turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 4 sayfa var 1234 SonuncuSonuncu
31 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Senior Member tybet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    495 Toplam

Standart Gündem / Politika ..

Alıntı mania Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    IPTV olayını adam gibi yapan var, çalan var, yapamayan var. Tamamen HD görüntü verilerek yayın 5 sn. geriden gelebiliyor.

Bunu görmemeniz veya test etmemeniz çok normal. Uyduyu artık kafamdam siliyorum yavaş yavaş, @tybet'in dediği gibi; kanallar sitelerinde dizilerin, programların tekrarını çok iyi bir kalitede izlememize olanak sağladılar.

Neden reklam izlemek istesin ki bir insan ? HD izlemek istiyorsan eğer torrent'ten de reklamsız indirip izleyebilirsin. Artık eğer internetin varsa olanaklar o kadar çok arttı ki, akıllara zarar.

IPTV için Türkiye'de internetin sınırlamalara takıldığını duydum, eğer bu doğruysa evet haklısınız o zaman IPTV sizin için kötü bir seçenek olabilir. Ama internet hızında veya kotasında sınırlama ile karşılaşmayanlar için çok güzel bir seçenek.
    internet olayı işin başka boyutu
    şuan internette providerlik yapan ttnet ve tellcom yani süperonline var ben her ikisinide kullanma şansına sahibim 2 gündür süperonline i kullanayım dedim tam bir işkence
    yurtiçi bir sunucuya bağlanacaksanız herşey güzel 30 mbitleri görüyorsunuz ping 18ms seviyelerinde
    iş yurtdışı sunucularına gelince herşey çığrından çıkıyor ping 300ms lere fırlıyor yani nerdeyse bağlı değilsiniz. down 2 lere kadar düşüyor up aynı seviyede.ve avrupanın internet sunucu işini almanya ve hollanda üstlendiğine göre ve bizim bağlandığımız çoğu sitelerde almanya ve hollanda olduğuna göre ? daha ötelerdeki ingiltere amerika kanada sunucularını düşünemiyorum bile. dün anadolu üniversitesi ftp sine bağlandım yurtiçi saniyede 1600 kpbs ile dosyayı indirdim. bugün şuan avrupadan 400 megabytlik bi dosya indireyim dedim 3 saattir hala indiriyorum ve 3 kez düşük pingden dolayı yeniden başlatmak zorunda kaldım.
    superonline reklam yaparken herşey güzel de iş gerçek aleme girdiğinde ttnet kalitesiyle bi başka.
    adil kullanım kotası olayı 50 gigabyte sonra hızınız 3mbit e düşüyorki bu yetiyorda artıyor bile.
    Konu tybet tarafından (23.10.2012 Saat 16:30 ) değiştirilmiştir.
    “Biz Yahudiler orta doğuda yıkılmaz denen devleti ( OSMANLI’ yı ) yıkıp iki tane devlet kurduk. ( birisi israil öteki?......)
    Onlara ( yani israil ve ismini bildirmediği öteki devlet)
    öyle güzel sistem inşa ettik’ki, TÜRKLER bize filistini vermeyen ABDULHAMİT’e en az 200 sene daha
    söverler”.

İSRAİL’İN İLK CUMHURBAŞKANI CHAİM WEİZMAMN
    AlıntıAlıntı

Banned mania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    39.960 Toplam

Standart Cevap: LIG TV - I2 Sohbet ( kurallar dahilinde )

Alıntı tybet Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    internet olayı işin başka boyutu
    şuan internette providerlik yapan ttnet ve tellcom yani süperonline var ben her ikisinide kullanma şansına sahibim 2 gündür süperonline i kullanayım dedim tam bir işkence
    yurtiçi bir sunucuya bağlanacaksanız herşey güzel 30 mbitleri görüyorsunuz ping 18ms seviyelerinde
    iş yurtdışı sunucularına gelince herşey çığrından çıkıyor ping 300ms lere fırlıyor yani nerdeyse bağlı değilsiniz. down 2 lere kadar düşüyor up aynı seviyede.ve avrupanın internet sunucu işini almanya ve hollanda üstlendiğine göre ve bizim bağlandığımız çoğu sitelerde almanya ve hollanda olduğuna göre ? daha ötelerdeki ingiltere amerika kanada sunucularını düşünemiyorum bile. dün anadolu üniversitesi ftp sine bağlandım yurtiçi saniyede 1600 kpbs ile dosyayı indirdim. bugün şuan avrupadan 400 megabytlik bi dosya indireyim dedim 3 saattir hala indiriyorum ve 3 kez düşük pingden dolayı yeniden başlatmak zorunda kaldım.
    superonline reklam yaparken herşey güzel de iş gerçek aleme girdiğinde ttnet kalitesiyle bi başka.
    adil kullanım kotası olayı 50 gigabyte sonra hızınız 3mbit e düşüyorki bu yetiyorda artıyor bile.
    Şu anda bu söylediklerinizi hayretlikle okuyorum ve gerçekten Türkiye bazı konularda çok geriden geliyor. Ben yurtdışında yaşıyorum ve yaşadığım yerde en uygun fiyatlı internet ile, içerden veya dışardan indirdiğim dosya saniyede 6,1 MB ile indiriyorum. Yani 70 Mbit download uygun fiyatla sınır kota vs.. saçma sapan şeyler yok. Bu sistemin Türkiye'ye de olmasını canı gönülden istiyorum.

İnsanların bu gibi sorunlardan daha önemli sorunları var onlar ile uğraşmalı.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    495 Toplam

Alıntı mania Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Şu anda bu söylediklerinizi hayretlikle okuyorum ve gerçekten Türkiye bazı konularda çok geriden geliyor. Ben yurtdışında yaşıyorum ve yaşadığım yerde en uygun fiyatlı internet ile, içerden veya dışardan indirdiğim dosya saniyede 6,1 MB ile indiriyorum. Yani 70 Mbit download uygun fiyatla sınır kota vs.. saçma sapan şeyler yok. Bu sistemin Türkiye'ye de olmasını canı gönülden istiyorum.

İnsanların bu gibi sorunlardan daha önemli sorunları var onlar ile uğraşmalı.
    maalesef bu mümkün değil yıllarca biz ttnet kazığıyla uğraştık ve hep şunu söyledik dünyanın en berbat internetini en pahalıya alıyoruz. çok değil 5 yıl önce benim internetim 1mbit olduğunda oooo süper diyordum. daha geçen sene ttnet telefon hattı muhabeti üzerinden internet vermeyi kaldırdı yani internet kullanmak istediğimizde hiç konuşmadığımız telefonada ayda 19 lira ödemek zorundaydık en son benim telefon faturam hiç konuşmadığım halde 27 lira gelmişti.
    şimdi superonlineda devreye girdi inşallah rekabet işe yarar ama sorun şurda superonline in dezavantajı yurtdışı çıkışı ttnetin elinde ttnet önce kendisi kullanır sonra diğer providerler.
    inşallah en kısa sürede superonline bu sorunu çözer şayet çözerse bugün 3. dünya ülkelerinde kullanılan internet hızımızı bi nebze olsun gidermiş oluruz.

bizleri hep düşman görenler olabilir bizim kimseyle bi alıp veremediğimiz yok bizim amacımız en iyiyi en uygun fiyata insanlara sunulmasını sağlamak. yıllarca bu millet her kesim tarafından yolunacak kaz görüldü. nasıl olsa ses etmezler biz önlerine ne verirsek verelim mantığı güdüldü şimdiye kadar.

dün bir haber vardı okudunuzmu bilmiyorum artık iphone ucuzlayacak diye
    haberin devamı şöyle yıllarca bir firma bu iphone un distrubitorluğunu yapmış hal böyle olunca adam istediği fiyatı koyar şimdi başka bir firma daha almış

iphone son model versiyon yurtdışı satışı 1200 lira civarı bu fiyat yurdumuzda 3000 lira üzeri.
    Konu tybet tarafından (23.10.2012 Saat 17:10 ) değiştirilmiştir.
    “Biz Yahudiler orta doğuda yıkılmaz denen devleti ( OSMANLI’ yı ) yıkıp iki tane devlet kurduk. ( birisi israil öteki?......)
    öyle güzel sistem inşa ettik’ki, TÜRKLER bize filistini vermeyen ABDULHAMİT’e en az 200 sene daha
    söverler”.

AlıntıAlıntı

Senior Member hha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    47 Toplam

adaletsiz kullanım kotası oldukca net bir yere gitmeyecek buna tum firmalar dahil
    AlıntıAlıntı

Vip Member 24dragon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    10 Toplam

avea sınırsız internet aldım
    adil kota kullanım hakkı 2gb imiş bilseydim almazdım
    ülkemiz tam soyguncu olmuş
    bunlar alenen soyuyor bizde
    uyuyoruz onlara
    ttnet süperonline hepsi aynı
    tez zamanda gerçek sınırsız internet gelmesi dileğiyle
    saygılar
    AlıntıAlıntı

Senior Member uludag16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    196 Toplam

Thumbs down Cevap: LIG TV - I2 Sohbet ( kurallar dahilinde )

Alıntı tybet Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    maalesef bu mümkün değil yıllarca biz ttnet kazığıyla uğraştık ve hep şunu söyledik dünyanın en berbat internetini en pahalıya alıyoruz. çok değil 5 yıl önce benim internetim 1mbit olduğunda oooo süper diyordum. daha geçen sene ttnet telefon hattı muhabeti üzerinden internet vermeyi kaldırdı yani internet kullanmak istediğimizde hiç konuşmadığımız telefonada ayda 19 lira ödemek zorundaydık en son benim telefon faturam hiç konuşmadığım halde 27 lira gelmişti.
    şimdi superonlineda devreye girdi inşallah rekabet işe yarar ama sorun şurda superonline in dezavantajı yurtdışı çıkışı ttnetin elinde ttnet önce kendisi kullanır sonra diğer providerler.
    inşallah en kısa sürede superonline bu sorunu çözer şayet çözerse bugün 3. dünya ülkelerinde kullanılan internet hızımızı bi nebze olsun gidermiş oluruz.

bizleri hep düşman görenler olabilir bizim kimseyle bi alıp veremediğimiz yok bizim amacımız en iyiyi en uygun fiyata insanlara sunulmasını sağlamak. yıllarca bu millet her kesim tarafından yolunacak kaz görüldü. nasıl olsa ses etmezler biz önlerine ne verirsek verelim mantığı güdüldü şimdiye kadar.

dün bir haber vardı okudunuzmu bilmiyorum artık iphone ucuzlayacak diye
    haberin devamı şöyle yıllarca bir firma bu iphone un distrubitorluğunu yapmış hal böyle olunca adam istediği fiyatı koyar şimdi başka bir firma daha almış

iphone son model versiyon yurtdışı satışı 1200 lira civarı bu fiyat yurdumuzda 3000 lira üzeri.
    tel fiyatinin pahali olusun sebebi dolayli vergiler aslinda konu yeri burasi degil ama,
    Bu tayip erdogan bey basta oldu sürece

TÜRKIYEDIKELER

EN pahali tel kullanmayi
    en pahali benzini tüketmege
    en pahali eti yemege mahkum olacaktir.

Benziin litresi 2.00€ üzerinde ve bunun 66% dolayi vergi.
    Daha saymakla bitmez bunlar aklima gelenler

Ben yurt disinda kaliyorum burda kotasiz ve gercek adsl 16 Mbit hatta aylik ben telekom sirketine 35€ veriyorum sinirsiz internet ve + sabit hatlara tel görüsmeleride icinde.
    Simdi bazilari diyebilir 35€ cok diye ama burda en düsük bir isci maasi tasaron firmasinda calismiyorsa en az 1500€.
    Konu uludag16 tarafından (28.10.2012 Saat 18:11 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

Vip Member sarilar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    370 Toplam

Alıntı uludag16 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    tel fiyatinin pahali olusun sebebi dolayli vergiler aslinda konu yeri burasi degil ama,
    Bu tayip erdogan bey basta oldu sürece

TÜRKIYEDIKELER

EN pahali tel kullanmayi
    en pahali benzini tüketmege
    en pahali eti yemege mahkum olacaktir.

Benziin litresi 2.00€ üzerinde ve bunun 66% dolayi vergi.
    Daha saymakla bitmez bunlar aklima gelenler

Ben yurt disinda kaliyorum burda kotasiz ve gercek adsl 16 Mbit hatta aylik ben telekom sirketine 35€ veriyorum sinirsiz internet ve + sabit hatlara tel görüsmeleride icinde.
    Simdi bazilari diyebilir 35€ cok diye ama burda en düsük bir isci maasi tasaron firmasinda calismiyorsa en az 1500€.

Bosver usta

Turkiyedekiler Akillanmadikca bunlara semer atan cok olur....

Ben secmedimya Hükümeti onlar sectiler......

Bende 150 binlik Hat var ortalama 130 nakit gelio 10MBIT uploadum var ve ayda sinirsiz internet 20€ ödüyorum....
    Konu sarilar tarafından (28.10.2012 Saat 19:32 ) değiştirilmiştir.
    Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.

AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    495 Toplam

Bakın arkadaşlar yanıldığınız nokta burası hükümetin başında a-b-c-d vatandaşı olmuş mühim değil kim gelirse gelsin bu düzen böyle kurulmuş. şimdi düşünün dünyada hiç piyasaya çıkmamış telefon türkiyede bulunuyor fiyatı ne? 4 milyar bu paraya 1 yıl çalışanda benim vatandaşım bu paraya bu cep telefonunuda kullanan benim vatandaşım.

ama arada maalesef fark var 4 milyara 1 yıl çalışan insan 4 milyara 1 telefon alanın kölesi yani işcisi. şimdi devlet çıkmış bu ikisi arasında ayırımı yapmıyor yada yaptırtmıyorlar maalesef ikiside aynı vergiyi veriyor hatta 4 milyara 1 yıl çalışan kişi 4 milyara 1 telefon alandan daha fazla vergi veriyor.

şimdi bütün kamu kuruluşları özelleştirildi. özelleştirilen yerler haraç mezat birilerine verildi. o yerlerde çalışanlar en ufak hak hukuk dediklerinde işten çıkartmakla tehtit ediliyorlar. ki bu çok görülmüş bi olaydır. en basit bi örnek vereyim seydişehir etibank devletin elindeyken halk refah içerisindeydi özelleştirildi şimdi çalıışanlar 800 1000 lira arası maaşa talim ediyor bu da otomatikman şehre yansımış şehirde nerdeyse kuş uçmaz hale gelmiş çoğu esnaf kapatmış.

asıl yanlış hükümette değil TUSİAD da başlıyor buna inanın. bu devletin kötü yönetilmesine iki sebep vardır TUSİAD ve TSK. TUSİAD bişey ister hükümet yapmazsa halk fakirleştirilir. ertesi gün develüasyon olur. dahada hükümet diretirse TSK hükümetin tepesine biner yıllarca bu oyun böyle oynandı.

bizde bi KOMBASSAN var 1990 lı yıllarda miiletten para toplayıp kendi çapında bişeyler yapmaya çalıştı o arada öylesine çok holdingler açıldıki sapla saman karıştı. neyse konumuz kombassan çok iyi işler yapmıştı en basit örnek türkiyede cd yapacak bi fabrika bile yoktu geldi konyaya yaptı. gitti petlas ı satın aldı petlas ki tsk ya lastik pazarlayan şirketti tsk petlastan yeşil sermaye diye lastik almadı o dönemde bu devletin çocuklarının topladığı parayla bişeyler yapılmasına izin verilmedi gittiler onlarda çekoslavakyada romanyada çinde iş yaptılar. sağolsunlar hala konyanın en büyük geçim kaynağını kombassan sağlar.
    Konu tybet tarafından (28.10.2012 Saat 19:56 ) değiştirilmiştir.
    söverler”.

