Nereden Başlamalı?

Öncelikle daha önce hiç tornavidayla çalışmamış kişilerin bu işten uzak durmaları kendi yararına.Bu yazı tamamen paylaşım amaçlıdır her türlü sorumluluk okuyucuya aittir.

Gerekli Malzemeler

Tüm malzemeler gittigidiyor,sahibinden gibi sitelerden bulunabileceği gibi yaklaşık 10 dolar gibi bir maliyetle ebay,Dealextreme gibi sitelerden çok daha uygun bir fiyatla temin edilebilir.Ben alışveriş için dealextreme ‘i tercih ettim.

1- Yeni İphone 4 bataryası

2-Uygun tornavida ve plastik uçlu set

1. Adım Arka Kapağın Çıkarılması

Cihazın alt kısmındaki vidalar uygun tornavida ile açılır ve resimde görüldüğü gibi iki parmakla ittirilerek kapak açılır.

2. Adım Bataryanın Bağlantılarını Sökme

Öncelikle işaretli vidayı sökün.

Vida söküldükten sonra metal kapağı anakarttan ayırın.(Metal kapak işlem sonunda aynı şekilde vida ile takılacak)

Bataryanın bağlantısını sökün.

3. Adım : Bataryanın Çıkarılması

Batarya bağlantıları söküldükten sonra pilin altından çıkan şeridi çekerek yerinden çıkarın.Metal kapağı çıkarırken kullandığımız plastik ayırma aletini de kullabilirsiniz.

4. Adım Bataryanın Değiştirilmesi ve Arka Kapağın Takılması

Bataryayı yenisiyle değiştirin.Bağlantıları yaptıktan sonra metal kapağı kapatıp vidalayın.Bu işlem düzgün bir şekilde yapıldıktan sonra iphone’un arka kapağını kapatın ve iki vidayı da takarak işlemi bitirin.