turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

5 sonuçtan 1 ile 5 arası
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Standart 78'inci Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı

Bu yıl 6 Mart 2008 tarihinde 78'inci kez kapılarını otomobil meraklılarına açacak olan ve 30 ülkeden 260 firmanın katıldığı Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı'nda, 130 modelin dünya ve Avrupa tanıtımı yapılacak.

Basın açılışı bugün yapılan ve yarın da basına açık olacak fuar, 6-16 Mart 2008 tarihleri arasında ziyaretçiler tarafından görülebilecek.

77 bin 550 metrekarelik alanda 30 ülkeden 260 firmanın yeni modellerini sergilediği fuarda, yeni modellerin yanı sıra sıra dışı konsept modeller de yer alıyor.

Cenevre Otomobil Fuarında bu yıl, 130 modelin dünya ve Avrupa tanıtımı yapılacak.

Geçen yıla göre daha geniş bir alanda düzenlenen fuarı 700 bin kişinin ziyaret etmesi beklenirken, iki gün boyunca fuarı çeşitli ülkelerden basın mensupları takip edecek.

Fuarın bu yılki odak noktası, yeni teknolojiler ve alternatif yakıtlar olarak belirlenirken, fuarda tanıtılacak modellerin 17'sini yeni teknolojili araçlar oluşturuyor.

Bu yıl fuara ilk kez katılan Çinli marka BYD hibrid modeliyle fuarda yer alırken, Norveçli üretici Think Global ise elektrikli otomobilini tanıtacak.

Japon otomobil markası Infiniti de ilk kez fuara katılacak.

Fuarda, Renault Megane Coupe Concept, Renault Koleos, Ford Fiesta, Ford Kuga, Honda Accord Sedan, Volkswagen Scirocco, Infiniti FX, Peugeot 308 SW, Volvo XC60 gibi modeller ilk kez meraklıların beğenisine sunulacak.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Standart İlgi: 78'inci Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarı

Yeni Volkswagen Scirocco tanıtıldı
    Volkswagen'in yeni nesil tasarım anlayışı hakkında önemli ipuçları barındıran yeni VW Scirocco'nun dünya tanıtımı da, Cenevre Otomobil Fuarı'nda oldu.

Günlük kullanıma uygun, dinamik coupe tasarımlı, sportif sürüş özelliklerine sahip ve aynı zamanda uygun fiyat aralığıyla geniş bir müşteri kitlesine hitap etmesi hedeflenen yeni VW Scirocco'da ilk etapta, biri dizel olmak üzere toplam 4 adet modern motor seçeneğine yer verilecek.

1.4 TSI motor serisinin 122 HP'lik versiyonunun yanı sıra 160 HP'lik ve 200 HP'lik iki adet daha TSI teknolojili motor, VW Scirocco'da bulunacak.

Bununla birlikte VW Scirocco'nun mevcut tek turbo dizel motor seçeneğini ise yeni nesil common-rail teknolojili 2.0 litre ve 140 HP'lik güç ünitesi oluşturacak.
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Toyota, IQ ve Urban Cruiser'ı tanıttı
    Toyota da küçük araç sınıfındaki iki yeni modeli ile Cenevre Otomobil Fuarı'nda yer aldı.

Toyota IQ ile markanın SUV modeli Urban Cruiser'ın tanıtımları Cenevre Otomobil Fuarında gerçekleştirildi.

İlk kez geçen yıl Frankfurt Motor Show'da konsept otomobil olarak sunulan IQ'nun, 2008 yılı sonlarında seri üretimine başlanması hedefleniyor.

Küçük şehir araçlarında yeni bir dönemi başlatması planlanan IQ'nun toplam uzunluğu 3 metre olarak tasarlanırken, IQ'nun çok yönlü oturma düzeni, 2, 4 ya da 3 kişilik bagaj düzenlemeli alternatifler sunuyor.

Panaromik açılır tavanı ise ışığı her yönden içeri alarak geniş mekan hissi sağlıyor.

Toyota'nın yeni modeli Urban Cruiser ise SUV konforunu yaşarken yakıt tasarrufu da sağlamak isteyen sürücüler için bir alternatif sunacak.

Çevreye karşı duyarlılığı ile de ön plana çıkan Urban Cruiser, düşük CO2 emisyon değerlerine sahip bulunuyor.

Toyota fuarda, çevreye duyarlı çalışmalar doğrultusunda geliştirdiği 2 yeni konsept aracı, Toyota 1/X Hibrid FFV (Flexible Fuel Vehicle), i-Real ve Plug-in hibrid prototipini de sergiliyor.

-W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Dacia yeni modeli Sandero'yu tanıttı
    Dacia, yeni modeli Sandero'yu 78'inci Uluslararası Otomobil Fuarında tanıttı.

Dacia, 2008'den itibaren Dacia Logan, Dacia Logan MCV, Dacia Sandero ve ticari sınıftaki Dacia Logan Van ve Dacia Logan Pick-up'tan oluşan beş araçlık bir gam sunacak.

Logan platformu bazında geliştirilen beşinci araç olan Sandero ile Dacia, kompakt hatchback sınıfına açılacak. Piteşti fabrikasında üretilen Sandero, Haziran ayından itibaren Avrupa'da aşamalı olarak piyasaya sürülecek.

Türkiye'nin de içinde yer aldığı 51 pazarda faaliyet gösteren Dacia, bu yıl içinde Portekiz, İsveç, Danimarka ve Finlandiya'ya girmeyi hedefliyor.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Lamborghini artık "daha yeşil"
    Cenevre Otomobil Fuarı, Lamborghini'nin Gallardo Supersport modelinin ''daha çevreci'' versiyonunun tanıtımına sahne oldu.

Firmadan yapılan açıklamada Gallardo LP560-4'ün eski versiyonuna göre 20 kilogram daha hafif olduğu belirtildi. A

yrıca aracın 3.7 saniyede, saatte 0'dan 100 km'ye çıkabildiği açıklandı. Yeni modelin karbon salımının ise yüzde 18 oranında azaldığı, kullanılan yakıtın aldığı mesafenin de artık 23,4 kilometreden 28,3 kilometreye yükseldiği yani daha uzun mesafe gitmeyi sağlayacağı bildirildi.

Gallardo'nun tanıtılan yeni modeli bu özellikleriyle kilometre başına 325 gram karbon salımı yapıyor. Bu halen araçların ortalama gaz salımının üzerinde.

Firma yetkilileri ise, Lamborghini'nin yılda ortalama 5 bin kilometre kullanıldığını ve ortalama bir aracın yıllık toplam karbon salımıyla karşılaştırıldığında kendi araçlarının daha az karbon salmış olduğunun ortaya çıktığını iddia ediyor ve ekliyorlar: "Eğer hızlı bir otomobiliniz olsun istiyorsanız emisyonun da yüksek olacağını bilmelisiniz."

Şu anki durumu bu şekilde savunmakla birlikte Bologna yakınlarında kurulan Lamborghini firması, karbon salımını uzun dönemde yüzde 40 oranında azaltmayı planlamaktan da geri kalmıyor.

Lamborghini'nin Gallardo modeli 2003'te piyasaya sürüldüğünden bu yana 7 bin 100 adet sattı. Haziranda piyasaya sürülecek "daha çevreci" versiyonun 200 bin dolar civarında bir fiyatla satılması bekleniyor.

Lamborghini geçen yıl dünya çapında toplam 2 bin 400 araç sattı. Bu sayı bir önceki yıla göre 100 adetlik bir artışı ifade ediyor. Firmanın 2008 hedefi ise bir önceki yıla göre 100 araç daha fazla satmak.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı