Apple rakiplerini adliye koridorlarından çıkarmıyor.

Apple bu kez de Samsung’un geçen günlerde piyasaya sürdüğü cep telefonu Galaxy Note II’de kullanılan Android Jelly Bean işletim sistemi hakkında patent davası açtı. Bu dava ile Apple ilk kez Android işletim sistemini kendisine açıkça hedef alırken Samsung’un diğer ürünlerinde kullanılan Ice Cream Sandwich sistemi de davanın konusu oldu.

Apple işletim sisteminin iOS’tan alındığını iddia ettiği Jelly Bean işletim sisteminin yasaklanmasını isterken ayrıca, Galaxy S III, Galaxy Tab 8.9, Galaxy Tab 2 ve Galaxy S III ürünlerinin de satışının durdurulmasını talep ediyor. Firma böylece bugüne kadar açtığı patent davalarında toplam olarak 20 adet Samsung cihazının yasaklanmasını istemiş oldu.

Apple’ın HTC ile de 2010 yılından bu yana 20 adet patent davası bulunuyor. Apple bu sorunu çözmek adına geçen günlerde HTC ile 10 yıl süreli bir lisanslama anlaşması imzaladı ve mahkeme kararı ile bu anlaşmanın detaylarını Samsung’a da göstermek zorunda kaldı.
[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]