turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

8. sayfa - 11 sayfa var BirinciBirinci ... 4567891011 SonuncuSonuncu
102 sonuçtan 71 ile 80 arası
    Senior Member bunlarne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    122 Toplam

Standart Cevap: DreamUP Programiyla Image yükleme

Alıntı amir0434 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Öncelikle tüm Ustalara selamlar dm900 cihazim var dream elite imaj yüklü ama merak ya benimkisi kurcaladim tabi acemiyim backup and flashing menüsünde openatv6.2 bulup yükledim sonra yine dayanamayıp kurcaladim menüde hatirliyamadigim bir yeri kurcaladim birseyler yüklemeye çalıştım uzun sürdüğü için cihazı kapatıp açtım fakat kırmızı ışıkta kaldı cihaz açılmıyor dreamup in birkaç versiyonunu indirip denedim mini usb kablo ile bi türlü laptop ta win 10 ile bağlantı kuramadım ne olur bana bi yol gösterin acemilik böyle bişey işte saygilar ve hurmetler şimdiden
    sim versiyonuna göre atman lazımdı secondstage loader yüklemen lazım sim versiyonuna göre
    AlıntıAlıntı

Junior Member amir0434 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    2 Toplam

Usta daha detaylı bilgi verirmisiniz sim versiyonu nedir bilmiyorum nasıl yukleyebilirim
    AlıntıAlıntı

Vip Member endebar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

Alıntı amir0434 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Öncelikle tüm Ustalara selamlar dm900 cihazim var dream elite imaj yüklü ama merak ya benimkisi kurcaladim tabi acemiyim backup and flashing menüsünde openatv6.2 bulup yükledim sonra yine dayanamayıp kurcaladim menüde hatirliyamadigim bir yeri kurcaladim birseyler yüklemeye çalıştım uzun sürdüğü için cihazı kapatıp açtım fakat kırmızı ışıkta kaldı cihaz açılmıyor dreamup in birkaç versiyonunu indirip denedim mini usb kablo ile bi türlü laptop ta win 10 ile bağlantı kuramadım ne olur bana bi yol gösterin acemilik böyle bişey işte saygilar ve hurmetler şimdiden
    o dreambox firmasının acemeligi dream up programıyla direk imaj yuklenmiyor mini usb den ethernet kablonu takıp cihazın aldıgı ip adresini yazarsan ancak dream up ile imaj atılıyor onunla ugrasana kadar internet tarayıcına cihazın ip adresini yaz oyle at daha kolay

ethernet kablon arızalanmadıgı surece cihaza her turlu imaj atarsın sorun yok forumda dm900 imaj yuklemeyle ilgili yazılara bak gereken acıklama var ama wifi degil ethernet kablosu kullan

cihazın etherneti bir sekilde arızalanırsa o zaman kotu benim basıma geldi dm520 çöp oldu dreamboxtaki salaklar mini usb den imaj yuklemeyecek bir loader yapmayı beceremedikleri için cihazı çöpe attım
    insan olmak karşındakinin dinine, diline, ırkına bakmadan saygı göstermektir.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2 Toplam

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim ama söyle bir sıkıntım var ben interneti komşu ile ortak kullanıyorum wifiden ve aramızda pek iyi değil cihazı götürüp ordan kablo ile bağlanıp ip almak istemiyorum açıkçası başka bi yol varmı acaba Teşekkürler
    AlıntıAlıntı

1 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim ama söyle bir sıkıntım var ben interneti komşu ile ortak kullanıyorum wifiden ve aramızda pek iyi değil cihazı götürüp ordan kablo ile bağlanıp ip almak istemiyorum açıkçası başka bi yol varmı acaba Teşekkürler
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    @kocahaydar usta burada acıklamıs
    soyledigi gibi yap cihaz ip alıyorsa wifidende yazılım yukleyebilirsin almıyorsa ethernet kablosu kullanmaya mecbursun
    AlıntıAlıntı

6. Teşekkür edenler:

amir0434 (18.04.2019)

1 Bu Konu icin
    2 Toplam

Teşekkürler usta ozaman ne yapıp edip cihazda ip almak gerekiyormus bunu anladım gerçi wifi bağlı olarak ön tuşa basılı tutup çok denedim ip almak için ama bi türlü başarılı olamadım waiting for dhpc yazısı çıkıyor yinede sağolun
    Konu amir0434 tarafından (18.04.2019 Saat 16:52 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

8. Teşekkür edenler:

endebar (18.04.2019)

0 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

Teşekkürler usta ozaman ne yapıp edip cihazda ip almak gerekiyormus bunu anladım gerçi wifi bağlı olarak ön tuşa basılı tutup çok denedim ip almak için ama bi türlü başarılı olamadım waiting for dhpc yazısı çıkıyor yinede sağolun
    rica ederim
    sistem coktugu icin wifi devreye girmiyor o yuzden ip alamazsın wifi den imaj yuklemek ancak cihaz acılıyorsa mumkun dm520 de bende cok denedim wifi olmuyor malesef mini usb dende atılmıyor geriye tek yol kalıyor ethernetten ip aldırıp imaj yuklemek
    mini usb den atılıyor arap ın biri loader yapmıs ama 5 kez imaj yuklemek icin 25 eu istiyor dreambox firması yıllardır bunu gordugu halde bir loader cıkartmaktan aciz
    dua edin ethernetiniz calısıyor komsuya gidip atarsınız bir sekilde benim gibi ethernet arızalanınca cihaz çöp oluyor
    AlıntıAlıntı

1 Bu Konu icin
    2 Toplam

Sağolun başka çare yok gibi galiba dediğiniz gibi deneyicem
    AlıntıAlıntı

11. Teşekkür edenler:

endebar (18.04.2019)

Senior Member bunlarne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    122 Toplam

Sağolun başka çare yok gibi galiba dediğiniz gibi deneyicem
    başka çare derken eternetten yazılım atmak için bu tarz birşey alman lazım tp link tl wa 850 veya evde yedekte boşta eternet çıkışlı modem varsa onu acsespoint olarak ayarlarsan olur.
    ama senin dm900 de arkada service diye ufak giriş kablo varsa eternete gerek yok ordanda yazılım atabilirsin
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

Alıntı bunlarne Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    başka çare derken eternetten yazılım atmak için bu tarz birşey alman lazım tp link tl wa 850 veya evde yedekte boşta eternet çıkışlı modem varsa onu acsespoint olarak ayarlarsan olur.
    ama senin dm900 de arkada service diye ufak giriş kablo varsa eternete gerek yok ordanda yazılım atabilirsin
    atılmıyor iste net olmadan dream up programı ile dm9xx lere dm820 dm52x lere mini usb ile service girisinden yazılım atılmıyor illede cihazın ip adresi olması gerekiyor

dedigin kadar kolay olsa dm525 hd yi cöpe atmazdım

dm500 hd ye atılıyor sorun yok ip adresi yazmana gerek yok ama yukarıda saydıgım cihazlar icin dreamup ile imaj atarken cihazın ip adresini yazmanız gerekiyor cihaz çöktüyse wifi den baglanıp cihaza ip aldıramıyorsunuz sizin dediginiz acılan ip adresi olan cihazlar icin gecerli cokmus cihazlara ethernetten baglanıp cihaza ip aldırıp atılıyor

cihaz ip almazsa bunun icin telnet programları var onun sayesinde ip aldırılıyor ama benim gibi etherneti yanarsa hicbir sekilde imaj yuklenmiyor yada wifi ile baglı ise cunku cihaz coker acılmazsa wifi driverları yuklenmedigi icin cihaz ip almıyor ama ethernet ile baglı ise cihaz ip alıyor

arap bir program yapmıs optiflasher diye o loader ile service girisinden mini usb ile cihazın ip adresi almasına gerek olmadan imaj atılıyor ama 5 kez imaj atmak icin 25 euro ucret istiyor ona para verecegime cihazı çöpe attım kafam rahat
    Konu endebar tarafından (19.04.2019 Saat 15:28 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

8. sayfa - 11 sayfa var BirinciBirinci ... 4567891011 SonuncuSonuncu