turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Standart Fransa Turu'nda Sastre şampiyon

Fransa Bisiklet Turu'nda doping testi pozitif çıkan üçüncü sporcu İtalyan Riccardo Ricco oldu. Ricco'nun takımı Saunier Duval, turdan çekildiğini açıkladı.

Fransa Turu'nun doping yüzünden daha fazla prestij kaybetmesini önlemek için olağanüstü çaba sarfeden Fransa Anti-Doping Ajansı, İtalyan bisikletçi Riccardo Ricco'dan alınan numunede yasaklı 'EPO' maddesi belirledi.

11 etabı geride kalan turda genel klasmanda dokuzuncu sırada yer alan Ricco'nun, doping tespit edilen numuneyi dördüncü etap sonrası verdiği açıklandı.

Ricco'nun takımı Saunier Duval, bu gelişme sonrası yarıştan çekildiğini açıkladı. Takımın spor direktörü Matxin Fernandez, "bu organizatörlerin değil, bizim kararımızdır. Neler olup bittiğini anlayan kadar takımın faaliyetlerini durdurduk" dedi.

Bu yılki turda Ricco'dan önce İspanyol bisikletçiler Manuel Beltran ve Moises Duenas Nevado'nun doping testleri pozitif çıkmıştı. Ricco gibi Beltran ve Duenas Nevado'da da kan yapıcı EPO maddesine rastlandı.

Bavullarında torbalar dolusu kan ve yüzlerce şırınga bulunan Duenas Nevado'nun takımı Barloworld, İspanyol bisikletçinin takımla ilişkisini hemen kestiğini duyurdu.
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    682 Toplam

Standart Cevap: Ricco da dopingli, Saunier Duval çekildi

Fransa Bisiklet Turu'nun şampiyonu CSC takımından İspanyol bisikletçi Carlos Sastre oldu.

Fransa Bisiklet Turu, Alman Stefan Schumacher'in kazandığı 143 kilometrelik Etampes-Champs-Elysees etabıyla tamamlandı.

Toplam 180 bisikletçinin, üç hafta boyunca 3 bin 500 kilometreden fazla yol kat ettiği turda, şampiyonluğa 17'nci etapta sarı mayoyu ele geçiren CSC takımından Carlos Sastre ulaştı.

En yakın rakibi Silence-Lotto bisikletçisi Cadel Evans'a 58 saniye fark atan 33 yaşındaki Sastre, 1997 yılında başladığı kariyerinde ilk şampiyonluğuna da imza atmış oldu.

Sastre, 2006'da Oscar Pereiro ve 2007'de Albert Contador'dan sonra Fransa Turu'nu kazanan üst üste üçüncü İspanyol oldu. Contador'un takımı Astana, geçmişteki kötü doping sicili yüzünden bu yılki tura davet edilemişti.

21 etaptan oluşan turu Sastre'nin bir dakika 13 saniye gerisinde bitiren Avusturyalı Bernhard Kohl üçüncü sırayı aldı. Kohl, tırmanma klasmanında birinci oldu.

Sprint klasmanında birinciliği İspanyol Oscar Freire elde etti. Takımlarda şampiyonluğa Sastre'nin takımı CSC ulaştı.

95'inci kez yapılan Fransa Bisiklet Turu'nda geçmişteki kadar olmasa da bu yılda doping olaylarına rastlandı. İspanyol bisikletçiler Manuel Beltran ve Moises Duenas Nevado ile İtalyan Riccardo Ricco'nun testleri pozitif çıktı.

Ricco'nun takımı Saunier Duval, test sonuçlarının açıklandığı 12'nci etaptan yarıştan çekildiğini açıkladı. Mücadeleyi 19'uncu sırada bitiren Credit Agricole bisikletçisi Dmitriy Fofonov'un da doping yaptığı tespit edildi
    Haddini bilmedikten sonra çok şey bilmek birşeye yaramaz. Suskunluk kimseyi yanıltmasın, Çünkü susan konuşursa kimse kaldıramaz.
    -W. Butler-

Ok gibi doğru olsam, yabana atarlar beni,
    Yay gibi eğri olsam; elde tutarlar beni,
    Doğruda aç görmedim; eğride tok,
    Eğri yay elde kalır; menzil alır doğru ok.

Mevlana
    AlıntıAlıntı