Argo

Operasyon: Argo

Yapım:

2012

Tür:

Dram, Gerilim,

Süre:

120 dakika

Yönetmen:

Ben Affleck

Oyuncular:

George Clooney

Ben Affleck

John Goodman

Bryan Cranston

Senaryo:

Chris Terrio

Yapımcı:

George Clooney

Grant Heslov

David Klawans

Chay Carter

Nina Wolarsky

KONUSU:

Ünlü oyuncumuz George Clooney'nin yapım şirketinin üstlendiği bu yeni projesinin yönetmen koltuğuna Ben Affleck' in geçeceği duyuruldu. Bu nedenle Ben Affleck' in bu proje için Türkiye'de (Kapalıçarşı) mekan araştırması yaptığı öğrenildi. Filmin konusu ise özet olarak, 1979'da İran'da rehin alınan 6 ABD'li diplomatın, CIA tarafından kurtarılması anlatılmaktadır.

Hikayede, Tahran’da altı Amerikan elçilik personelinin kaçırılması ve aylarca alıkonulması üzerine patlak veren İran Rehine Krizi ile CIA’in rehieleri kurtarma operasyonu konu alınmıştır. Yapılan açıklamalarda CIA, sahte bir Hollywood yapım şirketi kurarak rehineleri kurtarmaya çalışacağı anlatılmaktadır.

FRAGMAN:

Evrenin Askerleri: İntikam Günü 3D
Universal Soldier: Day of Reckoning

Yapım:
2012 - ABD,

Tür:

3 Boyutlu, Bilim Kurgu, Aksiyon,

Süre:

114 dakika

Yönetmen:

John Hyams

Oyuncular:

Jean-Claude Van Damme

Scott Adkins

Dolph Lundgren

Mariah Bonner

David Jensen

Senaryo:

John Hyams

Yapımcı:

James Gibb

Steven A. Frankel

Mark Damon

Bobby Ranghelov

KONUSU:

Luc ve Andrew, Evrenin Askerleri tarafından yönetilen yeni bir düzen için savaş vermek zorundadırlar. Luc, Evrenin Askerleri’ni bir araya getiren bir kilise kurmuştur, amacı Evrenin Askerleri’nin beyinlerine kazınan anıları silmek ve hükümetin oyunlarını ortaya çıkartarak Evrenin Askerleri’ni özgür kılmaktır.

FRAGMAN:

Van Gölü Canavarı

Yapım:

2012 - Türkiye,

Tür:

Dram, Komedi,

Yönetmen:

Mehmet Bükülmez

Oyuncular:

Turgay Tanülkü

Selahattin Taşdöğen

Naci Taşdöğen

Yakup Yavru

Levent Aras

Senaryo:

Hüseyin Kırca

Pervin Bozan

KONUSU:

Filmde, sürüsünü kaybetmeleri dolayısıyla köyden kovulan 3 çobanın başından geçenlerin anlatıldığını belirten Çetin "3 çoban arkadaş daha sonra Van Gölü sahilinde yapacakları sahte canavar ile para kazanmaya başlayacaklardır. Konunun yayılması üzerine gelecek olan bayan gazetecilere aşık olan 3 gencin başından geçenler komik bir şekilde yansıtılacaktır

FRAGMAN:

Görünmeyenler

Yapım:

2012 - Türkiye,

Tür:

Gerilim, Korku,

Süre:

83 dakika

Yönetmen:

Melikşah Altuntaş

Oyuncular:

Caner Özyurtlu

Nihan Okutucu

Alper özyurtlu

Serhat Hasanoğlu

Senaryo:

Caner Özyurtlu

Serhat Hasanoğlu

KONUSU:

Özatay ailesi, yeni satın aldıkları evlerine taşınmanın mutluluğu içindedir. Ancak evde yaşanan tuhaf olaylar huzurlarını kaçırır. Evin her tarafına yerleştirdikleri güvenlik kameraları emniyette olmalarına yetecek midir?

FRAGMAN:

Simurg

Yapım:

2011 - Türkiye,

Tür:

Dram,

Yönetmen:

Ruhi Karadağ

Oyuncular:

Ruhi Karadağ

Refik Ünal

Ali Ekber Akkaya

Çiğdem Kazan

KONUSU:

Tufan operasyonunun üzerinden tam 11 yıl geçti.Operasyonun ilk günden beri izini süren yönetmen Ruhi Karadağ sağ kurtulanları buldu ve hiç bir yerde yayınlanmamış görtünleri içiren yarı belgesel bir film oluşturdu...

FRAGMAN: