turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

4 sonuçtan 1 ile 4 arası
    TDW Team-Co Admin OsmaNLı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    3 Bu Konu icin
    1.828 Toplam

Thumbs up 4K Uydu Yayını İçin İlk Adım

4K Uydu Yayını İçin İlk Adım

Eutelsat, Ultra HD (4K) yayınlar için en son teknolojisini duyurdu. Bu yeni teknoloji sayesinde dört kat kalitede çözünürlükle yüksek çözünürlüklü (HD) izleme deneyimi sağlanacak…

Televizyon ve sinema endüstrileri gelişimlerini Ultra HD (4K) yönünde ilerletirken, Eutelsat Communications, EUTELSAT 10A uydusu üzerinden Avrupa için özel gösterim Ultra HD kanalı başlatacağını duyurdu. 4K formatında çekilen ilk içeriklerin gönderimi, 8 Ocak 2013 tarihinde başladı. 8 milyon piksel ile HDTV’nin dört katı çözünürlük sunan Ultra HD (4K), izleme deneyiminde bir sonraki adım olmaya hazır.

4K çözünürlük başta spor ve sinema olmak üzere içeriklerin çok daha kaliteli bir şekilde ekrana aktarılmasını sağlayacak

Eutelsat’ın bu yeni kanalı, yapım şirketleri, abone sistemine dayanan televizyon operatörleri, (içerik) hak sahipleri ve televizyon seti üreticileri gibi, yayıncılık zincirinde 4K alanında uzmanlık edinmek isteyen herkese fayda sağlamak amacıyla düşünüldü. Yeni kanal saniyede 50 kareyle kademeli modda çalışmasının yanı sıra, MPEG-4 ile enkodlanmış ve 4 Quad HD akışla saniyede 40 Mbit hızla gönderi yapacak. Eutelsat, Paris yakınındaki Rambouillet’daki teleportundan EUTELSAT 10A uydusuna yapılacak olan iletim için, yayıncılık sektörüne video sıkıştırma çözümleri sunan ATEME firmasıyla çözüm ortaklığı kuruyor.

CES 2013’te Ultra HD ilgi odağı oldu

Avrupa’nın ilk amaca özel tahsisli kanalının açılış zamanlaması, sektörden önemli isimlerin Las Vegas‘ta yıllık olarak düzenlenen dünyanın önde gelen teknoloji fuarlarından Consumer Electronics Show’a katıldığı bir sırada geliyor. Yeni Ultra HD setlerinin görüntü teknolojisi liderleri tarafından sergileneceği ve mükemmel çözünürlük ve çok boyutlu izleme deneyiminin de tanıtılacağı fuarda Ultra HD’nin ilgi odağı olması bekleniyor.
    AlıntıAlıntı

2. Teşekkür edenler:

soner054 (19.01.2013) , Elvis (14.01.2013) , ceng (13.01.2013)

0 Bu Konu icin
    1.828 Toplam

Standart Cevap: 4K Uydu Yayını İçin İlk Adım

4K yayınlar evinize geliyor!
    1080p'den dört kat fazlasını sunan 4K deneyimi, bu Ultra HD kanalı üzerinden Avrupa'ya sunulacak!

Televizyon ve sinema endüstrileri gelişimlerini Ultra HD (4K) yönünde ilerletirken, Eutelsat Communications, EUTELSAT 10A uydusu üzerinden Avrupa için özel gösterim Ultra HD kanalı başlatacağını duyurdu. 4K formatında çekilen ilk içeriklerin gönderimi, 8 Ocak 2013 tarihinde başladı. 8 milyon piksel ile HDTV'nin dört katı çözünürlük sunan Ultra HD (4K), izleme deneyiminde bir sonraki adım olmaya hazır.

Eutelsat'ın bu yeni kanalı, yapım şirketleri, abone sistemine dayanan televizyon operatörleri, (içerik) hak sahipleri ve televizyon seti üreticileri gibi, yayıncılık zincirinde 4K alanında uzmanlık edinmek isteyen herkese fayda sağlamak amacıyla düşünüldü. Yeni kanal saniyede 50 kareyle kademeli modda çalışmasının yanı sıra, MPEG-4 ile enkodlanmış ve 4 Quad HD akışla saniyede 40 Mbit hızla gönderi yapacak. Eutelsat, Paris yakınındaki Rambouillet'daki teleportundan EUTELSAT 10A uydusuna yapılacak olan iletim için, yayıncılık sektörüne video sıkıştırma çözümleri sunan ATEME firmasıyla çözüm ortaklığı kuruyor.

Eutelsat Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölge Başkan Yardımcısı Ali Korur, şunları söyledi;

"4K alanındaki bu yeni adım, Eutelsat'ın yayıncılıkta son 20 yılda aralarında dijital televizyon, HDTV ve 3D gibi yenilikler olan yeni dönüm noktalarına ulaşma konusundaki kararlılığını sürdürmektedir. Yayıncılık sektöründeki bütün oyuncular arasında doğru zamanda ve sağlam bir işbirliği, bu yenilik karşısında başarıya gitmenin kilit noktalarından biri olacak... Ultra HD platformunu, Türkiye ve çevresinden de alınabilecek şekilde, Avrupa'ya sunuyor olmaktan ötürü çok memnunuz."
    AlıntıAlıntı

Senior Member tybet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    495 Toplam

Eutelsat'ın bu yeni kanalı, yapım şirketleri, abone sistemine dayanan televizyon operatörleri, (içerik) hak sahipleri ve televizyon seti üreticileri gibi, yayıncılık zincirinde 4K alanında uzmanlık edinmek isteyen herkese fayda sağlamak amacıyla düşünüldü
    eutelsat bu mesajı vererek kimlere hizmet etmek istediğini açıkca iletiyor. televizyon dünyasında şifreli yayınlar sayesinde son 20 yılda milim ilerleme sağlanmadı. buna mukabil internet alemi aldı başını gitti uydu sektörü çıkmaza girmişti zaten şimdi çıkmış
    40mbitle yayın gönderecekmişmiş.
    bunu 15 yıl önce düşünmeliydi internet alemi böyleyken kimse bu saatten sonra uydu dünyasına para yatırmaz. alsınlar 4k yayınlarını başlarına çalsınlar.
    “Biz Yahudiler orta doğuda yıkılmaz denen devleti ( OSMANLI’ yı ) yıkıp iki tane devlet kurduk. ( birisi israil öteki?......)
    Onlara ( yani israil ve ismini bildirmediği öteki devlet)
    öyle güzel sistem inşa ettik’ki, TÜRKLER bize filistini vermeyen ABDULHAMİT’e en az 200 sene daha
    söverler”.

İSRAİL’İN İLK CUMHURBAŞKANI CHAİM WEİZMAMN
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    1.828 Toplam

4K yayın yapan kanal 13E Hotbird te test yayına başladı.

10930 H 27500 3/4
    DVB-S2/8PSK
    MPEG-4

AlıntıAlıntı