turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu
19 sonuçtan 1 ile 10 arası
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Standart Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup Tenis Turnuvası

İstanbul'da 19-24 Mayıs tarihlerinde 4'üncüsü yapılacak ''İstanbul Cup'' uluslararası bayanlar tenis turnuvasında mücadele edecek ünlü tenisçiler belli olmaya başladı.

Turnuvaya katılacağı açıklanan son şampiyon Rus tenisçi Elena Dementieva'nın ardından, bugün de WTA sıralamasında 10'uncu sırada bulunan Slovak Daniela Hantuchova ve 20'nci sıradaki Rus Nadia Petrova'nın da "İstanbul Cup"a katılmasının kesinleştiği bildirildi.

Daniela Hantuchova, sezonun ilk "Grand Slam" turnuvası olan Avustralya Açık'ta yarı final oynayarak, 2008 yılına iyi bir başlangıç yaptı.

Slovak tenisçinin kariyerinde 8 çiftler ve 3 tekler şampiyonluğu bulunuyor. Hantuchova, "İstanbul Cup"a ilk kez katılacak.

1998 Roland Garros gençler şampiyonu olan Nadia Petrova ise 2006'da WTA sıralamasında 3'üncü sıraya kadar yükseldi.

Çıkışını sakatlığı nedeniyledevam ettiremeyen Rus raketin kariyerinde 7 tekler ve 12 çiftler şampiyonluğu bulunuyor.

Kuruculuğunu Garanti Koza'nın yaptığı, Vitra, SporToto, THY'nin ana sponsor olduğu "İstanbul Cup", Sony Ericsson WTA Tour turnuva takviminde yer alıyor.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile Türkiye Tenis Federasyonu işbirliğinde yapılan "İstanbul Cup"ın ön eleme maçları 17-18 Mayıs tarihlerinde, ana tablo maçları ise 19-24 Mayıs tarihleri arasında Tekstilkent Tenis Arena'da yapılacak.

Turnuvada geçen yıl şampiyonluğa ulaşan Dementieva'nın yanı sıra Rus Maria Sharapova, ABD'li Venus Williams, İsviçreli Patty Schnyder gibi ünlü tenisçiler yer almış, İran asıllı Fransız oyuncu Arevane Rezai ise Willams ve Sharapova gibi ünlü tenisçileri eleyerek finale çıkmıştı.

"İstanbul Cup 2008"in, turnuvayı üç kez kazanacak olan sporcuya verilen "Altın Raket" nedeniyle, "İstanbul Cup Sultanını Arıyor" sloganı ile Türk ve dünya tenisseverlerinin karşısına çıkacağı bildirildi
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Standart Cevap: İstanbul Cup tenisçileri belli olmaya başladı

Hantuchova İstanbul Cup'tan çekildi
    Slovak tenisçi Daniela Hantuchova, sakatlığı geçmediği için WTA İstanbul Cup'tan çekildi.

Geçtiğimiz ay Amelia Island'da oynadıktan sonra Roma ve Berlin turnuvalarına katılmayan Daniela Hantuchova, stres kırığı yüzünden İstanbul Cup'ta da mücadele edemeyecek.

Hantuchova, "çok büyük hayal kırıklığı yaşıyorum. Oyuncular tarafından çok sevilen bu turnuvaya katılıp Roland Garros hazırlıklarımı tamamlamak istiyordum. İstanbul Cup 2009'a gelmek istiyorum" dedi.

WTA İstanbul Cup'ta İstanbul Cup'ta eleme maçları 17-18 Mayıs'ta, ana tablo maçları 19-24 Mayıs tarihleri arasında Tekstilkent Tenis Arena'da oynanacak.

Dördüncü kez düzenlenecek turnuvaya dünya klasmanında ilk 10'da yer alan ve geçtiğimiz yılın şampiyonu Elena Dementieva'nın yanı sıra ilk 20 oyuncuları Agnieszka Radwanska ve Nadia Petrova da katılacak
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Petrova İstanbul'a geldi
    Sony Ericsson WTA TOUR İstanbul Cup 2008'de mücadele edecek olan Rus tenisçi Nadia Petrova İstanbul'a geldi. Kariyerinde İstanbul'da ilk kez raket sallayacak olan 26 yaşındaki güzel tenisçinin sıcak ve sempatik tavırları dikkat çekti.
    Türk Hava Yolları'nın TK -1828 sefer sayılı Paris-İstanbul seferini yapan uçağıyla 23.10'da Istanbul'a gelen güzel tenisçi Atatürk Havalimanı'nda Istanbul Cup yetkilileri tarafından karşılandı.

