turk-dreamworld.com Sitesine Hoþgeldiniz.

1. sayfa - 4 sayfa var 1234 SonuncuSonuncu
33 sonuçtan 1 ile 10 arasý
    Junior Member ccgrnvdt - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    1 Toplam

Question 7020HD dýþýndaki alýcýlarda mms desteði

Arkadaþlar,

Aslýnda forumda search ettim ama ayrý sormak gereðini gördüm. Net bir bilgiye ulaþamadým.

Geçen hafta Almanya Dreambox support ile aþaðýdaki yazýþmayý yaptým. Þunu sordum:
    >I have problems with watching mms stream with my DM800 HD SE. It does not support mms against 7020HD can do as i heard. How to resolve this?

Onlarda söyle yanýtladý:
    >Only the 7020HD would basically be able to handle this. But only with one of the latest experimental images. The 7020HD is the only device which would be able to handle mms streams as only this has the codecs for this.
    But please note, this function is not assured. MMS streams mostly have wma and wmv which are proprietary formats of Windows.

Buradan çýkardýðým þu: 7020HD dýþýnda resmi mms desteði yok. 7020HD'de de yalnýzca Dreambox tarafýndan sürülen experimental image'lerde çalýþabiliyor ve bunun da garantisi yok.

Olay þu: Benim 800SE üzerindeki OoZooN 3.2.2'den çalýþtýrdýðým nstreamplayer, eðer stream mms olursa yeþil ekran verip baþarýsýz oluyor. Türk kanallarýndan bahsetmiyorum. Herhangi bir yerdeki mms stream'i olmasý yeterli.

Forumda okudum. TDW image'de mms desteði var diye anladým. Henüz denemedim. Deneyebilirim. Ama önce merak ettiklerimi sormak istedim.

1. 800SE'de de TDW mms desteðini sorunsuz destekliyormu? Evet ise hangi player?

2. OoZooN'u seviyorum. Mümkün olursa mms'i OoZooN'da çalýþtýrmak isterim. rtmpgw denedim, fayda etmedi, gene yeþil ekran. Ancak bir yerlerde TDW'de yer alan playstream ya da nstreamplayervod binary/library file'larý OoZooN'daki nstreamplayer file'lar ile deðiþtirirsem, olabildiði gibi birþeyler okumuþtum. Ne yapmam gerektiðinden emin deðilim. Yardýmcý olursanýz sevinirim.

Forum'daki ile post'um. DM iþine gireli bir yýl olmadý. Cihazý Almanya'dan getirdim. Karaköy'deki uyduculara sora sora tesisatý kendim oluþturdum (anten, kablolama, vs). Tüm konfigrasyonu yaptým, emu'yu kimseye sormadan Google'da yol yordam öðrenip kendim devreye aldým. Anlayacaðýnýz hazýra konmak istemedim. Receiver'a dýþarýdan daha dokunan olmadý. Adým adým öðreniyorum ve ilerletmeye çalýþýyorum. Çok TV izlemiyorum ama sevdiðim bir hobi oldu, hala eksikler var ama üzerine gidiyorum. Bu forum'un farkýndaydým, okuyordum ancak bu mms olayý için sonunda register oldum, çünkü soru sormam gerekiyordu Burada bulunmaktam memnunum ve desteðinizi bekliyorum. Üþenmeden prosedürleri denemeye hazýrým.

Saygýlar,

ccgrnvdt
    AlýntýAlýntý

Banned mania - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Bulunduðu yer
    IPTV Solution
    0 Bu Konu icin
    39.963 Toplam

Standart Cevap: 7020HD dýþýndaki alýcýlarda mms desteði

Gayet açýklayýcý ve net bir þekilde problemini ve isteklerini anlatmýþsýn arkadaþým. Çok güzel bir þekilde soru sormuþsun.

Ben TDW Image denemedim fakat mms desteðinin olduðunu biliyorum herþey içinde kurulu hazýr olarak geliyor. OoZooN image'dan daha iyi olduðunu söyleyebilirim.

Denemeni tavsiye ediyorum. Sonuçlarý buraya yazarsan diðer arkadaþlarda bilgi edinebilir. Sana kolay gelsin.
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    1 Toplam

Merhaba,

Denemek için TDW image kurdum. PlayStream'den çýkan
    /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/PlayStream/streams/Turkey.cfg
    altýndaki stream'leri izliyorum. Ancak codeclerden emin deðilim.

cfg altýndaki tüm stream'ler rtmp. Bu config dosyasýna mms eklenebiliyormu?

Bir de [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz] için rtmpdump ile "playpath" and "SwfUrl" baktým.

Çýktý aþaðýdaki gibi:

rtmpdump -r "rtmp://dogus-live.mncdn.com/tv_ntv/" -a "tv_ntv/" -f "WIN 11,4,402,287" -W "http://mnhst.mncdn.net/players/dogus/flowplayer.commercial-3.2.10.swf" -p "http://cm.ntvmsnbc.com/ServerSite/wui/NTVCanliYayin/default.aspx" -y "ntv3" -o ntv3.flv
    Bunu cfg'ye uygun þekilde ekledim ama göstermiyor. cfg'ne ne þekilde eklenmeli örnekler misiniz?

Eðer örneðin NTV için yukarýdakiler geçerli deðilse, geçerli olanlar nedir?

Thx,

ccgrnvdt
    AlýntýAlýntý

TDW Team-S-Mod. kocahaydar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Bulunduðu yer
    Germany
    1 Bu Konu icin
    111.771 Toplam

Arkadaslar TDW Imagede mms yürüyor tarafimizdan denenmisdir.

Turkey.cfg assagidaki sekil ekleyin ve deneyin lütfen. Linklerin hepsi güncelmi calisiyormu bilmiyorum ama sirayla denyin. Yoksa güncel linkleri bulup busekil ekleyin.
    Kolay gelsin!

#EXTINF:0, TRT1
    mms://95.0.159.131/TV1
    #EXTINF:0, TRT Haber
    mms://95.0.159.138/TV2
    #EXTINF:0, TRT3 Spor
    mms://95.0.159.138/TV3
    #EXTINF:0, TRT Cocuk
    mms://95.0.159.138/TV4
    #EXTINF:0, TRT Anadolu
    mms://95.0.159.138/TV5
    #EXTINF:0, TRT6
    mms://95.0.159.138/TV6
    #EXTINF:0, TRT Avaz
    mms://95.0.159.138/TRTAVAZ
    #EXTINF:0, TRT Turk
    mms://95.0.159.138/TRTTURK
    #EXTINF:0, TRT Belgesel
    mms://95.0.159.138/TRTBELGESEL
    #EXTINF:0, TRT Muzik
    mms://95.0.159.138/TRTMUZIK
    #EXTINF:0, TRT Arabic
    mms://95.0.159.138/TRTARABIC
    #EXTINF:0, TRT Okul
    mms://95.0.159.138/TRTOKUL
    #EXTINF:0, TRT HD
    mms://95.0.159.138/TRTHD
    #EXTINF:0, NTV Sport
    rtmp://95.143.83.10/tv_ntvspor

Sundugum tüm dosyalar test amaclidir.
    Yanlis kullanmada veya herhangi bir problem oldugunda herkes kendisi sorumludur.
    Kesinlikle Mesuliyet kabul etmiyorum.
    AlýntýAlýntý

5. Teşekkür edenler:

klaus9 (18.10.2012)

0 Bu Konu icin
    1 Toplam

@kocahaydar,

/usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/PlayStream/streams/ altýnda Turkey.cfg'yi dediðin gibi editledim.

Ancak play button bu þekilde çýkmýyor. Aralara aþaðýdaki gibi serpiþtirirsen,

France 3
    'rtmp://cp108476.live.edgefcs.net/live/' -W 'http://www.wilmaa.com/player/main_v3.176.swf' -x 927444 -w 6c1be1765187eae0bc9af07d858fae59a0effd3c5b803d08db 261ced2c5512bb -p 'http://www.wilmaa.com/' -y 'france3_1_800@45499'

yani "playpath" and "SwfUrl" kullanarak, play button çýkýyor, PlayStream'de rtmp çalýþtýmakla ilgili bir sorun yok zaten.

mmsh: or mmst: olarak denemedim daha. Denedikten sonra gene yazacaðým.
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    1 Toplam

/usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/PlayStream/

altýnda Turkey.cfg'i bu þekilde editledim. Ancak play tuþu çýkmýyor. rtmp'lerde sorun yok, onlar mevcut syntax ile çalýþýyorlar yani "playpath" and "SwfUrl" ile.

#EXTINF:0, Name
    mms://

ile play aktif deðil. Sizce ne yanlýþ olabilir? Player PlayStream, herhalde baþka bir player'ý söylemediniz, deðilmi?

Teþekkürler.

PS. mms://95.0.159.138/TRTOKUL aktif, WMP ile çalýþýyor.
    Konu ccgrnvdt tarafýndan (18.10.2012 Saat 22:12 ) deðiþtirilmiþtir.
    AlýntýAlýntý

TDW Team-S-Mod. kocahaydar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Bulunduðu yer
    Germany
    0 Bu Konu icin
    111.771 Toplam

PlayStream eklentisi evet.

/usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/PlayStream/streams/

icine gelecek Turkey.cfg

Play sekmesi gelmiyor, sade kanal ismi görünüyor ve ona tikliyorsunuz.

DSL hizina göre birqaz beklemek gerekiyor ama benim dendigimde birkactanesi calisiyordu.

Sundugum tüm dosyalar test amaclidir.
    Yanlis kullanmada veya herhangi bir problem oldugunda herkes kendisi sorumludur.
    Kesinlikle Mesuliyet kabul etmiyorum.
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    1 Toplam

Demin path'i eksik yazmýþým. cfg dosyasý /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/PlayStream/streams/ altýnda. Image'dan çýktýðý gibi yani...

Kanal isminin üzerine týkladýðýmda "stop playing this movie" diye soruyor. Sanki devam eden bir stream varmýþ ve ona müdehale etmiþim gibi yani. Ben de "5 - No, but restart from begin" seçiyorum. Ancak oynayan/baþlayan birþey yok. DM üzerinde þu an tcpdump alacak düzenek yok, ancak bir stream geldiðini zannetmiyorum, keza Turkey'den France'a geçince rtmp'ler için, yeþil ekran geliyor. Yani aslýnda mms zorladýðýmda 800SE ile olmuyor gibi, cihaz orjinal.

Sizin DM modeli ne idi? Bunu özellikle merak ediyorum. 7020HD almayý planlýyor idim ama net karar veremedim. mms ile alakasý yok, ancak 800SE'ye göre daha fazla ne sunacak emin de deðilim, sonuçta ucuz bir alet de deðil. Evde iki cihaz olursa kapalý network'de cam'lar üzerine biraz arge yaparým diye düþünmüþtüm. Herneyse,

Bu arada WMV3 codec için bu kadar uðraþmaya deðmez diye düþünmeye baþladým. Tek problemim o deðildi. rtmp'ler de çalýþmýyordu. MS codecleri deskteklenmediði için PC üzerinden re-streaming ve DM'den VLC client ile deneyeceðim. Belki codec transcoding yaparým. 2 gündür çeþitli þekillerde PlayStream ile denedim, olmuyor. TDW'ye çok saygý duydum, ancak OoZooN'a geri dönmek istiyorum.

PlayStream'i OoZooN'da deneyeceðim, ipk lazým olacak. i-have-a-dreambox'da gördüm, bakalým sonuç ne olacak.

TDW'de þunu gördüm, 800SE TDW ile rtmp oynatabiliyor. Bunu OoZooN üzerinde nstreamplayer ile yapamadým, yeþil ekrana gidiyor. TDW'de çok temiz. Ýlk post'da yazdýðým gibi OoZooN'da manual rtmpgw yükleyince rtmp olmuyor. Evet mms olmadý ama rtmp'ler baþarýlý, bu bir ilerleme.

Simdi daha uzun yazmayayým, siz cevap verince rtmp ile ilgili bazý detaylarý sormak isterim. Belki beni yönlendirirsiniz... Bu arada ilginiz için teþekkürler,

ccgrnvdt
    Konu ccgrnvdt tarafýndan (18.10.2012 Saat 23:08 ) deðiþtirilmiþtir.
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    1 Toplam

/usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/nStreamVOD/nstream.xml altýnda da image'den gelen ve içinde mms linkleri olan bir dosya var. PC'de çalýþtýðýný gördüðüm TRT Okul'u koydum. VOD altýndaki menulerden bunu seçmek mümkün. Ancak çalýþmadý.

mms'leri garanti olsun diye, mmsh: or mmst: olarak da deniyorum.

nStreamVOD için rtmp nasýl destekleniyor henüz bilmiyorum (yazým formatý). Ancak xml altýnda bu sefer de rtsp'ler gördüm. 800SE ile deneyeceðim. Sonucu yazarým.
    Konu ccgrnvdt tarafýndan (18.10.2012 Saat 23:44 ) deðiþtirilmiþtir.
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    1 Toplam

rtsp://46.105.53.11/metro/metro PC VLC Player'da aktif oynuyor, nStreamVOD'da oynamadý (baþlamadý).

rtsp PlayStream'de desteklenebiliyormu? Eðer evet ise format nedir?

Donaným farký olabilirmi diye düþünmeye baþladým. Þu an için mms ve rtsp'lerde bir ilerleme kaydedemedim.

rtmp ile ilgili bazý þeyler sormak isterim. Acaba NTV için PlayStream setting'lerini verebilirmisiniz? rtmpdump ile baktýðým setting'ler olmadý. Henüz DM'de denemedim, bulduðum deðerlere ffmpeg ile baktým ve sorun çýkýnca DM'de hiç denemedim. Ancak Turkey.cfg altýnda gelen limitli rtmp'lerde, hepsine tek tek bakmamama raðmen sorun yoktu.

Yalnýzca NTV lütfen, neyin ters gittiðini bulmaya çalýþacaðým. NTV için temiz bir URL var, anlamak için iyi bir örnek.

Thx.
    Konu ccgrnvdt tarafýndan (19.10.2012 Saat 00:18 ) deðiþtirilmiþtir.
    AlýntýAlýntý

1. sayfa - 4 sayfa var 1234 SonuncuSonuncu