Muðla'nýn Bodrum Ýlçesi'nde kendisine ait otel inþaatýnda incelemelerde bulunan Beþiktaþ Kulübü Baþkaný Fikret Orman, Bodrum Kaymakamý Mehmet Gödekmerdan'ý ziyaret etti ve çeþitli açýklamalarda bulundu.

[Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
Baþkan Orman, "Hep söylediðimiz bir þey var, þerefi ile oynayan hakký ile kazanan bir kulübüz. Öyle olmaya da devam edeceðiz" dedi.

Bodrum Ýlçesi’ne baðlý Gündoðan Beldesi’nde bu yýl açýlýþýný yapacaðý beþ yýldýzlý otelinin inþaatýnda incelemelerde bulunmak üzere ilçeye gelen Beþiktaþ Kulübü Baþkaný Fikret Orman, bugün akþam saatlerinde Bodrum Kaymakamý Mehmet Gödekmerdan’ý makamýnda ziyaret etti. Kaymakam Gödekmerdan ile sohbet eden Baþkan Orman, basýn mensuplarýnýn sorularýný yanýtladý. Orman, "Hafta sonunda zorlu ve tarihi bir mücadele bizi bekliyor. Ýnönü Stadý'nda oynanan son derbi olacak. Bu maçýn centilmenlik içerisinde, kavgasýz gürültüsüz bir maç olmasýný diliyoruz. Bize yakýþan þekilde konuk yöneticileri aðýrlayacaðýz. Fenerbahçe maçýnýn, hak edenin kazanacaðý þekilde geliþmesini arzu ederiz. Hep söylediðimiz bir þey var, þerefi ile oynayan hakký ile kazanan bir kulübüz. Öyle olmaya da devam edeceðiz" dedi.

"Bizim stadýn da adýna yüzde yüz bir sponsor adý gelecek"

Yeni stadyumla ilgili çeþitli spekülasyonlar yapýldýðýný belirten Orman, "Biz stadýn adýnýn deðiþeceðini söylerken, þunu anlatmak istedik; artýk stat adlarýna sponsorluk alýnýyor. Deðerli rakibimiz Galatasaray'da Türk Telekom Arena varsa, bizim stadýn da adýna yüzde yüz bir sponsor adý gelecek” diye konuþtu.

Futbol Federasyonu Baþkaný Yýldýrým Demirören ile ilgili olarak Orman, "Ben mali idari genel kurulda söyleyeceklerimi söyledim. Bundan sonraki süreci hep beraber yaþayacaðýz. Biz belirli bir nezaket içerisinde kulübümüzü yönetmeye çalýþýyoruz, o nezaket devam edecek. Ama o gün de ifade ettiðim gibi ben kimseye Beþiktaþ'ýn bir kuruþunu yedirmediðim gibi Beþiktaþ'ýn menfaatleri konusunda hareket ederim" ifadelerini kullandý.

"Fenerbahçeli yöneticiler bize yapýcý dost ellerini uzatarak yaklaþýyor, biz de bundan memnunuz"

Stadýn kapanmasýnýn ardýndan Þükrü Saracoðlu Stadyumu’nda oynamak istediklerini dile getiren Baþkan Orman, “Ancak bugüne kadar bu konu ile ilgili Fenerbahçeli yöneticilerle bir görüþmemiz, anlaþmamýz ve uzlaþmamýz olmamýþtýr, ama görüþeceðiz. Onlar bize yapýcý dost ellerini uzatarak yaklaþýyor, biz de bundan memnunuz" dedi."

"Sansasyonel transferden daha çok, takýma katký saðlayacak transferler yapma zihniyetindeyiz"

Beþiktaþ'ta top koþturan futbolcularýn herbirinin yýldýz olduðunu savunan Orman, "Biz sansasyonel transferden daha çok, takýma katký saðlayacak transferler yapma zihniyetindeyiz. Ama katký saðlayacak transferin kendisi de sansasyonel bir isim olursa, yapacak bir durum yok" diye konuþtu.

Ziyaret sýrasýnda Orman, kendisini görmeye gelen Gülümser Danacý Ýlköðretim Okulu 3’üncü sýnýf öðrencisi koyu Beþiktaþlý 9 yaþýndaki Ada Abut’u kucaðýna alýp sevdi, sohbet etti. Orman, Ada'ya bir Beþiktaþ maçýnda forma giydirip sahaya çýkarma sözü verdi.

Sohbetin sonunda Baþkan Orman’a Bodrum halýsý armaðan eden Kaymakam Gödekmerdan, koyu bir Beþiktaþ taraftarý olduðunu dile getirip, "Yýllardýr taraftarý olduðum kulübün baþkanýný aðýrlamaktan mutluluk duyduk. Hafta sonundaki maçý elbette kazanmak isteriz, ancak ben her iki takýma da baþarýlar diliyorum" ifadelerini kullandý.