Manuel Fernandes, sözleşmesini uzatmak isteyen yönetime işte bu cevabı verdi. Bu arada Shakhtar'ın ısrarlı istediği Portekizli için Beşiktaş son sözünü söyledi: Ocak ayında olmaz, sezon sonu gelin
[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Bu sezonki futboluyla hem takımın yıldızı, hem de lideri olan Manuel Fernandes, taraftarların da sevgilisi haline geldi. Beşiktaş Yönetimi de Portekizli futbolcunun performansından son derece memnun. Yönetim, yıldız oyuncunun sözleşmesini uzatmak için kolları sıvadı. Fernandes’in kontratı 2013-2014 sezonunun sonunda bitiyor. Yönetim, maaşında iyileştirme yaparak uzun süreli bir sözleşme imzalatmak istiyor. Bunun için Manuel Fernandes’le ilk görüşme yapıldı. Ancak Portekizli oyuncu sürpriz bir cevap verdi. Fernandes, “1.5 sene daha buradayım. Yeni kontrat için acele etmeye gerek yok. Şu anda zamanı değil. Önümüzde uzun zaman var” diyerek teklifi geri çevirdi.

‘Parayla ilgisi yok’

Mircea Lucescu’nun takımı Shakhtar, Manuel Fernandes için Beşiktaş’a 15 milyon Euro (35 milyon 500 bin TL)teklif etmişti.
Bu geri çevrilince, Ukrayna ekibi bu kez 18 milyon Euro’yla (42 milyon 500 bin TL) Siyah-Beyazlılar’ın kapısını çaldı. Ancak yönetim, “Fernandes’i şu anda satamayız. Bunun parayla ilgisi yok. Eğer çok istiyorsanız, sezon sonunda gelin, yeniden masaya oturalım” yanıtını verdi.

İdmanda şov yaptı

Siyah-Beyazlılar, 23 Kasım’daki Akhisar maçını 3-1 kazanırken, Fernandes’in sakatlığı nedeniyle galibiyete sevinememişti. Portekizli yıldız, ilk yarıyı kapatmış ve tedavi için ülkesine gitmişti. Yapılan kontrollerin ardından, 26 yaşındaki oyuncunun ikinci devredeki ilk maç olan Büyükşehir Belediyespor mücadelesine bile yetişemeyebileceği ortaya çıkmıştı. Ancak Manuel Fernandes, takımla idmanlara başladı. Dünkü antrenmanda sergilediği performansla da adeta, “Ben tamamen hazırım” mesajı verdi. Çift kale maçta 5 gol birden attı. Fernandes’in bu performansı, Samet Aybaba’nın yüzünü güldürdü. Yıldız oyuncunun Büyükşehir Bld. maçındaki durumu, kulüp doktorlarıyla yapılacak olan son görüşmeden sonra netlik kazanacak.