turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2. sayfa - 2 sayfa var BirinciBirinci 12
19 sonuçtan 11 ile 19 arası
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Standart Cevap: Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup Tenis Turnuvası

Petrova İstanbul Cup'ta ikinci turda
    İstanbul Cup'ta üç numaralı seribaşı olarak mücadele eden Nadia Petrova, Lilia Osterloh'u yenerek ikinci tura çıktı.

Dünya klasmanında 25'nci sırada yer alan Petrova, ABD'li rakibi Lilia Osterloh'u 6-1, 6-2'lik setlerle yenerek ikinci tura yükseldi.

İstanbul Cup'ta ilk kez mücadele eden Rus tenisçi, ikinci turda Polonyalı Marta Domachowska ile karşılaşacak.

Seyircinin ilgi göstermediği Tekstilkent Arena'daki turnuvanın ikinci gününde tur atlayan diğer seribaşı tenisçiler Bulgar Tsvetana Pironkova ve Özbek Akgul Amanmuradova oldu.

Sekiz numaralı seribaşı Pironkova, ana tabloya elemelerden giren Sloven Polona Hercog'a 6-4, 7-5'lik setlerle üstünlük sağladı.

Altı numaralı seribaşı Amanmuradova, Alman Martina Müller'i 6-4, 6-1 ile eledi. Amanmuradova son 16 turunda Japon Aiko Nakamura ile mücadele edecek.

Romen Sorana Cirstea, elemelerden gelen Sloven rakibi Masa Zec Peskiric'i 6-3, 6-4'lük setlerlerle yenerek son 16'ya kaldı.

Dünyanın 81 numarası Cirstea'nın ikinci turdaki rakibi, ilk turu maç yapmadan geçen iki numaralı seribaşı Agnieszka Radwanska olacak.

Turnuvaya wildcard ile katılan Çağla Büyükakçay, Romen Liana Ungur'a 6-2, 4-6, 7-6'lık setlerle yenilerek ilk turda elendi. Ungur ikinci turda, geçtiğimiz yılın şampiyonu ve bir numaralı seribaşı Elena Dementieva ile karşılaşacak
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

İstanbul Cup'ta Türk tenisçi kalmadı
    WTA İstanbul Cup'ta Çağla Büyükakçay ve Pemra Özgün ilk turda elendi. Böylece turnuvada Türk tenisçi kalmadı.

Dördüncü kez düzenlenen İstanbul Cup'ta İpek Şenoğlu'ndan sonra Çağla Büyükakçay ve Pemra Özgün de ilk turda elendi.

İkinci gün korta çıkan ilk Türk Çağla Büyükakçay, Romen rakibi Liana Ungur'a üç sette yenilerek turnuvaya veda etti. İlk seti 6-2 kaybeden Çağla ikinci seti 6-4 alarak maçı final setine taşıdı.

Turnuvaya wildcard ile katılan Çağla final setinde 5-2 öne geçmesine rağmen avantajını koruyamadı ve üst üste üç oyun kaybetti. Çağla 6-5 öne geçtikten sonraki oyunu yitirince sonucu tie-break belirledi. Ungur tie-break'i 7-2 aldı ve turu geçti.

Liana Ungur'un ikinci turdaki rakibi, geçtiğimiz yılın İstanbul Cup şampiyonu ve bir numaralı seribaşı Elena Dementieva olacak.

Tekstilkent Arena'da düzenlenen 200 bin dolar ödüllü turnuvada ikinci günün son maçı Pemra Özgen ile Çek Veronika Chvojkova arasındaydı.

Teklerde wildcard ile mücadele eden üç Türk tenisçiden biri olan Pemra, elemelerden ana tabloya giren 21 yaşındaki Chvojkova'ya 7-5, 6-4'lük setlerle kaybetti.

İkinci sette 3-0 geriden gelerek oyunu çeviren Chvojkova ikinci turda sekiz numaralı seribaşı Buşgar Tsvetana Pironkova ile karşı karşıya gelecek.

Pironkova ile birlikte ikinci gün korta çıkan seribaşı isimlerden Nadia Petrova (3), Akgül Amanmuradova (6) maçlarını kazanarak ikinci tura yükseldi.

İstanbul Cup - 20/05/2008 (İlk tur)

N. Petrova (3) - L. Osterloh 6-1, 6-2
    A. Amanmuradova (6) - M. Müller 6-4, 6-1
    S. Cirstea - M. Zec-Peskiric 6-3, 6-4
    T. Pironkova (8) - P. Hercog 6-4, 7-5
    L. Ungur - Ç. Büyükakçay 6-2, 4-6, 7-6 (2)
    V. Chvojkova - P. Özgen 7-5, 6-4
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Radwanska ikinci turda terlemedi
    WTA İstanbul Cup'ın favorilerinden Agnieszka Radwanska, ikinci tur maçını oyun vermeden kazandı ve çeyrek finale yükseldi.

İki numaralı seribaşı Agnieszka Radwanska, Sorana Cirstea'yı 6-0, 6-0'lık setlerle yenerek çeyrek finalist oldu.

Tekstilkent Tenis Arena'daki turnuvanın üçüncü gününde merkez kortta mücadele eden Radwanska, Romen rakibini yenmek için sadece 46 dakika harcadı.

Dünya klasmanında 15. sırada bulunan Radwanska'nın çeyrek finaldeki rakibi Andreja Klepac-Stephanie Dubois maçının galibi olacak.

Radwanska, daha önce Cirstea ile bir kez karşılaştığını ve bu mücadeleyi yitirdiğini belirterek, "burada rakibimle bir kez daha karşılaştım ve maçı kazandım. Şimdi galibiyetlerde eşitlik geldi. Kazandığım için mutluyum" dedi.

Günün diğer ikinci tur maçlarında bir numaralı seribaşı ve İstanbul Cup'ın son şampiyonu Elena Dementieva ile Romen Liana Ungur, üç numaralı seribaşı Nadia Petrova ile Polonyalı Marta Domachowska karşılaşacak.

İstanbul Cup - 21/05/2008 (İkinci tur)

A. Radwanska (2) - S. Cirstea 6-0, 6-0
    N. Petrova (3) - M. Domachowska
    E. Dementieva (1) - L. Ungur
    V. King - J. Craybas (7)
    T. Pironkova (8) - V. Chvojkova
    A. Nakamura - A. Amanmuradova (6)
    N. Vierin - O. Govortsova (4)
    A. Klepac - S. Dubois
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Bir numara Dementieva çeyrek finalde
    WTA İstanbul Cup'ta bir numaralı seribaşı Elena Dementieva çeyrek finale yükseldi. Üçüncü gün korta çıkan yedi seribaşı tenisçi de ikinci turu set vermeden geçti.

İstanbul Cup'ın son şampiyonu ve bir numaralı seribaşı Dementieva, klasmanda 234'üncü sırada yer alan Liana Ungur'u 6-2, 7-6'lık setlerle yendi ve çeyrek finalist oldu.

Dünyanın yedi numarası Dementieva, üçüncü günün son maçında karşılaştığı Romen rakibi karşısında ikinci seti 7-4'lük tie-break ile kazanırken, karşılaşmayı ancak beşinci maç puanında bitirdi.

Dementieva çeyrek finalde ABD'li Jill Craybas ile oynayacak. Craybas, vatandaşı Vania King'i 6-4, 6-2'lik setlerle eleyerek son sekize kaldı.

İki numaralı seribaşı ve geçtiğimiz yılın çiftler şampiyonu Agnieszka Radwanska, Sorana Cirstea'yı 6-0, 6-0'lık setlerle yenerek çeyrek finalist oldu.

Tekstilkent Tenis Arena'daki turnuvanın üçüncü gününde merkez kortta mücadele eden Radwanska, Romen rakibini yenmek için sadece 46 dakika harcadı.

Dünya klasmanında 15. sırada bulunan Radwanska'nın çeyrek finaldeki rakibi Andreja Klepac oldu. Sloven tenisçi Klepac, Kanadalı Stephanie Dubois'yı üç sette mağlup etti.

Radwanska, daha önce Cirstea ile bir kez karşılaştığını ve bu mücadeleyi yitirdiğini belirterek, "burada rakibimle bir kez daha karşılaştım ve maçı kazandım. Şimdi galibiyetlerde eşitlik geldi. Kazandığım için mutluyum" dedi.

Üç numaralı seribaşı Nadia Petrova Marta Domachowska'yı 6-2 ve 6-3, dört numara Olga Govortsova da Nathalie Vierin'i 7-6 ve 6-1'lik setlerle mağlup etti.

Petrova çeyrek finalde Akgül Amanmuradova ile karşılaşacak. Altı numaralı seribaşı Özbek tenisçi, ikinci turda Japon Aiko Nakamura'yı 6-3'lük setlerle geçti.

Rus Govortsova'nın çeyrek finaldeki rakibi ise Veronika Chvojkova'ya 6-2, 6-1'lik setlerle üstünlük sağlayan turnuvanın sekiz numarası Bulgar Tsvetana Pironkova oldu.

İstanbul Cup - 21/05/2008 (İkinci tur)

A. Radwanska (2) - S. Cirstea 6-0, 6-0
    N. Petrova (3) - M. Domachowska 6-2, 6-3
    E. Dementieva (1) - L. Ungur 6-2, 7-6 (4)
    J. Craybas (7) - V. King 6-4, 6-2
    T. Pironkova (8) - V. Chvojkova 6-2, 6-1
    A. Amanmuradova (6) - A. Nakamura 6-3, 6-3
    O. Govortsova (4) - N. Vierin 7-6 (3), 6-1
    A. Klepac - S. Dubois 4-6, 6-2, 7-5
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Çeyrek final heyecanı
    Istanbul Cup’ta bugün çeyrek final maçlarını oynanacak. Saat 10.30’da merkez kortta başlayacak maçların birincisinde 3 numaralı seri başı Nadia Petrova (WTA:25) ile 6 numaralı seri başı ve kortların en uzun boylu (1.90) oyuncularından Özbek Akgul Amanmuradova (WTA: 58) karşılaşacak. Bugüne kadar bu iki raketin karşılıklı oyandığı maç bulunmuyor.

Turnuvanın 1 numaralı seri başı raketi ve son şampiyon Rus Elena Dementieva (WTA:7), yarı finale giden yolda çeyrek finalin en yaşlı (34) raketi konumundaki 7 numaralı seri başı ABD’li Jill Craybas (WTA:63) ile kozlarını paylaşacak. Merkez korttaki bu maç 15.00 sularında başlayacak. Bu iki raket en son bu yıl içinde Charleston Turnuvası'nda karşılaştı, kortta galibiyetle ayrılan taraf 6-0 ve 6-2’lik setlerle Rus Dementieva oldu.

Günün diğer iki çeyrek final maçında ise çeyrek finale adını yazdıran raketler içinde en genci (19) olan 2 numaralı seri başı Polonyalı Agnieszka Radwanska (WTA: 16) ile çeyrek finalin sürpriz raketi Slovenya’dan Andreja Klepac (WTA: 142) karşılaşırken, 4 numaralı seri başı B.Rus Olga Govortsova’nın (WTA: 40) rakibi 8 numaralı seri başı Bulgar Tsvetana Pironkova (WTA: 64) olacak.

Geçen yıl Pironkova ile Govortsova İstanbul Cup’ın birinci turunda karşılaşmış, sevinen taraf 6-4, 2-6 ve 6-2’lik setlerle Bulgar raket olmuştu. Daha sonra bu iki isim sezonun ilk Grand Slam randevusu olan 2008 Avustralya Açık’ta karşılaşmış, korttan mutlu ayrılan taraf 6-1’lik set skorlarıyla yine Pironkova olmuştu.

ÇEYREK FİNAL EŞLEŞMELERİ
    Elena Dementieva (RUSYA/SB:1)- Jill Craybas (ABD/SB:7)
    Agnieszka Radwanska (POLONYA/SB:2)- Andreja Klepac (SLOVENYA)
    Nadia Petrova (RUSYA/SB:3) – Akgul Amanmuradova (OZBEKISTAN/SB:6)
    Olga GOVORTSOVA (B:RUS/SB:4) – Tsvetana Pironkova (BULGARISTAN/SB:8)
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Dementieva devam Petrova tamam
    WTA İstanbul Cup'ta bir numaralı seribaşı Elena Dementieva, ABD'li Jill Craybas'ı yenerek yarı finale çıktı. Üç numara Nadia Petrova, Akgül Amanmuradova'ya üç sette boyun eğdi.

Dementieva, geçtiğimiz yıl şampiyon olduğu İstanbul Cup'taki ikinci maçını da set yitirmeden kazandı ve yarı finalist oldu.

Rus tenisçi, bir saat 28 dakika süren yedi numaralı seribaşı ABD'li Jill Craybas'ı 6-1 ve 6-4'lük setlerle yendi ve Akgül Amanmuradova'nın yarı finaldeki rakibi oldu.

Nadia Petrova, üç numaralı seribaşı olarak mücadele ettiği WTA İstanbul Cup'ın çeyrek finalinde Akgül Amanmuradova'ya elendi. Altı numaralı seribaşı Amanmuradova, Petrova'yı 7-6, 1-6 6-4'lük setlerle safdışı bıraktı.

Tekstilkent Tenis Arena'daki merkez kortta yapılan çeyrek final maçına iyi başlayan Petrova 5-1 öne geçti. Ancak mücadeleyi tie-break'e taşımayı başaran Özbek tenisçi, tie-break'i sayı vermeden kazanarak öne geçti.

İkinci seti 6-1 kaybeden Amanmuradova final setinin yedinci oyununda servis kırarak 4-3 öne geçti, seti de 6-4 alarak yarı finale yükseldi.

Amanmuradova, kortta yaptığı açıklamada, Petrova ile ilk kez karşılaştığını belirterek, "Petrova çok büyük bir oyuncu. İlk kez ona karşı oynadım ve maçı kazandım. Benim için büyük bir sonuç. Çok mutluyum" dedi.

Günün ikinci çeyrek final mücadelesinde iki numaralı seribaşı Agnieszka Radwanska Sloven Andreja Klepac karşısında ilk seti 6-1 kaybetti, sonraki setleri 6-2 ve 6-4 alarak son dörde kaldı.

Radwanska yarı finalde sekiz numaralı seribaşı Bulgar Tsvetana Pironkova ile karşılaşacak. Pironkova, turnuvanın dört numarası Olga Govortsova'ya 7-6, 7-6'lık setlerle üstünlük sağladı.

Maça kötü başladığını, ancak daha sonra toparlanıp kazanmayı başardığını belirten Radwanska, "ilk maçımı rahat kazanmıştım, bugün en önemli fark merkez kortta oynamamamdı. Herşeyimi ortaya koyup, turnuvada iyi bir derece elde etmek istiyorum" dedi.

İstanbul'a üç yıldır geldiğini ifade eden Radwanska, "ilk yıl eleme oynadım, geçen yıl sekizinci, bu yıl da ikinci seribaşı oldum. Umarım seneye bir numara olarak İstanbul'a gelirim" diye konuştu.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

WTA İstanbul Cup'ta son şampiyon Elena Dementieva ve 19 yaşındaki Agniezska Radwanska finale yükseldi.

Dördüncü kez düzenlenen WTA İstanbul Cup'ta tekler finalini bir ve iki numaralı seribaşları oynayacak.

Geçtiğimiz yılın şampiyonu Elena Dementieva yarı finalde altı numaralı Özbek Akgül Amanmuradova'yı yenerken turnuvadaki üçüncü maçında da set kaybetmedi.

Polonyalı Agniezska Radwanska ise Tsvetana Pironkova'yı iki saat 18 dakikada mağlup ederek WTA kariyerindeki üçüncü tekler turnuvası finaline yükseldi.

İstanbul Cup'ta geçtiğimiz yıl çiftlerde şampiyonluğa ulaşan 19 yaşındaki Radwanska, Bulgar Pironkova'ya 7-6, 3-6, 6-1'lik setlerle üstünlük sağladı.

200 bin dolar ödüllü turnuvanın iki ve sekiz numarası karşı karşıya getiren günün ilk yarı finalinde açılış setini 7-1'lik tie-break skoruyla Radwanska aldı.

İkinci seti 6-3 kaybeden iki numaralı seribaşı, final setinde yakaladığı üç servis kırma şansından ikisini değerlendirdi ve kendi servis oyunlarını da kazanarak seti 6-1, maçı da 2-1 kazandı.

Radwanska'nın finaldeki rakibi, bir numaralı seribaşı ve geçtiğimiz yılın şampiyonu Rus Elena Dementieva oldu.

Dementieva, çeyrek finalde üç numaralı seribaşı Nadia Petrova'yı eleyen Özbek tenisçi Akgül Amanmuradova'yı 6-2, 6-4'lük setlerle yenerken fazla zorlanmadı.

Açılış setinde 2-0 geriye düşen Dementieva sonraki altı oyunu alarak seti bitirdi. Dünyanın yedi numarası ikinci sette servislerde yaptığı çift hatalar yüzünden zorlansa da karşılaşmayı 75 dakikada kazanmayı bildi.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Çiftlerde şampiyonlar belli oldu
    Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup uluslararası bayanlar tenis turnuvasında çiftlerde ABD'li Jill Craybas ile Belaruslu Olga Govortsova ikilisi şampiyon oldu.

Tekstilkent Tenis Arena'da çiftlerde yapılan ve bir saat süren final maçında Jill Craybas-Olga Govortsova çifti, Yeni Zelandalı Marina Erakovic ile Sloven Polona Hercog ikilisini 6-1 ve 6-2'lik setlerle yenerek, şampiyonluğa ulaştı.

Karşılaşma sonrası düzenlenen ödül töreninde, şampiyon çift Craybas ile Govortsova'nın kupalarını Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Azmi Kumova ve başkan yardımcısı Mesut Polat verdi.

Organizasyonda ikinci olan Erakovic-Hercog çiftinin kupalarını ise İstanbul Cup kurucusu ve Garanti Koza Genel Müdürü Murat Binark ile İstanbul Cup Direktörü Coşkun Erginer verdi.

Bu arada, turnuvada şampiyon olan Craybas ve Govortsova ikilisi 9 bin 150 dolar para ödülünün sahibi olurken, Erakovic-Hercog ikilisi ise 4 bin 900 dolar para ödülü kazandı.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Dementieva'yı yenen Radwanska şampiyon
    Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup uluslararası bayanlar tenis turnuvasında, teklerde Polonyalı Agnieszka Radwanska şampiyon oldu.

Tekstilkent Tenis Arena'da yapılan final maçında turnuvanın 2 numaralı seri başı Radwanska, turnuvanın 1 numaralı seri başı olan ve geçen yılın şampiyonu Rus Elena Dementieva'yı 6-3 ve 6-2'lik setlerle 2-0 yenerek şampiyonluğu elde etti.

Mücadelenin ilk setinde servisler iki oyuncunun da dezavantajlar yaşamasına neden oldu. İlk servisi kullanan Radwanska, kötü bir başlangıç yaparak rakibine sayılar verince Dementieva, 1-0 öne geçti.

Servislerde rakibi gibi hatalar yapan Dementieva, buna rağmen sert vuruşlarıyla sayılar alarak durumu 2-0 yaptı. Polonyalı raket, rakibinin servisini kırıp skoru 2-1 yaptıktan sonra morallendi ve skoru 2-2 beraberliğe getirdi.

Uzun toplarla rakibini sürekli savunmada tutan ve hep hücumda olan Radwanska, 5-3 öne geçti. Son bölümde hata yapmayan Polonyalı tenisçi, seti 6-3 kazandı.

İkinci set

Maçın ikinci setine de iyi başlayan Radwanska, yine sayılar alarak bu sefer kendisi 2-0 öne geçti. Hatalarını azaltan ve kendi oyununu oynamaya başlayan Dementieva, bir sayı alınca durum 2-1 oldu.

Rakibinin taktikleri karşısında hatayapmayan 19 yaşındaki tenisçi Radwanska, ters toplarla sayı almaya devam etti ve 2 farklı üstünlük (3-1) elde etti. Geriye düştükçe morali bozalan ve dünkü gibi sık sık çift hata yapan Dementieva, rakibinin iyi oyunu karşısında üstünlük için çözüm üretemedi.

Uzun topların yanı sırafileye yakın oyunlarda topu rakip alana bırakmayı bilen genç tenisçi, bir anda 4-1 üstünlük sağladı. Uzun toplarda istediğini elde edemeyen Dementieva, kısa toplarla sayı çıkarmaya çalıştıysa da Radwanska, fileye yakın toplarda hata yapmadı ve 5-1 öne geçti.

Skor 5-1 Radwanska'nın üstünlüğü ile sürerken maçı kaybetmemek için büyük gayret gösteren Dementieva, sürekli hücumda kalarak sayılar aldı ve durumu 5-2 yaptı. Bu skorun ardından Rus tenisçi, rakibinin servisini kıramayınca Radwanska 1 sayı daha aldı ve ikinci seti de 6-2 kazandı.

Agnieszka Radwanska, setleri 6-3 ve 6-2 alarak, 72 dakika süren karşılaşmayı 2-0 kazandı ve turnuvada teklerde ilk kez şampiyon oldu. Geçen yıl çiftlerde şampiyonluk sevinci yaşayan Polonyalı tenisçi, bu yıl da teklerde şampiyon olma başarısını gösterdi.

Çiftlerde de şampiyonlar belli oldu

Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup uluslararası bayanlar tenis turnuvasında çiftlerde ABD'li Jill Craybas ile Belaruslu Olga Govortsova ikilisi şampiyon oldu.

Tekstilkent Tenis Arena'da çiftlerde yapılan ve bir saat süren final maçında Jill Craybas-Olga Govortsova çifti, Yeni Zelandalı Marina Erakovic ile Sloven Polona Hercog ikilisini 6-1 ve 6-2'lik setlerle yenerek, şampiyonluğa ulaştı.

Karşılaşma sonrası düzenlenen ödül töreninde, şampiyon çift Craybas ile Govortsova'nın kupalarını Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Azmi Kumova ve başkan yardımcısı Mesut Polat verdi.

Organizasyonda ikinci olan Erakovic-Hercog çiftinin kupalarını ise İstanbul Cup kurucusu ve Garanti Koza Genel Müdürü Murat Binark ile İstanbul Cup Direktörü Coşkun Erginer verdi.

Bu arada, turnuvada şampiyon olan Craybas ve Govortsova ikilisi 9 bin 150 dolar para ödülünün sahibi olurken, Erakovic-Hercog ikilisi ise 4 bin 900 dolar para ödülü kazandı.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

2. sayfa - 2 sayfa var BirinciBirinci 12