turk-dreamworld.com Sitesine Hoþgeldiniz.

3 sonuçtan 1 ile 3 arasý
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Standart Nadal Monte Carlo tacını bırakmadı

Erkekler tenisinin bir numarasý Roger Federer, Monte Carlo Masters'ta Ruben Ramirez Hidalgo'yu final setinde 5-1 geriden gelerek yendi ve üçüncü tura yükseldi.

Federer, Masters serisinin Monte Carlo ayaðýnda ikinci turda dünyanýn 137 numarasý Ruben Ramirez Hidalgo ile karþýlaþtý.

Ýspanyol rakibinin 6-1, 3-6, 7-6'lýk setlerle yenen Federer çok zor da olsa üçüncü tura yükselmeyi baþardý.

Bu sezon katýldýðý beþinci turnuvada ilk finaline ve þampiyonluðuna geçtiðimiz hafta Estoril'de ulaþan Ýsviçreli tenisçi, 5-1 geriye düþtüðü final setini tie-break'e ***ürdü, tie-break'i de 7-1 alarak turu geçti.

Dünyanýn bir numarasý Federer üçüncü turda Fransýz Gael Monfils ile karþýlaþacak. Monfils, 15 numaralý seribaþý Ivo Karlovic'i 7-6 (10-8) ve 6-1'lik setlerle eledi.

Estoril finalinden sakatlýðý yüzünden çekilen beþ numaralý seribaþý Nikolay Davydenko, Ýtalyan Simone Bolelli'ye 6-2, 7-6'lýk (7-5) setlerle üstünlük saðlayarak üçüncü tura kaldý.

Dört numaralý seribaþý Ýspanyol David Ferrer, ikinci turda Rus Marat Safin'i 6-2, 6-3'lük setlerle safdýþý býraktý.
    Haddini bilmedikten sonra çok þey bilmek birþeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanýltmasýn, Çünkü susan konuþursa kimse kaldýramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doðru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eðri olsam; elde tutarlar beni,
    Doðruda aç görmedim; eðride tok,
    Eðri yay elde kalýr; menzil alýr doðru ok.

Mevlana
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Standart Cevap: Federer Monte Carlo'da kabus gördü

Masters serisinin Monte Carlo ayağında Roger Federer ve Rafael Nadal çeyrek finale yükseldi.

Dünyanın bir numarası Federer ve iki numarası Nadal, Monte Carlo'daki üçüncü tur maçlarını set vermeden kazandı.

Federer, Fransız Gael Monfils'i 6-3, 6-4'lük setlerle elerken, İspanyol Nadal vatandaşı Juan Carlos Ferrero'ya 6-4, 6-1'lik setlerle üstünlük sağladı.

İkinci turda dünyanın 137 numarası Ruben Ramire Hidalgo'yu final setinde 5-1 geriden gelerek yenen Federer'in çeyrek finaldeki rakibi Arjantinli David Nalbandian. Nalbandian İspanyol Tommy Robredo'yu 6-1, 6-0 ile eledi.

Monte Carlo'da üst üste dördüncü şampiyonluğunu kovalayan Nadal çeyrek finalde beş numaralı seribaşı ve vatandaşı David Ferrer ile karşılaşacak. İki tenisçi arasında oynanan son iki maçı Ferrer kazandı.

Ferrer, üç kez çeyrek finalde elendiği Monte Carlo'nun üçüncü turunda Sırp Janko Tipsarevic'i 6-4, 6-0'lık setlerle 67 dakikada safdışı bıraktı.

Dört numaralı seribaşı Nikolay Davydenko, Alman Philipp Kohlschreiber'ı 3-6, 7-5, 6-2 sonuçlanan üç zorlu setle eledi. Daydenko çeyrek finalde Rus Igor Andreev ile mücadele edecek.

Dünyanın üç numarası Novak Djokovic, 14 numaralı seribaşı Andy Murray'yi 6-0, 6-4'lük setlerle eledi
    Haddini bilmedikten sonra çok þey bilmek birþeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanýltmasýn, Çünkü susan konuþursa kimse kaldýramaz.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Standart Cevap: Federer, Nadal Monte Carlo'da yürüyor

Nadal Monte Carlo tacını bırakmadı

Roger Federer'i iki sette yenen Rafael Nadal, Masters serisinin Monte Carlo ayağını üst üste dördüncü kez kazandı.

Federer ile Nadal'ın karşılaştığı üst üste üçüncü Monte Carlo finalinden galip ayrılan taraf yine İspanyol tenisçi oldu.

Dünyanın iki numarası Nadal, bir saat 43 dakika süren final maçını 7-5, 7-5'lik setlerle kazanarak Masters serisinin Monte Carlo ayağında üst üste dördüncü kez şampiyonluğa ulaştı.

Bu yıl katıldığı yedinci turnuvada ilk kez şampiyonluk yaşayan 21 yaşındaki İspanyol tenisçi, Masters serisinde 10. turnuva zaferini elde etti.

Roger Federer ile toprak kortta oynadığı sekizinci maçta yedinci galibiyetini alan Nadal, Monte Carlo'da iki yıldır set kaybetmeden şampiyon oluyor.

Bu yıl ilk birinciliğini geçtiğimiz hafta Estoril'de kazanan Federer, iki sette de ciddi avantaj yakalamasına rağmen bunları değerlendiremedi.

İlk seti servis kırıp 4-3 öne geçmesine rağmen kaybeden dünyanın bir numarası, ikinci seti de 4-0 üstünlük sağlamasına rağmen verdi.

Federer, özellikle en güçlü olduğu forehand vuruşlarındaki basit hatalarıyla Nadal'ın geri dönüşüne zemin hazırladı.
    -W. Butler-

Mevlana
    AlýntýAlýntý