Fin pilot Valtteri Bottas, hızlanması için takımın kendisine yarım sezon süre tanıyacağını ifade etti.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Geçtiğimiz sezon Williams'ta yedek pilot olarak görev yapan ve birçok yarış hafta sonunda Cuma antrenmanlarına çıkan Bottas, Fin MTV3 kanalına açıklamalarda bulundu.
22 yaşındaki Bottas, Williams'ta yarış koltuğuna çıkmayı sabırsızlıkla beklediğini belirterek, geçtiğimiz sezonun "zihnen zorlu" geçtiğini belirtti.
Bottas, "Antrenmanların sonuna doğru tam bir ritim yakalamışken, kokpiti bırakmak zorunda kalıyordum. Kendimi, ancak daha fazla sürüş yaptığım takdirde geliştirebileceğimi biliyordum" dedi.
Bottas, "Daha sonra yarışı izlerken tabi ki (piste çıkmış olsam) neler yapabileceğimi düşünüyordum. Hiç de dolay değildi" ifadelerini kullandı.
Bottas, özellikle antrenmanlara çıkamadığı hafta sonlarının kendisi için çok uzun geçtiğini belirtti.
Takımın ortaklarından Toto Wolff da, Bottas'ın sabırlı olmasını isteyerek, "Mesafe kat etmesi ve tecrübe kazanması gerekiyor" dedi.
Motorsport Aktuell'e konuşan Wolff, "Çok hızlı ve müthiş zeki. Kendisine, bu potansiyeli açığa çıkarabileceği doğru bir ortam vermek zorundayız" yorumunda bulundu.
Bottas'ın, aracın kapasitesi olsa bile ilk yarışta önde yer almasını beklemediğini kaydeden Wolff, "Ancak sezon ortasına doru araçtan tam verim alabileceğine inanıyorum" dedi.
turkiyef1