turk-dreamworld.com Sitesine Hoþgeldiniz.

4. sayfa - 4 sayfa var BirinciBirinci 1234
39 sonuçtan 31 ile 39 arasý
    Administrator Elvis - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Bulunduðu yer
    Istanbul, Turkey
    Total 'Thanks' Received by This User :
    1 Bu Konu icin
    5.913 Toplam

Standart AW: Cevap: Dreambox'a FTP ile nasýl baðlanýrým(Resimli anlatým)

Alýntý serkanguzel Nickli Üyeden Alýntý [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
    Arkadaþlar, cihaz axas his twin model. OpenATV 6.4 yüklü.

Bu cihaza FlashFXP ile baðlantýda "user" ve "password" bilgileri nedir ? Bilgisi olan var mý ?

User ; root, .... Password ; dreambox olarak denedim ama baðlanmadý.

FTP baðlantý bilgilerini bilen arkadaþ yazabilirse memnun olurum.
    Serkan ustam ilk þifreyi ayarlardan kendin ataman gerekiyor.
    Kim Hakkýmda ne Düþünüyorsa Allah ona 10 Mislini Versin

AlýntýAlýntý

2. Teşekkür edenler:

serkanguzel (21.07.2020)

Senior Member serkanguzel - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    4.476 Toplam

Standart Cevap: AW: Cevap: Dreambox'a FTP ile nasýl baðlanýrým(Resimli anlatým)

Alýntý Elvis Nickli Üyeden Alýntý [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
    Serkan ustam ilk þifreyi ayarlardan kendin ataman gerekiyor.
    Alla alla öyle mi ? Epeydir dreambox kullanýyordum ya... Bu detayý atlamýþým demek ki ?

Open atv image'larda, böyle bir þifre atama yeri mi var ?
    Doðru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanýt veremiyorum.
    Katýlýmcýlarýn yararlanabilmesi için, sorularýmýzý açýk alandan sormaya özen göstermeliyiz.
    Anlayýþýnýz için þimdiden teþekkürler.
    AlýntýAlýntý

Senior Member kral_27 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    677 Toplam

Exclamation Cevap: AW: Cevap: Dreambox'a FTP ile nasýl baðlanýrým(Resimli anlatým)

Alýntý serkanguzel Nickli Üyeden Alýntý [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
    Alla alla öyle mi ? Epeydir dreambox kullanýyordum ya... Bu detayý atlamýþým demek ki ?

Að bölümüne gir þifre kurulumu þifre bölümüne 1 yaz yeþile bas kayýt et rest çektir tekrar FXP aç user:bölüme root þifrebölümüne:1 yaz gir ben buþekil kulanýyorum kolay gelsin.
    Ýnsanda Güzel Olan Yüzdür.Yüzde Güzel Olan Gözdür.
    Ýnsaný Ýnsan Yapan Aðzýndan Çýkan
    Sözdür
    AlýntýAlýntý

Senior Member serkanguzel - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    4.476 Toplam

Alýntý kral_27 Nickli Üyeden Alýntý [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
    Að bölümüne gir þifre kurulumu þifre bölümüne 1 yaz yeþile bas kayýt et rest çektir tekrar FXP aç user:bölüme root þifrebölümüne:1 yaz gir ben buþekil kulanýyorum kolay gelsin.
    Eyvallah ustam, Ferdi Tayfur gibi siz de kralsýnýz.

Yazdýðýnýzý aynen uyguladým ve oldu. Teþekkür ederim.
    Doðru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanýt veremiyorum.
    Katýlýmcýlarýn yararlanabilmesi için, sorularýmýzý açýk alandan sormaya özen göstermeliyiz.
    Anlayýþýnýz için þimdiden teþekkürler.
    AlýntýAlýntý

Administrator Elvis - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Bulunduðu yer
    Istanbul, Turkey
    1 Bu Konu icin
    5.913 Toplam

Standart AW: Cevap: AW: Cevap: Dreambox'a FTP ile nasýl baðlanýrým(Resimli anlatým)

openatv 6.4 den itibaren güvenlik nedeniyle cihaza þifreyi kullanýcýlar yapsýn diye ayarlamýþ biliyorsun çoðumuz defaýlt þifreyi býrakýyoruz (dreambox) öyle býrakýyoruz hack severler içinde kapý açýk kalmýþ oluyor.
    Kim Hakkýmda ne Düþünüyorsa Allah ona 10 Mislini Versin

AlýntýAlýntý

7. Teşekkür edenler:

serkanguzel (21.07.2020)

Senior Member harkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    454 Toplam

Standart Cevap: AW: Cevap: AW: Cevap: Dreambox'a FTP ile nasýl baðlanýrým(Resimli anlatým)

Alýntý Elvis Nickli Üyeden Alýntý [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
    openatv 6.4 den itibaren güvenlik nedeniyle cihaza þifreyi kullanýcýlar yapsýn diye ayarlamýþ biliyorsun çoðumuz defaýlt þifreyi býrakýyoruz (dreambox) öyle býrakýyoruz hack severler içinde kapý açýk kalmýþ oluyor.
    benim her kurduðum imajda ilk yaptýðým þey þifre atamaktýr daha sonra diðer ayarlar ve pluginlere bakarým bu þifre atamanýn birkaç yolu var

1-putty u çalýþtýrýp kullanýcý adý root ve genelde password dreambox tur eðer deðilse ve ve siz cihaza baðlanamýyorsanýz hemen aþaðýdaki 2. þýkka baþvurunuz
    2-pc de baþlat,çalýþtýra basýn ve cihazýn ip nosu yazarak telnet açýlýr orada kullanýcý her zaman olduðu gibi kullanýcý adý root tur biliyorsunuz daha sonra passwd komutu vererek þifremi deðiþtiririm bir daha sorar bir daha aynýsýný yazarak uyguladýðýmda þifre sizin atadýðýnýz þifre devreye girer artýk ama yeni imajlarda bu þifre deðiþtirmek genelde hepsinde var ama yoksa 1 veya 2. þýkký uygulayarak þifremizi deðiþtiririz ben bunu yýllardýr takýldýðým forumlarda arkadaþlara tavsiye ederim ama bunun daha saðlam olmasýný isterseniz þöyle yapmak lazým bütün bunlaraý yani þifre atadýktan sonra eklentiler,openweif e basarak HTTP Kimlik doðrulamasýný etkinleþtir ve HTTPS yi etkinleþtire basarak devreye alarak dahada saðlam iþ yaparýz umarým faydalý olur bilmiyen arkadaþlara bu çok önemli bir güvenlik uygulamasýdýr bunu birçok arkadaþ ya bilmiyor yada ugulamýyor ama yapýlmasý çok önemlidir kolay gelsin herkese
    AlýntýAlýntý

9. Teşekkür edenler:

SABIR39 (21.07.2020)

Member Kamberusta - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Bulunduðu yer
    Ankara
    0 Bu Konu icin
    7 Toplam

Standart Cevap: Dreambox'a FTP ile nasýl baðlanýrým(Resimli anlatým)

bin in içinde input diye bir dosya yok bende cihaz gigablue hd quad
    AlýntýAlýntý

Bulunduðu yer
    Ankara
    0 Bu Konu icin
    7 Toplam

Standart Cevap: Dreambox'a FTP ile nasýl baðlanýrým(Resimli anlatým)

Durum: Güvenli olmayan sunucu, TLS üzerinden FTP desteklenmiyor.
    filezila ile baðlantý kuramadým yukardaki uyarý geliyor ne yapmam lazým
    birde program kullanmadan direk cihazýn içerisine atabiliyorum ortak aðdan aynýsý olmuyormu
    Konu Kamberusta tarafýndan (13.02.2021 Saat 09:24 ) deðiþtirilmiþtir.
    AlýntýAlýntý

Bulunduðu yer
    Ankara
    0 Bu Konu icin
    7 Toplam

að bölümünde þifre kurulumu þifre bölümü diye bir yer yok bende cihaz gigablue hd quad imaj openESÝ Team
    AlýntýAlýntý

4. sayfa - 4 sayfa var BirinciBirinci 1234

Bu Konudaki Etiketler