turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    Senior Member sweden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    3.820 Toplam

Standart dm 7020 hd DHCP hata :(

slm arkadaslar dm 7020hd var eskiden tdw image yuklemistim ve openpli yukledim sonra tdw image yukledim DHCP yaziyor doniyor openpli yukliyorum dhcp gidiyor bu sefer menu yok biri birzahmet yardim etsin tskler
    AlıntıAlıntı

Banned mania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    39.962 Toplam

Standart Cevap: dm 7020 hd DHCP hata :(

Neden: Sunucuda birden çok ağ bağlantısı bulunuyor ve ağ bağlantılarından en az birine hizmet vermiyor.
    Çözüm: TCP/IP'yi, sunucu bilgisayardaki yüklü bağlantılardan biri veya tümü için statik veya dinamik olarak yapılandırma seçiminize bağlı olarak, ağ bağlantılarına yönelik Windows Server 2003 DHCP varsayılan bağlantı değerlerini gözden geçirin. Ayrıca, herhangi bir önemli ayrıntıyı atlayıp atlamadığınızı belirlemek için, birden çok bilgisayardaki DHCP sunucusu yapılandırma örneğini gözden geçirin.

Neden: DHCP sunucusundaki kapsamlar veya üst kapsamlar yapılandırılmamış veya kullanım için etkinleştirilmemiş.
    Çözüm: Kapsamları ekleyin ve istemci kullanımı için atanması gereken tüm DHCP kapsam seçenekleriyle birlikte, bunların da doğru yapılandırıldığından emin olun.

Neden: Sunucu, istemcilerinin bir bölümüyle birlikte farklı bir alt ağda yer alıyor ve uzak alt ağlardaki istemcilere hizmet vermiyor.
    Çözüm: Yönlendirilmiş bir ağda bulunan DHCP sunucusu kullanıyorsanız, DHCP geçiş aracıları ve üst kapsamların doğru kullanımıyla ilgili konuları gözden geçirebilirsiniz.

Neden: Kullanımdaki kapsam doldu ve istekte bulunan istemcilere artık adres kiralayamıyor.
    Çözüm: DHCP sunucusunda istemcilere sağlanacak kullanılabilir IP adresi kalmadıysa, DHCP negatif bildirim iletileri (DHCPNAK) döndürür. Böyle bir durumda, aşağıdaki olası çözümleri göz önüne alın:

1. Geçerli kapsam için Bitiş IP adresini artırarak, adres aralığını genişletin.
    2. Yeni bir ek kapsam ve bir üst kapsam oluşturun ve geçerli kapsamla yeni kapsamı üst kapsama ekleyin.
    3. Yeni bir kapsam oluşturun veya varolan aralığı genişletin. Geçerli IP ağınızı yeniden numaralandırabilirsiniz. Eski kapsamı devre dışı bırakın ve yeni bir kapsam yapılandırıp etkinleştirin.
    4. Kiralama süresini düşürün. Bu yöntem, kullanılmayan kapsam adreslerinin geri alınmasını çabuklaştırır. DHCP’yle ilgili diğer işlemler ve teknikler de, varolan bir kapsamın sunucudan kaldırılıp, yerine başka bir kapsam oluşturulurken geçişi kolaylaştırmaya ve hızlandırmaya yardımcı olabilir. Bu, kaldırılan kapsamdaki istemci kiralamalarının silinmesi, adreslerin bu kapsamdan dışlanması ve yeni kapsam etkinleştirildikten sonra eskisinin devre dışı bırakılmasını içerir. Böylece DHCP istemcilerin kiralamalarını yeni kapsamdan edinmeleri garanti altına alınmış olur.

Umarım bunlar sorununa çözüm olur @sweden. Sorununu eğer çözersen hangi çözüm ile çözdüğünü buraya yazarsan diğer arkadaşlarada yardımcı olmuş olursun.

İyi paylaşımlar.
    AlıntıAlıntı

3. Teşekkür edenler:

sweden (6.11.2012)

Senior Member sweden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    3.820 Toplam

maniya kardas elerin dert görmesin cok cok tskler elerine saglik

ip hatasi veriyordu dhcp hayir yaptim yeni ip manuel vurdum sorun bitti cok cok saol
    AlıntıAlıntı

Banned mania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    39.962 Toplam

Alıntı sweden Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    maniya kardas elerin dert görmesin cok cok tskler elerine saglik

ip hatasi veriyordu dhcp hayir yaptim yeni ip manuel vurdum sorun bitti cok cok saol
    Ne demek arkadaşım sana yardımcı olabildiysem ne mutlu bana!

İyi paylaşımlar.
    AlıntıAlıntı