Kariyerinde 1998 Roland Garros gençler şampiyonu olan Petrova, 2006'da WTA Klasmanı'nda 3. sıraya kadar yükseldi. Dikkat çekici çıkışını sakatlığı nedeniyle devam ettiremeyen Rus raket, şimdilerde 20.sırada yer alıyor. Kariyerinde 7 tekler ve 12 çiftler şampiyonluğu bulunan Petrova, "İstanbul'a ilk gelişim ve çok heyecanlıyım. Bu turnuva için sabırsızlanıyorum. En son katıldığım turnuvada hafif sakatlığım vardı. Kendimi hazırladım. Turnuva için nasıl hazırlandığımı düşünüyorsanız bunu topa nasıl vurduğumda göreceksiniz. Önemli ve yeni bir turnuva kazanmayı istiyorum" dedi.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Elena Dementieva parlıyor...
    İstanbul Cup 2007 Şampiyonu Elena Vyacheslavovna Dementieva, zerafetin her yönüyle tenis kortlarındaki arz-ı endamıdır. Eline raket almış gelmiş geçmiş en yetenekli bayan oyunculardan birisi olması bir tarafa, gerek kort içinde, gerek kort dışında işler onun istediği gibi gitmediği zaman dahi asla çizgisini bozmayan, sporcu duruşunun ne demek olduğunu her zaman en iyi şekilde gösteren örnek bir atlettir.

KISA BİYOGRAFİSİ

Anne öğretmen, baba elektrik mühendisi. 15 Ekim 1981’de Rusya’nın başkenti Moskova’da dünyaya geldi. Babası Vyacheslav bir elektrik mühendisi, annesi Vera ise bir ilkokul öğretmeniydi, ancak ikisi de tenis tutkunuydular. Küçük Elena’ya henüz 7 yaşındayken tenis eğitimi veren Dynamo ve Kızıl Ordu Spor Kulüpleri’ne kaydettirmeye çalışsalar da başarılı olamadılar, çünkü bu kulüpler ülkenin önde gelen kulüpleriydi ve rekabet inanılmaz boyuttaydı. Sonunda Spartak kulübü Elena’yı kabul etti ve daha sonraları (kendi oğlu ve kızı da dahil olmak üzere) pek çok Rus tenisçinin yetişmesinde büyük pay sahibi olacak olan Marat Safin ve Dinara Safina’nın annesi Rauza Islanova onun ilk coachu oldu.

13 yaşında, ilk kez bir uluslar arası turnuvada, Fransa’daki prestijli “ Les Petits As”ta raket sallayan Dementieva, kupayı kaldırarak dikkatleri üzerinde topladı. Ertesi sene, 1995’te ITF’te oynamaya başlayan Dementieva, 1996’da gençlerin en prestijli turnuvası olan Orange Bowl’u kazandıktan sonra 1997 yılında WTA’deki ilk turnuvasına kendi evinde, Moskova’da katıldı. 1999’da ilk kez WTA Tur’da tam sezon oynayan Dementieva ilk 100’ün içine girmeyi de başardı.

Kariyerindeki ilk finalini ABD’li Venüs Williams’a karşı 2000 Sydney Olimpiyatları’nda oynadı. Ancak kaybetti. WTA Klasmanı’nda ilk 20’nin içine ilk kez 2000 yılında girmeyi başardı. İlk şampiyonluğunu 14 Nisan 2003 yılında, Amelia Adası’nın yeşil toprak kortunda ABD’li Lindsay Davenport’u yenerek kazandı. 2005 ve 2006 yıllarında dünya sıralamasını ilk 10 içinde tamamladı. En başarılı yılını 2004 yılında gerçekleştirdi.

Önce Roland Garros’ta, daha sonra da Amerika Açık’ta final oynadı. Ancak iki finalde de vatandaşı Myskina ve Kuznetsova’ya kaybederek hüzün ve gururu aynı anda yaşadı. Boris Yeltsin’in de kortta yerini aldığı Dementieva – Myskina Roland Garros 2004 Bayanlar Finali, ilk defa iki Rus raketin finalde buluştuğu Grand Slam finali olarak tarihe geçti. 2008’e iyi başladı 2008’e iyi başlayan tenisçi, ilk kez katıldığı prestijli Dubai turnuvasında çok önemli rakiplerinin arasından sıyrılarak turnuvayı şampiyonlukla kapattı ve bu sezon o çok istediği Grand Slam zaferi için hayranlarına büyük umut verdi.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Nadia Petrova büyük favori...
    Nadia Victorovna Petrova, sporcu bir ailenin mensubu olarak 8 Haziran 1982’de Moskova’da dünyaya geldi. Babası Victor Petrov çekiç atmada Rusya’nın önde gelen isimlerinden biriydi, annesi Nadezhda Ilyina, 1976 Montreal Olimpiyatları’nda 4x400 metre bayrak yarışında bronz madalya alan Sovyetler Birliği takımının üyelerindendi.

Anne Nadezhda ve baba Victor, aktif sporculuk yaşamlarını noktaladıktan sonra antrenör olarak sporun içinde kalmaya devam ettiler ve Mısır’a gittiler, Petrova, henüz çok küçükken. Tenis eğitiminin bir bölümünü de bu ülkede aldı genç yıldız adayı. Rusya’ya geri döndükten sonra çalışmalara hız verdi ve 1998 Roland Garros gençler şampiyonu olduktan sonra, 1999 yılında profesyonelliği seçti. Profesyonellikten kısa bir süre sonra sert oyunu, güçlü servisleri ve hırsıyla adını duyuran Petrova, dünya klasmanında basamakları hızla çıkmaya başladı. 2002’de sakatlıklardan yakasını kurtaramayan Petrova, 2003 ve 2004’ü son derece iyi ve istikrarlı sonuçlarla geçirmesini bildi. Rus raketin kariyerindeki ilk tekler şampiyonluğu ise 2005’te Linz’de geldi ve bu birincilik Petrova’nın sezonu ilk kez ilk 10 içinde tamamlamasını sağladı. 2006’ya muhteşem başlayan ve üst üste kazandığı turnuvalarla (Doha, Amelia Island ve Berlin) Roland Garros şampiyonluğu için ismi telaffuz edilmeye başlanan Petrova, Roland Garros’un hemen öncesinde bir antrenmanda sakatlanınca ilk turu geçemeden elendi, çim kort sezonunu ise oynayamadı. Sakatlanmadan önceki başarılı performansıyla Petrova, WTA’nın 3.basamağına kadar çıkamyı başarmıştı. Son bir buçuk yıldır sakatlıklarla boğuşan ve şimdilerde 20.sırada bulunan Rus raket, sorunlarından arınıp yeniden parlak günlere dönmenin planlarını yapıyor.

Petrova Notlar Kariyer Tekler Galibiyet – Mağlubiyet Sayısı : 350 – 187
    Kariyer Tekler Şampiyonluğu : 7
    Kariyer Çiftler Galibiyet – Mağlubiyet Sayısı : 189 – 89
    Kariyer Çiftler Şampiyonluğu : 12 2003 – 2005
    Roland Garros Yarı Finalisti 2004
    2005 Amerika Açık Çeyrek Finalisti
    2005 Wimbledon Çeyrek Finalisti
    2006 Avustralya Açık Çeyrek Finalisti

Hem çiftler hem de teklerde dünya klasmanında ilk 3 içinde kendine yer bulmuş çok az sayıdaki oyuncudan birisidir.4 Grand Slam’de de en azından Çeyrek Finali gören çok az sayıdaki oyuncudan birisidir.

Var olan bütün sporları denemek isteyen bir spor aşığıdır.
    2008 sezonu öncesi hazırlıklarını Antalya’da yapmıştır.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Radwanska geldi...
    Istanbul Cup'a katılacak ünlü raketler arasında yer alan Polonyalı raket Radwanska, dün akşam saatlerinde Istanbul’a geldi. Roma’dan Türk Hava Yolları'nın TK 1864 sefer sayılı uçağıyla Istanbul'a gelen Radwanska'yı Istanbul Cup yetkilileri karşıladılar.

WTA’de tekler turnuvası zaferi elde eden ilk Polonyalı raket ünvanının da sahibi olan Radwanska, Avustralya Açık’ta çeyrek final oynayarak, kendi ülkesindeki tenisçiler arasında çok önemli bir yer edindi.

Geçen sene İstanbul Cup’ta teklerde çeyrek final oynayan Radwanska, çiftlerde ise kardeşi Ursula ile kupayı kazanmıştır.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Türk raketler başaramadı
    İstanbul Cup 2008'de eleme maçlarının ilk gününde korta çıkan Eylül Benli, Aslı Semizoğlu ve Dilara Yurtkuran 2-0'lık mağlubiyetlerle turnuvaya veda ettiler.

Eleme maçlarının ilk gününde korta çıkan 3 Türk raketinden Aslı Semizoğlu, Rus Evgenia Grebenyuk’a 6-1 ve 6-1’lık setlerle 2-0 mağlup oldu. 46 dakika süren maç boyunca Rus rakibi önünde çok fazla basit hata (Semizoğlu 31; Grebeyuk 21) yapan 21 yaşındaki Semizoğlu, puan getiren vuruşlar da (Semizoğlu 3; Grebenyuk 9) etkisiz kalınca iki sette sadece 2 oyun alıp, turnvaya veda etti. Maç boyunca Türk raketi ayrıca 6 çift hata yaptı.

Bu maçtan sonra korta çıkan Eylül Benli de Gürcü Sofia Shapatava'ya 6-1 ve 6-3'lük setlerle 2-0 yenildi. Maç boyunca 9 çift hata yapan 19 yaşındaki Benli, file önünde de kritik puanları rakibine hediye eden vuruşlar yaptı. Benli ve Semizoğlu gibi Dilara Yurtkuran'da eleme turunun ilk maçını kaybetti.

Sloven Poglajen ile karşılaşan Yurtkuran, iyi bir mücadele ortaya koymasına karşın 7-6 ve 7-6'lık setlerle korttan 2-0 mağlup ayrıldı
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Turnuva takvimi
    Bu yıl 4.kez düzenlenecek olan İstanbul Cup 2008'de yine yıldızlar sahne alacak. Dünyanın gözü İstanbul'da olacak. Nadia Petrova, Radwanska, Elena Dementieva tenisseverlerin önünde olacak. Turnuvanın programı şu şekilde,

MAÇLAR TARIH

Ön Eleme Karşılaşmaları 1.Gün
    17 Mayıs 2008 Cumartesi *Ücretsizdir

Ön Eleme Karşılaşmaları 2.Gün 18 Mayıs 2008 Pazar
    *Ücretsizdir
    1. ve 2. Tur Ana Tablo Maçları
    1.Gün 19 Mayıs 2008 Pazartesi

1. ve 2. Tur Ana Tablo Maçları 2.Gün
    20 Mayıs 2008 Salı

1. ve 2. Tur Ana Tablo Maçları 3.Gün
    21 Mayıs 2008 Çarşamba

Çeyrek Final Karşılaşmaları
    22 Mayıs 2008 Perşembe

Yarı Final Karşılaşmaları
    23 Mayıs 2008 Cuma

Final Karşılaşmaları
    24 Mayıs 2008 Cumartesi

İstanbul Cup 2007 Tekler Finali:
    (2)Elena Dementieva (RUS) - Arevane Rezai (FRA) 76(5) 30 ÇEKİLDİ.

İstanbul Cup 2007 Çiftler Finali:
    A. Radwanska /U. Radwanska(POL) - (1)S.Mirza/Y.Chan (IND/TPE) 61 63
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

İstanbul Cup'ta ana tabloya yükselen son 4 isim
    Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup Tenis Turnuvası'nda eleme turu müsabakaları sona ererken, ana tabloya yükselen son 4 isim belli oldu.

Tekstil Kent Arena Kortları'nda gerçekleştirilen turnuvanın eleme turu finallerinde şu isimler adlarını ana tabloya yazdırmayı başardı:

- Bulgar Dia Evtimova'yı 7-6 ve 6-1'lik setlerle 2-0 yenen Sloven sporcu Polona Hercog
    - İtalyan Anna Floris'i 3-6, 6-3 ve 6-3'lük setlerle 2-1 mağlup eden Çek Cumhuriyeti'nden Veronika Chvojkova
    - Gürcü sporcu Sofia Shapatava'yı 6-1 ve 6-2'lik setlerle 2-0 yenen Rumen Liana Ungur
    - Rus tenisçi Arina Radionova'yı 6-2 ve 6-2'lik setlerle 2-0'la geçen Sloven Masa Zec Peskiric.

Elemelerin 3 numaralı seri başı İtalyan tenisçi Anna Floris'i yenerek turnuvadan elemeyi başaran Çek sporcu Veronika Chvojkova'nın aldığı sonuç, günün sürprizi olarak yorumlandı.

Aana tablo maçları başladı

Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup Tenis Turnuvası'nda ana tablo 1. tur karşılaşmaları da bugün start aldı.

Ana tabloda bugün 8 karşılaşma programa alınırken, Türk sporcu İpek Şenoğlu da ilk maçını Belaruslu sporcu Olga Govortsova ile yapacak
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Standart Cevap: Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup Tenis Turnuvası

İpek Şenoğlu, teklerde yenilerek elendi

Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup Tenis Turnuvası'nda Çağla Büyükakçay ve Pemra Özgen'le birlikte mücadele eden 3 Türk sporcudan biri olan İpek Şenoğlu, teklerdeki ilk maçında yenilmekten kurtulamadı.

Tekstil Kent Arena Kortları'nda devam eden organizasyonda ana tablo maçları bugün başlarken, korta çıkan ilk Türk sporcu olan İpek Şenoğlu, 1'inci turda turnuvanın 4 numaralı seri başı Belaruslu sporcu Olga Govortsova ile karşılaştı.

Karşılaşmanın ilk setini 6-3, ikinci setini ise 6-2 yitiren İpek Şenoğlu, teklerde turnuvaya veda etmekten kurtulamadı.

İpek Şenoğlu, çiftlerde eşi Mervana Jugic-Salkic ile turnuvada mücadele edecek.

Tekler 1'nci turdaki diğer karşılaşmalarda, İsveçli Sofia Anderson'u 6-3 ve 7-6'lık setlerle 2-0 yenen Sloven Andreja Klepac, Rus tenisçi Alla Kudryavtseva'yı 6-1, 6-7 ve 6-3'lük setlerle 2-1 mağlup eden ABD'li Vania King, Rus Anastasia Rodionova'yı 3-6, 6-3 ve 6-1'lik setlerle 2-1 yenen İtalyan Nathalie Vierin, Yeni Zelandalı Marina Erakovic'i 7-6 ve 6-3'lük setlerle 2-0 yenen Polonyalı Marta Domachowska adlarını 2'nci tura yazdırdılar.

Yine İsrailli Tzipora Obziler'i 6-2, 3-6 ve 6-4'lük setlerle 2-1 geçen ABD'li Jill Craybas ile ABD'li Julie Ditty'yi 6-2 ve 6-3'lük setlerle 2-0 yenmeyi başaran Kanadalı Stephanie Dubois de 2'nci tura yazıldılar.

Diğer yandan, iki Japon sporcu Akiko Morigami ve Akiko Nakamura'nın karşılaşmasında, 3-6 ve 7-6'lık setlerin ardından müsabaka 1-1 olurken, Nakamura'nın 4-1 önde olduğu son sette sakatlanarak maçtan çekilen Morigami, oyunu rakibine bıraktı.

Petrova yarın korta çıkıyor

Turnuvanın 1 numaralı seri başı Elena Dementieva ile 2 numaralı seri başı Agniezska Radwanska 1'nci turu bay geçerlerken, 3 numaralı seri başı Nadia Petrova ise 1'nci turdaki karşılaşmasına yarın çıkacak.

Nadia Petrova, turuvadaki ilk maçında yarın ABD'li sporcu Lilia Osterloh ile karşı karşıya gelecek.

Ayrıca, Türk sporculardan Çağla Büyükakçay, Romanyalı rakibi Liana Ungur'la, Pemra Özgen ise Çek Cumhuriyeti'nden Veronika Chvojkova ile karşılaşarak turnuvadaki ilk maçlarını yapacaklar.

Çiftlerde de Türk sporcular Pemra Özgen ile Çağla Büyükakçay yarın maç yapacaklar. Pemra Özgen-Svetlana Krivencheva (Bulgaristan) ikilisi, Stephanie Dubois (Kanada)-Tzipora Obziler (İsrail) çiftiyle, Çağla Büyükakçay-Anna Koumantou (Yunanistan) ikilisi de Alla Kudryavtseva (Rusya)-Martina Muller (Almanya) çiftiyle yarın 1'nci turda karşılaşacaklar.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlıntıAlıntı

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu