turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

3. sayfa - 4 sayfa var BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
31 sonuçtan 21 ile 30 arası
    Member dragonbig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    16 Toplam

Standart Cevap: LIG TV - I2 Sohbet ( kurallar dahilinde )

Alıntı hha Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    hahahaha tek millet tek vatan dostlar asıl olan bu yediği yemeği bilmeyene bu yemek böyle diyemezsiniz doyumsuz mıllet hep daha ıyıyı ıster bu konusanların bankalara kartlara borcu vardır sıkıntı içindedirler
    Diger bir sikayetciler de bizim Turkiye`deki evimizin onunu mekan tutmus degnekciler... kendi arabamizi kendi evimizin onune bedava park yapamaz olmustuk..cok sukur simdi yerlerinde yeller esiyor.. birde bu degnekciler bu duzenden cok sikayetciler.
    AlıntıAlıntı

Junior Member recoba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

ben 5-6 yıl öncesine anadolu şehirlerinde değnekçi görmedim ama şimdi her yer belediyenin değnekçileri ile dolu
    AlıntıAlıntı

Senior Member könig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    53 Toplam

Talking Cevap: LIG TV - I2 Sohbet ( kurallar dahilinde )

Alıntı tybet Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    peki biz her iktidar döneminde biz bunları zaten dünyanın en pahalı fiyatına almıyormuyduk? her zaman en pahalı fiyattı bugünde a 30ynı.
    tusiad ceplerini düşünür evet. 2000 krizini bizlermi yapmıştık yoksa onlarmı bi düşünün bi anayasa kitabı fırlatmakla ekenomimiz altüst olmuştu. bankalar verecek para bulamamıştı. bulamayıncada dolar euro fırlamıştı halk birgünde % 30 fakirleştirilmişti. şimdi sorarım hangimizin bankada birikmiş parası varki çekmeye gitmişiz. paranın yeşili kırmızısı mavisi olmaz. madem birilerinin yeşil sermaye ya ötekilerinin ki ne kan ve gözyaşıyla kazanılmış paralar değilmi?

bugün Cumhuriyet Bayramı ulusta olan olaylara üzüldüm. şimdi o vatandaşları o yürüyüşe geçirenleride kınıyorum. o yürüyüşte su sıkanlar emir kulu onlara bişey diyemem.
    polis evine ekmek ***ürme derdinde karşısındaki kardeşide olsa o işini yapacak.
    bir halkı birbirine düşürmek bukadar kolay olmamalı.

@tolgahanbars ya sev ya terket gibi bir mantık insanlarımızı hiçbiyere ***ürmez.aksine insanlarımızın kutuplaştırılması birilerinin değirmenine su taşırken olan gariban halkımıza olur. bizlerin kutuplaşmaya değil birlik beraberliğe ihtiyacımız var. maalesef o da bu topraklarda mümkün değil.
    yazdıklarının çoğuna katılıyorum ama cumhuriyet bayramı yürüyüşünde olanlar için her iki taraf da suçlu hem de çok net. bu ülkede teröristlerin terörist başı posterleriyle yürüyüş gösteri yapmaları yasak değil rahatlıkla yapıyorlar ama cumhuriyet yürüyüşü yapmak yasak . 19 mayıs tarih oldu 23 nisan -29 ekim aynı şekilde 10 kasım da gereksiz zaten yeni dönemde " oraya gidip sap gibi durmaya " gerek yok artık çağdaş bir hale geldik ne de olsa....
    yok efendim istihbarat varmış onun için izin verilmemiş, bu daha vahim bir gerekçe istihbarat varsa gereğini yapıp önlemini alır vatandaşının güvenliğini sağlarsın yasaklama yoluna gidersen teröristlerin ekmeğine yağ sürersin istediklerini yapmış olursun...
    verdiğin örnekler de bence geçerli değil biz bugünü konuşuyoruz ben geçmişte birilerinin yaptıklarını savunuyor ya da doğru buluyor değilim geçmişte yapılanlar da yanlıştı bugün o yanlışlar artarak devam ediyor , ayrıca kötü örnek örnek değildir hem madem aynısının katmerlisini yapacaklardı yine geldiler ki ne farkları var diğerlerinden .
    sanırım suyun akış yönünü değiştirdiler o sular şimdi başka yönlere doğru akıyor gibi ama yine yanlış yöne akıyor yoksa 1 liralık benzin beş lira olmazdı elektrik % 800 karla halka satılmazdı yada doğalgaz % 600 karla satılmazdı vatandaşa .
    benzin zamlarının gerekçesi de petrol kuyularımızın olmamasıymış
    Konu könig tarafından (29.10.2012 Saat 19:00 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

Junior Member memosi79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    2 Toplam

Alıntı sarilar Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    dostum benim hukumete bir lafim yok benide ilgilendirmez yillardir Memelekt diye Vatan diye yollara ciktik baktim önüne gelen istedigini yapiyor aartik vatan millet demiyorum....

Kim gelmis kim gelmemis demiyorum benim sadece söylemek istedigim

ALmanya ve Türkiyedeki kanunlari karsilastiriyorum onu demek istiyorum

Su misalide diyim magdem acildi lafimiz

Almanyada Ulastirma bakani 80lik yollda 117 ile Radara yakalandi ve Mansetlere düstü radara yakalandi diye adam hemen cikip televziyona dediki ben Almanyadaki yasayan insanlara karsi yanlis yaptim ve görevimdem istifa ediyorum dedi ve geri cekildi

Simdi sana soruyorum usta bu olay Türkiyede olsa o radara ceken adamin anasini ne yaparlardi bilmiyorum.....

Bunu karsilastiriyorum......
    O senin cok övdügün almanya senin icin hala yabancilar kanuu diye bir kanun uygulayarak seni ikinic sinif vatandas bile saymiyor hic yabancilar subesindeki yazinin anlamina türkce lugatda baktinmi "ausländerwesen" Yabanci canlilar anlamina geliyor, baska söze hacet yok sanirim.
    Bu konudada politikaya girmenizzin yok internetin trdeki durumunu Tayyip Erdogan a baglamanizin cok sacma bir sey oldugunu anlamadiysaniz yapacak bir sey yok.
    AlıntıAlıntı

Vip Member sarilar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    370 Toplam

Alıntı memosi79 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    O senin cok övdügün almanya senin icin hala yabancilar kanuu diye bir kanun uygulayarak seni ikinic sinif vatandas bile saymiyor hic yabancilar subesindeki yazinin anlamina türkce lugatda baktinmi "ausländerwesen" Yabanci canlilar anlamina geliyor, baska söze hacet yok sanirim.
    Bu konudada politikaya girmenizzin yok internetin trdeki durumunu Tayyip Erdogan a baglamanizin cok sacma bir sey oldugunu anlamadiysaniz yapacak bir sey yok.
    Galiba hocam sen almanya da kala kala bagzi seyleri okumayi unutmuusun ben burda ne kisi ne parti nede birisine laf attim ben almanya ve türkiyedeki kanunlari karsilastirdim yazdiklarimi rica ediyorum yavas yavas ve heycanlanmadan oku ki kime ne söyledigimi anlarsin ....

Ausländerwesen diye bir laf görmedim nerde yaziyor ben burda almanlari kayirmiyorum ama adamlarin sistemi 4 *4 luk bunu herkez biliyor

polisleri türk avukatlari türk doktorlari türk politak dersen türk simdi tutmusun auslanderwesen yaziyor diye adamlara laf atiyorsun

Bugun bana türkiyede göster bakalim bir alman politakaci zaten onlar olsalar almanlar belki türkiye bu halde olmazdi

Bir ülke 6 miliyon issizi kaldiriyorsa ve bunlara en azindan ekmek verip evlerini sicak tutuyorsa demektirki bunlar insanlar icin her zaman birseyler yapiyorlar

sen burda elinde ufak bir kartla gidip doktorlara muayene oluyorsun bes kurus ödemeden or durumda seni ameliyt ediyorlar bes kurus ödemiyorsun

Simdi türkiyede bir cocuk bulduk 11 yasinda ve kemikleri egilmis bu cocugun ameliyati 10000€ mal oluyormus bu cocuk almanya da olsa sagligina kavusurmuydu sana soruyorum

cagimizda türkiyede anadoluya git de ordaki insanlarin aclarin haline bak .....

Saygilarimla
    Konu sarilar tarafından (31.10.2012 Saat 03:46 ) değiştirilmiştir.
    Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.

AlıntıAlıntı

Banned helboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    30 Toplam

arkadaşlar tartıştıgınız konuyla bu konunun hic bir alakası yok bende yazcam şimdi bişeyler ondan sonra kalpler kırılıcak lütfen vazgecelim bu işlerden nerde bi alman varsa topunun köküne kursun burası türkiye bende türküm gerisi yalan
    AlıntıAlıntı

Member dragonbig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    16 Toplam

Ya hep ya hic mantigiyla yaklasmadan, bizim almanlardan almanlarin bizden ogrenecegi cok sey var.. ama konunun yeri bu baslikalti degil..
    AlıntıAlıntı

Senior Member savass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    18 Toplam

Alıntı memosi79 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Arkadasim almanydaysan yada avrupanin herhangi bi ülkedeysen ve ikinci sinif vatandas oldgunu hisediyorsan ve memnun degilsen .... sana bir care söylim

Gidersin türkiye konsolosluguna kesin dönüsünü alirsin sin memleketine..... begenmiyorsan adamlar kimseyi zorla tutmuyo.... milletin karisini kizini elinden aldik.... oturum almak icin evlenip herseyi yapip isimiz bitince bir kenara attik.... simdide kalkmis adamlara laf atiyorsunuz..... tekrar yaziyorum begenmiyen gider kendi konsoloslugundan alir kesin dönüsü gelir.... kimse kimseyi zorla avrupada tutmuyo....

SAYGILAR
    AlıntıAlıntı

Vip Member endebar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

medem politika konusuyoruz bende yazayım birkac kelam
    2000 yılından buyana oy vermiyorum cunku bu ulkede oy verelecek bir kisi bile yok tek kisi vardı ecevit solcumuyum hayır
    adam calmıyor diye verdim yanındakiler caldımı evet cunku turk insanı calar

hic bir politik gorusum yok solcusuda aynı sagcısıda aynı biliyorum ki politik gorusu olan herkesin beyni yıkanmıstır yada bir cıkarı vardır
    ben sunu goruyorum almanya adelet bakanı hız sınırını astıgı icin istifa ediyor adını unuttuntum ingiltere basbakanının oglu mezuniyetini kutlarken parkta bira ictigi icin tutuklanıyor
    daha once yazıldı bizde ise pkk bagragıyla yuruyuse izin var turk bayragına izin cıkmıyor

politik gorusunuzu bir yana bırakın chp nin bunu provakede ettigi apacık ortada ama kendinize su soruyu sorun dunyanın hangi ulkesi olursa olsun bulgar yunan çin alman italyan afrika
    ulusal bayramı kutlamak istediginizde size o ulkenin polisi mudahale eder mi etmez mi ?
    diyelim provakade olsun sana ne ? adamlar milli bayramını kultluyor bundan daha dogal birsey olabilir mi ? bir parti bu isi siyasete amel etmis etsin sende et 29 ekim bu ulkenin milli bayramı zorunuza giden nedir milli bayramı kutlamak mı ? yoksa chp mi ?
    elbette chp ancak milli bayramda bu kedi kopek oyunun bir kenara bırakamazmıydınız ?

benim gordugum bu bir yanda adalet bakanı hız sınırını astı diye istifa ediyor bir yandada chp 29 ekimi kutluyor diye mudahale oluyor herkesin unuttugu tek sey var o mudalahe chp ye degil benim ulusal bayramımaydı
    benim gordugum bu beyni yıkanan herkes yıkanmıs beyniyle yuzlerce sey yazacak cogundada haklı cıkacaktır ama akıllı dusunen herkes dunyanın hic bir ulkesinde ulusal bayramı kutlamak icin izin alınmadıgını bilir
    bilmiyorsa google amca var

politika demek yalan demek o yuzden asla politikayı politikacıları sevmedim aslada sevmeyecegim madem konu hic kapanmıyor bende bu konudaki goruslerimi dile getireyim istedim
    surci lisan ettiysem affola
    insan olmak karşındakinin dinine, diline, ırkına bakmadan saygı göstermektir.
    AlıntıAlıntı

Senior Member mustafa6157 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    58 Toplam

Alıntı endebar Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    medem politika konusuyoruz bende yazayım birkac kelam
    2000 yılından buyana oy vermiyorum cunku bu ulkede oy verelecek bir kisi bile yok tek kisi vardı ecevit solcumuyum hayır
    adam calmıyor diye verdim yanındakiler caldımı evet cunku turk insanı calar

hic bir politik gorusum yok solcusuda aynı sagcısıda aynı biliyorum ki politik gorusu olan herkesin beyni yıkanmıstır yada bir cıkarı vardır
    ben sunu goruyorum almanya adelet bakanı hız sınırını astıgı icin istifa ediyor adını unuttuntum ingiltere basbakanının oglu mezuniyetini kutlarken parkta bira ictigi icin tutuklanıyor
    daha once yazıldı bizde ise pkk bagragıyla yuruyuse izin var turk bayragına izin cıkmıyor

politik gorusunuzu bir yana bırakın chp nin bunu provakede ettigi apacık ortada ama kendinize su soruyu sorun dunyanın hangi ulkesi olursa olsun bulgar yunan çin alman italyan afrika
    ulusal bayramı kutlamak istediginizde size o ulkenin polisi mudahale eder mi etmez mi ?
    diyelim provakade olsun sana ne ? adamlar milli bayramını kultluyor bundan daha dogal birsey olabilir mi ? bir parti bu isi siyasete amel etmis etsin sende et 29 ekim bu ulkenin milli bayramı zorunuza giden nedir milli bayramı kutlamak mı ? yoksa chp mi ?
    elbette chp ancak milli bayramda bu kedi kopek oyunun bir kenara bırakamazmıydınız ?

benim gordugum bu bir yanda adalet bakanı hız sınırını astı diye istifa ediyor bir yandada chp 29 ekimi kutluyor diye mudahale oluyor herkesin unuttugu tek sey var o mudalahe chp ye degil benim ulusal bayramımaydı
    benim gordugum bu beyni yıkanan herkes yıkanmıs beyniyle yuzlerce sey yazacak cogundada haklı cıkacaktır ama akıllı dusunen herkes dunyanın hic bir ulkesinde ulusal bayramı kutlamak icin izin alınmadıgını bilir
    bilmiyorsa google amca var

politika demek yalan demek o yuzden asla politikayı politikacıları sevmedim aslada sevmeyecegim madem konu hic kapanmıyor bende bu konudaki goruslerimi dile getireyim istedim
    surci lisan ettiysem affola
    senin bas bas siyasi görüşün var...bir taşın arkasına saklanıp da görüşlerini belirtmene gerek yok...Cumhuriyet siyasete alet edilmeyecek ama alet edenlerden sadece bir tarafı haklı bulacaksın...sonra da siyasi görüşüm yoktur diyeceksin...bana ben chp'li değil solcuyum deyip chp'ye oy veren arkadaşlarımı hatırlattın...taşın arkasından çık, saklanma...
    AlıntıAlıntı

3. sayfa - 4 sayfa var BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu