PUL KOLEKSİYONU

Temel çok güzel bir kadını gözüne kestirmiş. Kadının peşinde ve bir taraftan da nasıl ayartırım diye düşünüyor. Klasik tavlama usüllerinden biri geliyor aklına
ve birden kadına dönüp :
- Hadi bize gidelum sağa pul kolleksiyonumu cöstereyim.
Kadın şaşırır fakat bozuntuya vermez:
- Peki ya beğenmezsem ?
- O zaman ciyinur cidersun.

SIRA

Temelin çok güzel bir karısı varmış.
Köydeki bütün erkekler karısını görünce iç çekerlermiş.
Bir süre sonra kadın köydeki erkeklerle beraber olmaya başlamış.
Evin önünde uzun kuyruklar oluşmuş.
Bunu gören Temelin arkadaşı Dursun dayanamamış.Temele:

-Ula Temel karının neler yaptığını görmüyor musun?Bu kadını neden boşamıyorsun. ? Temel sinirli bir şekilde cevap vermiş.
-Ula kariyi bosayayim da diğerleri gibi ben de sıraya mi gireyim?

LUNAPARK

Fadime ile Temel lunaparka giderler. Fadime dönen salıncaklara binmek ister ama Temel 'olmaz Fadime, donun gözükür' diyerek karşı çıkar.
Salıncağa çok binmeyi isteyen Fadime Temel arkasını dönüp başka bişeyle ilgilendiği anda Temel'den gizli salıncağa biner arkasını dönen Temel Fadimeyi salıncağa binmiş olarak görünce bağırır :
-'Fadime niye pindun donun közükçek 'der, Fadime cevap verir: -'Merak etme ..Çıkarttim oni.

FINDIK
Temel nişanlisi Fadime ile fındık tarlalarını geziyormuş.

'Bak Fadime' demiş, 'bütün bu tarlalar benim. ama bir tanecik findik koparırsan, seni oraya yatırırım ona göre.' Bunu duyan Fadime' nin gözleri parlamış, hemen
koşup bir tane findik kopartmış.
Temel sözünün eri ya, Fadimeyi fındık ağacının altına yatırmış.
Bu cezadan memnun kalan Fadime, üstünü başını toparlayıp, ayağa kalkar kalkmaz bir fındık daha kopartmış. Temel bir kez daha .... Bir findik daha.....
Temel 5. findiktan sonra perişan ayağa kalkmış, bitkin bir halde Fadimeye dönüp;

-'Bak Fadime ' demiş eliyle tarlaları gostererek:
-'Burdan sonrasi Fiskobirliğin'