turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

3 sonuçtan 1 ile 3 arası
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Standart Halterde Türkiye'ye altın madalya

Arupa Büyükler Halter Şampiyonası'nda bayanlar silkmede Sibel Özkan, 110 kiloyla altın madalya kazanırken, Nurcan Taylan ise 109 kiloyla gümüş madalyanın sahibi oldu.

İtalya'nın Lignano kentinde bugün başlayan 21'inci Avrupa Büyük Bayanlar Halter Şampiyonası'nda Türkiye, ilk gün sonunda 2 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı.

Şampiyonanın birinci gününde bayanlar 48 kiloda Nurcan Taylan ve Sibel Özkan podyuma çıktı.

Koparmada, Nurcan Taylan 87 kiloluk kaldırışıyla gümüş madalyanın sahibi olurken, Sibel Özkan ise 86 kiloluk derecesiyle bronz madalyada kaldı.

İtalyan sporcu Genny Caterina Pagliaro, koparmada 88 kiloyla birinciliği elde ederek, altın madalyaya uzandı.

Türk halterciler silkmede, koparmaya göre daha başarılı bir performans sergiledi. Bu kategoride Sibel Özkan, 110 kilo kaldırarak, altın madalya kazanırken, Nurcan Taylan da 109 kiloluk kaldırışıyla gümüş madalyanın sahibi oldu.

Üçüncü sırayı ise 106 kiloluk derecesiyle İtalyan halterci Pagliaro elde etti.

Türk sporcular Nurcan Taylan ve Sibel Özkan, toplamda da ilk iki sırada yer almayı başardı.

Olimpiyat şampiyonu halterci Nurcan Taylan, 196 kiloluk kaldırışı ve tartı averajıyla birinciliği elde ederken, Sibel Özkan da yine aynı kilo ve tartı farkıyla ikinci sırada kalarak, gümüş madalya kazandı.

Toplamda 194 kiloya ulaşan İtalya sporcu Pagliaro ise 3'üncü oldu ve bronz madalyada kaldı.

Öte yandan, silkmede 110 kiloluk kaldırışıyla altın madalyaya uzanan Sibel Özkan, bu derecesiyle Gençler Avrupa rekorunun da yeni sahibi oldu.
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Standart İlgi: Halterde Türkiye'ye altın madalya

Sibel Şimşek'ten 2 gümüş, 1 bronz

Sibel Şimşek, Avrupa Halter Şampiyonası'nda koparmada ve toplamda gümüş, silkmede bronz madalya kazandı.

İtalya'da gerçekleştirilen Avrupa Halter Şampiyonası'nda, 63 kiloda podyuma çıkan Sibel Şimşek, koparmada 105 kilo kaldırarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

Ermeni Meline Daluzyan, koparmada 107 kiloyla altın madalya kazandı.

Şimşek, silkmedeki ilk hakkında 121 kilo kaldırdı. Milli halterci 124 ve 127 kiloda başarılı olamayınca silkmede bronz, toplamda ise gümüş madalya elde etti.

Meline Daluzyan, 128 kilo kaldırarak silkmede ve toplamda altın madalyanın sahibi oldu.
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Standart İlgi: Halterde Türkiye'ye altın madalya

İtalya'nın Lignano Sabbiadoro kentinde devam eden 21'inci Avrupa Büyük Erkekler Halter Şampiyonası'nda, 62 kiloda podyuma çıkan Erol Bilgin, koparmada altın, silkme ve toplamda ise gümüş madalya kazandı.

Erol Bilgin koparmada 135 kilo kaldırarak tartı averajıyla altın madalyaya uzanırken, Rus Sergey Petrosyan gümüş ve 130 kilo kaldıran Moldovalı Vladimir Popov da bronz madalyada kaldı.

Milli halterci, silkmede 160 kilo kaldırarak gümüş madalya aldı. Silkmede 167 kilo kaldırmayı başaran Rus Petrosyan altın madalya kazanırken, Azeri Zülfügar Süleymanov ise 158 kiloyla bronz madalyanın sahibi oldu.

Rus halterci Petrosyon, 167 kiloyla Avrupa'da gençler rekorunun da yeni sahibi oldu. Toplamda ise altın madalya 302 kilo kaldıran Petrosyan'ın, gümüş madalya 295 kiloyla Bilgin'in ve bronz madalya 284 kiloyla Popov'un oldu.

Milli halterci Bilgin'e gümüş madalyalarını Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ile Halter Federasyonu Başkanı Hasan Akkuş taktı.

Şampiyonada bugün bayanlar 63 kiloda podyuma çıkan Sibel Şimşek, koparma ve toplamda gümüş, silkmede ise bronz madalya kazanmıştı.

-W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı