turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    Senior Member kyoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    139 Toplam

Standart Offline Download Resimli anlatım(File graber, Skynet)

İlk önce bilgisayarımıza "ProgDVBPowerInstall7.5.3" bu programı kuruyoruz. Programın içinde download yapabileceğimiz araçlar hazır haldedir. Ben türksat uydusundan download yapacağım. Bu programda türksat download kanalının frekansı yanlış girilmiş tir. Siz değiştirin.
    Kanal frekansı (frekans 12565000 Horizontal 27282).

Dikkat etmeniz gereken"ProgDVBPowerInstall7.5.3" yüklerken aşağıdaki resimdeki gibi kutucukların işaretli olmasıdır.

***File Graber***

Progdvb programını açıyoruz

Resimdce görüldüğü gibi ilk önce türksat download (frekans 12565000 Horizontal 27282) kanalını seciyoruz.Sonrada servis
    kısmından "Data PID scanner" seciyoruz.

Burada options u tıklıyoruz. Karşımıza çıkan pencereyi resimdeki gibi dolduruyoruz. Ok secip tamamlıyoruz. Scan kısmına basıp taratıyoruz.

Bu kısımda karşımıza pıd değerleri çıkacak Burada dikkat edilecek pid lerin http olmasıdır. Http yazan kısımın yanında parantez işareti içerisindeki veriler pid deki trafiği belirtir. Buradan iyi trafiği olan pidleri bir kenera not alıyoruz.

Servis kısmından "prog file graber" seciyoruz. resimde anlattığım gibi yapıyorsunuz.
    Verilerin kayıt yerlerini belirliyoruz. Bilgisayarınızda kayıt yapmak istediğiniz bir yeri seçtikden sonra 3 tane klasör oluşturacaksınız. Klasörler, işlem, hata, biten. Bu klasörlerin yollarını aşağıdaki resimdeki yerlere yazıyorsunuz.

Bu kısımda yeni bir servis açıyoruz. Burada daha önceden taratığımız pid leri yazıyoruz.

Bu kısımda indireceğimiz dosyaların türlerini vede boyutlarını ayarlıyoruz.

Evet arkadaşlar en son olarak ok tıklayıp start a basıyoruz.

-------------------------------------------------------------------------
    ***SKYNET***

İkinci işlem pid değerlerini öğrenmektir.

Burada "options" a basıp pid aramak için ayarları yapıyoruz. Ayarları aşağıdaki resimdeki gibi yapın

"scan" a bastıkdan sonra taramasını bekleyin. Tarama işibittikden sonra karşınıza pid değerleri çıkacak. Burada dikkat etmeniz gereken pid değerlerinin sonunda "http" yazmasıdır. Eğer yazmıyorsa o "pid" değerlerinden hiçbirşey indiremessiniz. "http (16)" ibaresnin yanındaki parantez ise o andaki trafiği belirtir. Burada en fazla kimin trafiği varsa o "pid" leri seçip not alıyoruz.

Şimdi C:\ProgDVB\Modules klasörünün içinde "skynet.ini" dosyasını açıyoruz.Aşağıdaki resimde ayrıntılı bir şekilde yazdım.

Şimdi progDVB yi açıyoruz. "Servis" kısmından "SKYNET" i açıyoruz.
    ("Türksat download" kanalını seçmeyi unutmayın)
    Skynet dosya indirmeye başlayacaktır. Skynet ayarlarını yapabilmek için "G" tuşuna basıyorsunuz.Aşağıdaki resimde ayrıntılı bir şekilde yazdım.

Konu alıntıdır
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin TA69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    441 Toplam

Standart İlgi: Offline Download Resimli anlatım(File graber, Skynet)

ellerine saglik usta harika bir anlatim
    AlıntıAlıntı

Senior Member harunsat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    2 Toplam

usta ellerine sağlık, maziyi canlandırdın gözümde 3 sene önce ne uğraşmıştım ss2 yle ama o zamanlar uydudan ne bulursa kafasına göre alıyordu pc ye şu anda seçilebilirlik var sanırım
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    680 Toplam

çok emek verilmiş,ama sonuç tam anamıyla harika olmuş
    AlıntıAlıntı

Bu Konudaki Etiketler