Mehmet Topal neden ağladı?

Galatasaray Dergisi'ne konuşan başarılı futbolcu Mehmet Topal çarpıcı açıklamalarda bulundu.
1.4.2008

Galatasaray’ın genç yıldızı Mehmet Topal, futbolculuğun zor bir meslek olduğunu belirterek, "Kadroya girememek beni çok yıpratıyordu, ağladığım günler oldu" dedi.
Galatasaray Kulübü’nün resmi yayın organı "Galatasaray Dergisi"nde röportajı yayınlanan Mehmet Topal, herkesin futbolculara çok iyi paralar kazanıp, çok iyi arabalara biniyor diye baktığını dile getirerek, "Ama işin iç yüzü hiç öyle değil. Bir kere büyük camiada oynuyorsanız karakteriniz ve psikolojinizin çok üst seviyede olması lazım. Çok kırıldığım, üzüldüğüm günler, ağladığım akşamlar oldu. Kadroya girmemek çok yıpratıyordu. Ama bu hep içimde kaldı. Dışarıya yansıtmamaya çalıştım. Onların desteği ile bu psikolojik baskıyı kırarak yoluma devam ettim. En büyük destek ailem ve yakın dostlarımdan geliyordu. Hakan Şükür ağabeyin bana verdiği öğütleri hiç aklımdan çıkarmadım. Bana devamlı olarak büyük camialarda kalabilmenin şartının çok çalışmak olduğunu söyledi" diye konuştu.
Sakatlanmasının ardından forma şansı bulduğu Linderoth’u her zaman örnek aldığını kaydeden Mehmet Topal, "Onun pozisyonlarını, pozisyonlara bakış açılarını, hepsini takip ediyordum. Ve bunları beynimin bir köşesine yazıyordum. Bana şans geldiğinde neler yapmam gerektiğini kurguluyordum. Sonra şans bana geldi. Ben de bunu en iyi şekilde değerlendirdiğimi düşünüyorum" ifadelerini kullandı.
"GÖZÜ KAPALI 5 YILLIK İMZA ATTIM"
Mehmet Topal, Galatasaray’da kendisinin futbolunun çok iyi bilindiğini kaydederek, zaten bunun için kulübüyle gözü kapalı 5 yıllık sözleşme imzaladığını söyledi.
Sezon başı sakatlık yaşarken yeni transferlere öncelik tanındığını anlatan Mehmet, "Kadroya fazla giremedim. Kendini kanıtlamış bir Linderoth vardı. Çok talihsizlik bir sakatlık geçirdi ama inanıyorum yeniden aramıza katılacak" dedi.
"KASIMPAŞA VE BEŞİKTAŞ YENİLGİLERİNE ÜZÜLDÜM"
"Ligde en çok Kasımpaşa ve Beşiktaş maçlarında aldığımız yenilgilere üzüldüm" diyen Mehmet Topal, o maçları kaybetmemeleri halinde çok daha iyi yerde olabileceklerini belirtti.
Mehmet, Türk futbolunda yabancı futbolcuların pas hatası yaptığı zaman Türk oyuncular kadar tepki görmediğini iddia ederek, şunları kaydetti: "Bu ister istemez futbolcunun performansını etkiliyor. Bir oyuncu için güven çok önemli ve bir futbolcu o güveni oynayarak ve kendini taraftara sevdirerek kazanıyor. İlk oynadığınızda yaptığınız en ufak yanlış hareket göze batıyor. Türk futbolunun gelişmesi için bence bundan vazgeçmemiz lazım. Eğer bunu aşarsak Türk futbolu da futbolcusu da ilerler."