat hissetmediğimi veya benzeri bir şeyi asla söyleyemem" diye konuştu.

"Aksine takımda kendimi çok rahat hissediyorum, çünkü burada harika insanlar var, dolayısıyla bu projenin parçası olmak, bu zorlu gelişimin bir parçası olmak hoş bir durum. Fakat aynı zamanda bir yarış pilotuyum. Herşeyden önce yarış kazanmak istiyorum" ifadelerini kullandı. Rosberg, "Bunun için sabırsız olduğumu söyleyemem ancak bunun en kısa sürede gerçekleşmesini umuyorum. Bu yüzden de şu an, her zamanki gibi çok sıkı çalışıyorum" dedi.

TurkiyeF1
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

Williams'ın Düzlük Testlerine Yağmur Engeli
    Williams'ın bu hafta gerçekleştireceği aerodinamik düzlük testi kötü hava koşullarına takıldı.

Turun Sanomat gazetesinin haberine göre Brtanyalı takımın Fin test pilotu Valtteri Bottas ve FW33 Kemble uçak pistinde hazır olarak bekledi.

21 yaşındaki Bottas testin ertelenmesi konusunda şunları söyledi: " Düzlük testleri çok sınırlı ve bu nedenle yağmur ile bunu harcamak istemedik."

" Hemen direksiyona oturup piste çıkıyorsunuz ve bir günden az bir test zamanınız var. Bu nedenle sürüş yapmadım. Kemble'e gittim ve geri döndüm."

TurkiyeF1
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

Sauber Kobayashi İle Nikah Tazeliyor
    İsviçreli Blick gazetesinin haberine göre Sauber'in Kamui Kobayashi ile sözleşme yenilediği açıklaması an meselesi.

2009 sezonu sonunda ilk kez Toyota ile piste çıkan ve heyecan verici yarış stili sayesinde pek çok taraftar kazanan Japon pilotla 'pek çok takımın' ilgilenmesine rağmen Kobayashi'nin Sauber'de kalması neredeyse kesin.
    24 yaşındaki pilot " Sauber adına sürdüğüm sürece bu takım için her şeyimi vereceğim çünkü Peter Sauber olmasaydı Formula 1'de olamazdım." şeklinde konuştu.

Kobayashi ayrıca üst üste üç cadde yarışından sonra Silverstone'u sabırsızlıkla beklediğini de kabul etti.
    " Monaco, Montreal ve Valencia biraz fazla geldi. Nihayet süper hızlı virajların olduğu gerçek bir piste gidiyoruz."

TurkiyeF1
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

İngiltere GP: Hava Durumu Tahmini
    Silverstone'da Pazar günü açık ve güneşli bir hava bekleniyor. Bununla birlikte tahminlere göre, önümüzdeki iki gün içinde pistin bulunduğu Northamptonshire'da yağmur görülebilir.
    Hafızalarda yerini koruyan 2008'deki yağmurlu yarışı Lewis Hamilton, mücadeleyi domine ederek kazanmıştı.
    Takımların gelmeye başladığı Çarşamba'dan bu yana güneşli bir hava hakim. Yerel ve uluslar arası hava durumu tahminleri bugün öğleden sonra hafif bir yağmur yağma ihtimali bulunduğunu söylüyor.
    Cuma ve Cumartesi günü ise aralıklarla bazen şiddetli, bazen hafif yağmur beklentisi var. Yani Cuma antrenmanları ve sıralamaların yağmurdan etkilenme ihtimali bulunuyor.
    Hafta sonunda sıcaklıklar ise 15-20 derece arasında değişecek. Pazar günü havanın güneşli olacağı, sıcaklığın da Cuma ve Cumartesi'ye göre daha yüksek olacağı ifade ediliyor.

Turkiyef1
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

İngiltere GP'de tek DRS bölgesi olacak
    FIA, İngiltere Grand Prix öncesinde, DRS için duble geçiş bölgesini değerlendirmesine rağmen, hafta sonunda hareketli kanatların sadece bir bölgede kullanılması kararı verdi.
    FIA yarış direktörü Charlie Whiting, Valencia'da yaptığı açıklamada, İngiltere GP için Wellington düzlüğünün yanı sıra, eski start/finiş düzlüğünde ikinci bir DRS bölgesi ihtimalini değerlendirdiğini söylemişti.

Bununla birlikte FIA, tek DRS bölgesinin olacağını ve bunun 4'ncü virajdan 45 metre sonra başlayacağını açıkladı.

Silverstone'da bu yıl kullanılan yeni pite dikkat çeken Whiting, pit alanı girişini yakından inceleyeceğini belirterek, "Çünkü tasarımı, pistte kalmaktan ziyade pite doğru start/finiş hattını geçmek için daha hızlı olabilir" demişti.

Whiting ayrıca, "En büyük değişiklik pit bölgesinde. Giriş ve çıkış pilotlara yeni zorluklar getiriyor. Giriş pistte kalmaktan daha kısa, o yüzden pilotların bu değişikliği avantaj olarak kullanmamasını sağlamak zorunda kalacağız" ifadelerini kullanmıştı.

TurkiyeF1
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

Schumi: 3 yıl dolmadan ayrılmayacağım
    Michael Schumacher, takımda mutlu olmaması durumunda sözleşmesini fesh ederek pistlere son kez veda edeceği söylentilerine karşın, Mercedes GP'de üç yıllık anlaşmasını tamamlayacağını, bunda hiçbir şüphenin bulunmadığını söyledi.
    Takım patronu Ross Brawn Avrupa GP'de yaptığı açıklamada, 2012'de devam edip etmemenin Schumacher'in vereceği bir karar olduğunu ifade etmişti.

Silverstone'da gazetecilerin sorularını cevaplayan Schumacher, takımda mücadele etmeyi sürdüreceğini, sözleşmesindeki fesh opsiyonunu kullanmasının sözkonusu olmadığını dile getirdi.
    Schumacher, "Zaten istediğim zaman bırakma opsiyonum her zaman var. Fakat ben bir başarı hedefliyorum. Her zaman söyledim, bu üç yıllık bir program. Hepsi bu" diye konuştu.
    Pistlere dönüşünden bu yana, yeteneklerinin zirvesine ulaşamadığını düşündüğünü kaydeden Schumacher, "Ancak herşeyden önce kendimi iyi hissediyorum. Sürekli bir gelişim içindeyim. İlk 16 yıllık kariyerimde sürekli olarak kendimi geliştirdiğimi düşündüm. Belki başlangıçtakine göre daha düşük orandadır ama bu şu anda da bunu yapıyorum" dedi.

Turkiyef1
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    693 Toplam

Trulli: Difüzer yasağı en çok bize yarayacak
    Jarno Trulli, egzoz beslemeli difüzerlerde, gaz pedalı serbestken aerodinamik avantajı ortadan kaldıran yasağın hayata geçirilecek olması sebebiyle bu hafta sonu Lotus'un rekabet açısından ilerleme sağlayacağını söyledi.
    Kural değişikliğinin, tur zamanı olarak Lotus'un önündeki takımları daha çok etkileyeceğini savunan Trulli, kendilerinin sözkonusu konseptten zaten rakipleri kadar faydalanamadığın ve bu yüzden de bir gerileme içinde olmayacaklarını belirtti.

İtalyan pilot, "Bu konseptin kaldırılması ancak bizim durumumuzu iyileştirebilir. Önümüzdekiler bu konuda sahip olduğu ne kaynağa, ne de tecrübeye sahibiz" şeklinde konuştu.

Yasağın uygulanmaya başlamasıyla nasıl bir tablo ortaya çıkacağı konusunda tam bir fikir sahibi olmadıklarını da ifade eden Trulli, "Çünkü bu araçtan araca göre farklılık gösterecek. Fakat bu, önünümüzdeki, yetişmeyi hedeflediğimiz takımların seviyesine bizi biraz daha yaklaştırabilir diye düşünüyoruz" dedi.

Trulli, "Belki yeterli olabilirsek ikinci seansa geçeriz, fakat bu yine de güç bir durum" ifadesini kullandı.

Turkiyef1
    AlıntıAlıntı

14. sayfa - 15 sayfa var BirinciBirinci ... 4101112131415 SonuncuSonuncu