AlıntıAlıntı

Vip Member sarilar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    370 Toplam

Bakın arkadaşlar yanıldığınız nokta burası hükümetin başında a-b-c-d vatandaşı olmuş mühim değil kim gelirse gelsin bu düzen böyle kurulmuş. şimdi düşünün dünyada hiç piyasaya çıkmamış telefon türkiyede bulunuyor fiyatı ne? 4 milyar bu paraya 1 yıl çalışanda benim vatandaşım bu paraya bu cep telefonunuda kullanan benim vatandaşım.

ama arada maalesef fark var 4 milyara 1 yıl çalışan insan 4 milyara 1 telefon alanın kölesi yani işcisi. şimdi devlet çıkmış bu ikisi arasında ayırımı yapmıyor yada yaptırtmıyorlar maalesef ikiside aynı vergiyi veriyor hatta 4 milyara 1 yıl çalışan kişi 4 milyara 1 telefon alandan daha fazla vergi veriyor.

şimdi bütün kamu kuruluşları özelleştirildi. özelleştirilen yerler haraç mezat birilerine verildi. o yerlerde çalışanlar en ufak hak hukuk dediklerinde işten çıkartmakla tehtit ediliyorlar. ki bu çok görülmüş bi olaydır. en basit bi örnek vereyim seydişehir etibank devletin elindeyken halk refah içerisindeydi özelleştirildi şimdi çalıışanlar 800 1000 lira arası maaşa talim ediyor bu da otomatikman şehre yansımış şehirde nerdeyse kuş uçmaz hale gelmiş çoğu esnaf kapatmış.

asıl yanlış hükümette değil TUSİAD da başlıyor buna inanın. bu devletin kötü yönetilmesine iki sebep vardır TUSİAD ve TSK. TUSİAD bişey ister hükümet yapmazsa halk fakirleştirilir. ertesi gün develüasyon olur. dahada hükümet diretirse TSK hükümetin tepesine biner yıllarca bu oyun böyle oynandı.
    dostum benim hukumete bir lafim yok benide ilgilendirmez yillardir Memelekt diye Vatan diye yollara ciktik baktim önüne gelen istedigini yapiyor aartik vatan millet demiyorum....

Kim gelmis kim gelmemis demiyorum benim sadece söylemek istedigim

ALmanya ve Türkiyedeki kanunlari karsilastiriyorum onu demek istiyorum

Su misalide diyim magdem acildi lafimiz

Almanyada Ulastirma bakani 80lik yollda 117 ile Radara yakalandi ve Mansetlere düstü radara yakalandi diye adam hemen cikip televziyona dediki ben Almanyadaki yasayan insanlara karsi yanlis yaptim ve görevimdem istifa ediyorum dedi ve geri cekildi

Simdi sana soruyorum usta bu olay Türkiyede olsa o radara ceken adamin anasini ne yaparlardi bilmiyorum.....

Bunu karsilastiriyorum......
    Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.

AlıntıAlıntı

1 Bu Konu icin
    495 Toplam

Alıntı sarilar Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    dostum benim hukumete bir lafim yok benide ilgilendirmez yillardir Memelekt diye Vatan diye yollara ciktik baktim önüne gelen istedigini yapiyor aartik vatan millet demiyorum....

Kim gelmis kim gelmemis demiyorum benim sadece söylemek istedigim

ALmanya ve Türkiyedeki kanunlari karsilastiriyorum onu demek istiyorum

Su misalide diyim magdem acildi lafimiz

Almanyada Ulastirma bakani 80lik yollda 117 ile Radara yakalandi ve Mansetlere düstü radara yakalandi diye adam hemen cikip televziyona dediki ben Almanyadaki yasayan insanlara karsi yanlis yaptim ve görevimdem istifa ediyorum dedi ve geri cekildi

Simdi sana soruyorum usta bu olay Türkiyede olsa o radara ceken adamin anasini ne yaparlardi bilmiyorum.....

Bunu karsilastiriyorum......
    o konuda haklısınız maalesef milletvekili oldunuzmu dokunulmazlığı aldığınız anda istediğiniz herşeyi yapabilirsiniz gibi bir mana çıkıyor ortaya burda bakan başbakan olmanız mühim değil milletvekili olmanız yeterli. daha geçenlerde olmadımı bdp milletvekili bilmm kimi tokatladı vesaire.
    söverler”.

AlıntıAlıntı

11. Teşekkür edenler:

sarilar (28.10.2012)

1. sayfa - 4 sayfa var 1234 SonuncuSonuncu