turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

Sonuçlar: Okullardaki Kıyafet Serbestliği Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Katılımcı sayısı
23. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Doğru Buluyorum Kıyafet Serbest Olmalı

10 43.48%
  • Yanlış Buluyorum Üniforma Devam etmeli

12 52.17%
  • Bu Konu Hakkında Fikrim Yok

1 4.35%
2. sayfa - 3 sayfa var BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
21 sonuçtan 11 ile 20 arası
    Vip Member senkron24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    532 Toplam

Standart Cevap: Okullardaki Kıyafet Serbestliği Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

bende uzun zamandır kaldırlması için bekliyordum nihayet kaldırldı ve çok mutluyum bu adım atıldığı için durumu özetlemek gerekirse şöyle:

Avrupa veya daha özgür olan ülkelere bakacak olursak böyle bir uygulama ben kendimi bildim bileli yok .
    ve hiç bir zaman kendi aralarında ayrımcılık olmadı ben kendime Avrupa da okudum ilkokul orta okul lise ve üniversite
    ve hiç birinde bir ayrımcılık yaşamadım ;( zengin çocuğu değilim ) yoksa hissederdim

şimdi Türkiye de bu üniforma kaldırılıyor diye saçma sapan şeyler söyleniyor
    mesela şöyle deniyor :
    üniforma kaldırılırsa çocuklar giyim açısından sıkıntı olur varlıklı ailenin cocuğu ve fakir çocuk arasında fark doğar yani biri güzel giyinir diğeri kötü falan filan
    cevap :
    eh be kardeşim bu ayrımı varsa üniforma ilemi kaldırdın ki şimdi bunları düşünüyorsun :
    şöyle ki zengin çocuğu 3 tane önlüğü var haftada 3 kere değişip giyiyor tertemiz misler gibi sankim önliği yeni almış ötülü kokulu kız çocuklarınd adeğişik değişik tokalar kalemler vs
    fakirin ise yamalı kardeşinden kalmış önlüğü giyer kirden aş gar tutmuş yıkansa da çıkmıyor solmuş
    fark o kadar bariz ki biri pırıl pırıl ütü izleri belli diğerinde ise yamaları kirli belli

zenginin ayağında ortopedik ayakkabı fakir dekinde lastik ayağında veya yırtık

şimdi yukarıdaki örneklere bakıldığında hiç de öyle çocuklar arasında ayrımcılık olacak gibi durmuyor endişe edilecek bir durum yok varsa da bundan kötüsü olmaz yani var olan sistemden daha kötü olamaz

( herkes bir pantolon veya giyecek eşya bulabilir ama ikinci el ama yeni ama herkes önlük alamıyor )

bu zengin ile fakir tartışması olan konu için umarım hem fikir olmuşuzdur bununla hiç bir alakası olmadığını kararlaştırsak artık el vicdan

ikinci konu ise hür yaşadım hür yaşarım kim bana zincir vuracakmış şaşarım demiş şair ama ne yazı ki zincir ilk okulda vuruluyor
    askeri nizam komutla yaşıyoruz bu üniforma ile başlayıp hep bir komutla hiç bir özgüven verilmiyor

askeri bir disiplinden gelmediğini inkar etmek çok saçma olur açıkca ortada ve aynı zamanda saten kurallar askerin çıkartığı kanunlarla koyulan bir uygulama
    ama dozu aşmış bir disiplin
    bir askeri okulda disiplin öğretmek için üniforma giydirilmesi zorunlu kılınması vs anlayabilirim ama sivil bir topluma bunu dayatmak kadar yanlış bir şey olamaz

hala askeri vesayetten kurtulmuş bir ülke değiliz artık sivil bir tolum olalım ve yolumuz açık olsun derim
    saygılar
    senkron24
    AlıntıAlıntı

Senior Member karizma_63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    27 Toplam

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

kıyafet alamayacakların duası nokta.
    geciken adalet , adalet değildir adalet birgün herkese lazım olur ( nokta. )
    anlayana sivri sinek saz anlamayana profil resmimdeki yazılar yetişir...
    AlıntıAlıntı

Senior Member meysez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    18 Toplam

Alıntı senkron24 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    bende uzun zamandır kaldırlması için bekliyordum nihayet kaldırldı ve çok mutluyum bu adım atıldığı için durumu özetlemek gerekirse şöyle:

Avrupa veya daha özgür olan ülkelere bakacak olursak böyle bir uygulama ben kendimi bildim bileli yok .
    ve hiç bir zaman kendi aralarında ayrımcılık olmadı ben kendime Avrupa da okudum ilkokul orta okul lise ve üniversite
    ve hiç birinde bir ayrımcılık yaşamadım ;( zengin çocuğu değilim ) yoksa hissederdim

şimdi Türkiye de bu üniforma kaldırılıyor diye saçma sapan şeyler söyleniyor
    mesela şöyle deniyor :
    üniforma kaldırılırsa çocuklar giyim açısından sıkıntı olur varlıklı ailenin cocuğu ve fakir çocuk arasında fark doğar yani biri güzel giyinir diğeri kötü falan filan
    cevap :
    eh be kardeşim bu ayrımı varsa üniforma ilemi kaldırdın ki şimdi bunları düşünüyorsun :
    şöyle ki zengin çocuğu 3 tane önlüğü var haftada 3 kere değişip giyiyor tertemiz misler gibi sankim önliği yeni almış ötülü kokulu kız çocuklarınd adeğişik değişik tokalar kalemler vs
    fakirin ise yamalı kardeşinden kalmış önlüğü giyer kirden aş gar tutmuş yıkansa da çıkmıyor solmuş
    fark o kadar bariz ki biri pırıl pırıl ütü izleri belli diğerinde ise yamaları kirli belli

zenginin ayağında ortopedik ayakkabı fakir dekinde lastik ayağında veya yırtık

şimdi yukarıdaki örneklere bakıldığında hiç de öyle çocuklar arasında ayrımcılık olacak gibi durmuyor endişe edilecek bir durum yok varsa da bundan kötüsü olmaz yani var olan sistemden daha kötü olamaz

( herkes bir pantolon veya giyecek eşya bulabilir ama ikinci el ama yeni ama herkes önlük alamıyor )

bu zengin ile fakir tartışması olan konu için umarım hem fikir olmuşuzdur bununla hiç bir alakası olmadığını kararlaştırsak artık el vicdan

ikinci konu ise hür yaşadım hür yaşarım kim bana zincir vuracakmış şaşarım demiş şair ama ne yazı ki zincir ilk okulda vuruluyor
    askeri nizam komutla yaşıyoruz bu üniforma ile başlayıp hep bir komutla hiç bir özgüven verilmiyor

askeri bir disiplinden gelmediğini inkar etmek çok saçma olur açıkca ortada ve aynı zamanda saten kurallar askerin çıkartığı kanunlarla koyulan bir uygulama
    ama dozu aşmış bir disiplin
    bir askeri okulda disiplin öğretmek için üniforma giydirilmesi zorunlu kılınması vs anlayabilirim ama sivil bir topluma bunu dayatmak kadar yanlış bir şey olamaz

hala askeri vesayetten kurtulmuş bir ülke değiliz artık sivil bir tolum olalım ve yolumuz açık olsun derim
    saygılar
    senkron24
    güzel diyorsun ama türkiyede okumamışsın ben türkiyede okudum babam bana beden eğitimi için 1 adet ozaman meşhur raf sporayakkabı zar zor almıştı bazı zen gin arkadaşlarımız esem spor giyiyordu biz onları bile kıskanıyorduk su anda benim oğlum 3 sınıfa gidiyor allaha sukur maddı durumum iyi istediğini alabilirim ama maddı durumu olmayan arkadaşlarını ezer çocuklar gösteriş meraklısıdır zaten artık onluk yok sivil kıyafet ama tek tip kıyafet
    SADECE GBOX KULLANİYORUM PAY SERVERCİLERLE MUHATTAP OLMAMAK İÇİN
    AlıntıAlıntı

Senior Member sakli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    158 Toplam

Aslinda tek tip ile serbest arasinda hic bir fark yok. Tek tip oluncada zenginin giydigi pantalon ve ceketin kalite farki 100 mt oteden yine belli oluyor. Yani her iki durumdada zengin her ortamda zenginligini belli etmektedir. Onun icin demogoloji yapmamak gerek, tabiki asil altda baska korkular yatmiyorsa.
    AlıntıAlıntı

Member selvi64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    22 Toplam

burada maksat üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek.
    bazı kendini akıllı zanan fakat aslında açık bir akp düşmanlığı yapan kişiler tv lere çıkıp bu konunun halka sorulması gerektiğini söylüyor.
    ben merak ediyorum. acaba öğrencilerin önlük giymeleri mecbu r edilince halka sorulmış mudur.
    cevheri acı olan ağacı hergün bal ile sulasan meyvesi yine acı olur.
    AlıntıAlıntı

1 Bu Konu icin
    18 Toplam

[QUOTE=selvi64;1077784]burada maksat üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek.
    bazı kendini akıllı zanan fakat aslında açık bir akp düşmanlığı yapan kişiler tv lere çıkıp bu konunun halka sorulması gerektiğini söylüyor.
    ben merak ediyorum. acaba öğrencilerin önlük giymeleri mecbu r edilince halka sorulmış mudur.[/QUOT
    ne kadar akp lisimn bil miyorum benim kadar değilsin istanbulun bir ilçesinin kurucu yönetim kurulu üyesiyim ve hala yönetim kurulu üyesiyim erdemlik baban dahi olsa doğruya doğru yanlışa yanlış diyebilmektir kurucu uyesi olduğum partiyi yaptığı doğru işleri nasıl alkışlıyorsam bana göre yaptığı işleri de eleş tirebilirim ha keşke her siyasi parti mensubu da böyle yapa bilse ama öyle değil çoğuna göre tarafı olduğu siyasi kurum hiç yanlış yapmaz karşılarındaki siyasi kurumda hiç doğru yapmaz
    AlıntıAlıntı

7. Teşekkür edenler:

system (5.12.2012)

Vip Member senkron24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    532 Toplam

Alıntı meysez Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    güzel diyorsun ama türkiyede okumamışsın ben türkiyede okudum babam bana beden eğitimi için 1 adet ozaman meşhur raf sporayakkabı zar zor almıştı bazı zen gin arkadaşlarımız esem spor giyiyordu biz onları bile kıskanıyorduk su anda benim oğlum 3 sınıfa gidiyor allaha sukur maddı durumum iyi istediğini alabilirim ama maddı durumu olmayan arkadaşlarını ezer çocuklar gösteriş meraklısıdır zaten artık onluk yok sivil kıyafet ama tek tip kıyafet
    okudum 1986 ile 1988 kadar tr de okudum
    ancak senin anlatığın gibi hiç kıskanclık çeken olmadı ozamnalrı bizimde durumumuz iyi değildi
    yani demek istediğim korkacak bir şey yok
    ama tabi bazı görüşleri diledim şunu diyorlar yok türbanı okullara ordan heryere sokacaklar anlamında bir kaygı varsa bir şey diyemem saygılıyım
    taraf göstermek istemem o kişisel görüş kimi ister türbanı kimi destekler bilemem orasını beni aşar hem saten konu türban değil
    ama konu sadece cocuklarımız ise bende bir baba olarak kıyafey serbestliğine sonunda kadar destekliyorum
    AlıntıAlıntı

Administrator Elvis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    5.913 Toplam

Akepenin derdi türban olsaydi elindeki olanaklarla kim karsi cikabilirdiki? Akepenin yaptigi at gözlüklü insanlara arada bir malzeme verir ok dir, idam,dtplilerin dokunulmazligi gibi oyalanip dururlar durmak yok yol-maya devam.
    Kim Hakkımda ne Düşünüyorsa Allah ona 10 Mislini Versin

AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    18 Toplam

Alıntı senkron24 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    okudum 1986 ile 1988 kadar tr de okudum
    ancak senin anlatığın gibi hiç kıskanclık çeken olmadı ozamnalrı bizimde durumumuz iyi değildi
    yani demek istediğim korkacak bir şey yok
    ama tabi bazı görüşleri diledim şunu diyorlar yok türbanı okullara ordan heryere sokacaklar anlamında bir kaygı varsa bir şey diyemem saygılıyım
    taraf göstermek istemem o kişisel görüş kimi ister türbanı kimi destekler bilemem orasını beni aşar hem saten konu türban değil
    ama konu sadece cocuklarımız ise bende bir baba olarak kıyafey serbestliğine sonunda kadar destekliyorum
    hoca ben alıntıyı selvi64 yazısından aldım sen cevap verdin çift hesap mı kullanıyorsun
    AlıntıAlıntı

Member selvi64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    22 Toplam

Alıntı meysez Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    hoca ben alıntıyı selvi64 yazısından aldım sen cevap verdin çift hesap mı kullanıyorsun

sayın meysez,
    ben akp li değilim ve bu partiye oy da vermedim.benim orada söylemek istediğim; akp karşıtı bazı kişlilerin hemen her konuda tv lere çıkartılarak hükümet ve akp aleyhine çığırtkanlık yaptırılmasıdır.

yukarıda yorum yazan arkadaşla herhangibir bağımız yoktur.
    selam ve saygılar.
    cevheri acı olan ağacı hergün bal ile sulasan meyvesi yine acı olur.
    AlıntıAlıntı

2. sayfa - 3 sayfa var BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu