turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

5. sayfa - 8 sayfa var BirinciBirinci 12345678 SonuncuSonuncu
71 sonuçtan 41 ile 50 arası

Konu: en iyi lnb

TDW Team-Mod. dreamroma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    72.237 Toplam

Standart Cevap: en iyi lnb

Alıntı dreamboxco Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Dikkatinite Inverto nun bir kac Modeli vardir. Yani HighGain 70dB ve 55dB.
    Ultra ve BlackPremium.

Hangisini kullandinizi yazarsaniz daha iyi olur.
    Usta ben
    Inverto marka lnb kullanmadim.
    AlıntıAlıntı

Senior Member serkanguzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    4.481 Toplam

Alıntı dreamroma Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    slm herkeze lnb sonunda geldi test ettim arkadaslar beni hicmi hic memnun etmedi bazi kanalarda % 1 artis var ama cogu kanalda % 5 kayip var arkadaslar benim kulandigim titanum marka lnb fiyat olarak hem ucuz Hemde verim olarak daha iyi arkadaslar ben Yurt disinda kaliyorum kullandigim lnb ler yukarda MTI lnb yide denedim malesef ben iyi bir sonuc alamadim malesef
    Değerli arkadaşım,

27 no'lu mesajımda kapsamlı olarak değinmiştim.

Ayşe'yi, Fatma'yı bir kenara bırakmamız gerekirse;

Aşağıda 27 no'lu mesajımdan kıst alıntı yaptım. LNB'nin performansını alıntıda açıkladığım kritere göre değerlendirilmesi gerekir.

Alıntı serkanguzel Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Sinyalini sınırda aldığınız yada yayında gidip - gelme türünden sıkıntı yaşanan herhangi bir frekans'ı, LNB değiştikten sonra, kırılmasız ve istikrarlı bir sinyal ile alınabiliyorsa, o LNB'nin performansı daha iyi diye değerlendirebiliriz.

Biraz daha açmak gerekirse; LNB'yi değiştirdikten sonra, sinyal seviyesi yükseliyor, ancak yayındaki kırılmalar devam ediyorsa, LNB'nin gürültü oranı yüksek demektir.

İşte bu nedenle LNB'nin performansını değerlendirirken, daha önceki LNB ile kırılmalı alınan yayın, yeni LNB ile kırılmasız olarak geliyor mu, ona bakmamız lazım.

Yani diyeceğim, LNB değişimi ile sinyal seviyesinin yükselmesi tek başına yeterli değildir.
    Sonuç olarak; maksat sinyali sınırda gelen yayını kırılmasız olarak alabilmek değil mi ?

Eğer maksadınız yayını kırılmadan almak ise, frekansın sinyal seviyesine takılmamak gerekir.

* LNB'nin gürültü oranı yüksek olunca, sinyal seviyesi de yüksek olur.

* Cihaz tuner'inin, sinyali ölçümleme hesabında, cihaz sinyal seviyesini yüksek gösterebilir.

Yani bu konuların her biri kendi içinde, çok detaylı konulardır.

Siz kullanıcı olarak; LNB'nin performansına bakmalısınız. LNB'nin performasını ise, açıkladığım kritere göre değerlendirmelisiniz.

Kolay gelsin.
    Doğru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanıt veremiyorum.
    Katılımcıların yararlanabilmesi için, sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.
    Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.
    AlıntıAlıntı

3. Teşekkür edenler:

msenoz (30.09.2015)

0 Bu Konu icin
    72.237 Toplam

Ustam ben sizi anladim ben bu lnb yi bazi feed yayinlari icin almtim o frekanslarda cok takilma ve donma olayi oluyor onun icin almistim.
    hafta sonu feed frekanslari tekrar aktif olur o Zaman donma ve takilma oluyormu diye tekrar kontrol Edip buraya yazarim Usta saygilar.
    AlıntıAlıntı

1 Bu Konu icin
    4.481 Toplam

Alıntı dreamroma Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Ustam ben sizi anladim ben bu lnb yi bazi feed yayinlari icin almtim o frekanslarda cok takilma ve donma olayi oluyor onun icin almistim.
    hafta sonu feed frekanslari tekrar aktif olur o Zaman donma ve takilma oluyormu diye tekrar kontrol Edip buraya yazarim Usta saygilar.
    Bir önceki mesajımı yazmadan önce, mesajlarınızın tamamını tekrar okuduktan sonra yazdım.

Yani bende sizin hangi ihtiyaçla LNB arayışı içerisinde olduğunuzu iyi anladım/anlamış bulunmaktayım.

Önceki mesajımda, bir LNB marka/modelinin resmini eklemiştim.

* Takılma,

* İki veya daha fazla cihaz kullanılması durumunda, sinyal düşmesi,

türünden sorunlar yaşıyorsanız, almanız gereken LNB, marka/modelini verdiğim LNB'dir.

Önerdiğim LNB, tarafımdan bizzat test edilip, kullanılan LNB'dir.

Önerdiğim LNB'den memleketteki 4 çanaklı sisteme, 4 adet satın aldım ve rahat ettim. Yani sistemde 4 adet cihaz aynı anda çalıştırıldığında, cihazlar birbirini etkilemeden ve sinyal düşümü olmadan çalışmaktadır.

Bu işlere geçmişte çok kafa yordum, çok harcama yaptım. Şimdilerde yurtdışında yaşadığım için, mevcut durumdaki sistemi kullanamamaktayım.

Kolay gelsin.
    Doğru bilginin adresi...

Katılımcıların yararlanabilmesi için, sorularımızı açık alandan sormaya özen göstermeliyiz.
    AlıntıAlıntı

6. Teşekkür edenler:

dreamroma (30.09.2015)

Banned NEXX45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    173 Toplam

slm herkeze lnb sonunda geldi test ettim arkadaslar beni hicmi hic memnun etmedi bazi kanalarda % 1 artis var ama cogu kanalda % 5 kayip var arkadaslar benim kulandigim titanum marka lnb fiyat olarak hem ucuz Hemde verim olarak daha iyi arkadaslar ben Yurt disinda kaliyorum kullandigim lnb ler yukarda MTI lnb yide denedim malesef ben iyi bir sonuc alamadim malesef[ATTACH=CONFIG]28363
    [/ATTACH][ATTACH=CONFIG]28364
    [/ATTACH][Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    arkadaşım sabit sistemdemi motorlu antendemi kullandın kaç metre uydu çanağında kullandın hangi uyduda kullandın hiç bir bilgi vermiyorsun hangi frekanslarda senin çok met ettiğin titanyum lnb yi çok önce bir arkadaşımdan aldım ve almamla vermem bir oldu invacomun yanına gelemez bu bilgi gerçektir motorlu antende 1.50 mega antende söylüyorum bak birde şunu sorayım bu lnb yi kendinmi taktın montajını yaptın yoksa başkasınamı taktırdın benim bütünü ile kandi montajımdır biraz bilgi ver arkadaşım yazdıkların ile bizim kullanmış olduğumuz lnb arasında fark var senin verdiğin bilgiler sağlıklı değil
    Konu NEXX45 tarafından (30.09.2015 Saat 17:12 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin sonic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    34.662 Toplam

Kirilmalar cihaz ili ilgili olabilir
    xtrend cihazdan duo2 aldigimda schow tv ve 3 derece yunan kanallari sorun yaratti.lnb kablo diseqc degisimi ise yaramadi
    duo2 sattim hemen ve yine xtrend geri döndüm ve sorun yok simdilik
    FORUMDA SUNULAN DOSYALAR TEST AMACLIDIR!!!!

TDW FORUMA DESTEK
    ---------------------------------------------------------------------
    **SAMSUNG 46"C6700+40"6500+XTREND ET10000+LG BlurayPlayer+Denon1911+Magnat Supreme 1000 +PS3-120GB-3.55CFW!!!!
    AlıntıAlıntı

Banned santamaria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    2.314 Toplam

Bende de mTı lnb nin twin olanı var motorlu çanakta bağlı biri tv kartına biri vu unoya gidiyor sorun yaşamadım.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    72.237 Toplam

Kulandim canak gibertini 125 cm motorlu butun sistemi kendim kurdum.
    show tv hd % 69 cekiyordu
    mti taktim ince ayar yaptigim halde % 64 cekiyor simdi
    Sirus uydusuna da 1-1 isimli kanal var % 75 den % 76 Oldu be bu lnb yi sirus udusu icin aldim

not ben lnb ye kötü lnb demiyorum sadece benim istedigim verimi alamadim.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    4.481 Toplam

Kulandim canak gibertini 125 cm motorlu butun sistemi kendim kurdum.
    show tv hd % 69 cekiyordu
    mti taktim ince ayar yaptigim halde % 64 cekiyor simdi
    Sirus uydusuna da 1-1 isimli kanal var % 75 den % 76 Oldu be bu lnb yi sirus udusu icin aldim

not ben lnb ye kötü lnb demiyorum sadece benim istedigim verimi alamadim.
    LNB'nin dört çıkışında aktif bir şekilde cihazları çalıştırınız ve sinyal seviyesini gözlemleyiniz. ( Cihazlardan ikisi Vertical frekanslarda, ikisi horizontal frekansta olmalı... )

Birde, cihazlardan üçünün kablosunu sökünüz ve bir cihazdan sinyal seviyesini tekrar gözlemleyiniz.

3 cihazın kablosu sökük durumdayken, tek cihazda sinyallerde yükselme var ise, LNB'nin çıkışları birbirini etkiliyor demektir.

Bu husus, çok çıkışlı LNB'ler için, kendi testlerimle sabit bir husustur.
    Doğru bilginin adresi...

AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    72.237 Toplam

Alıntı serkanguzel Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    LNB'nin dört çıkışında aktif bir şekilde cihazları çalıştırınız ve sinyal seviyesini gözlemleyiniz. ( Cihazlardan ikisi Vertical frekanslarda, ikisi horizontal frekansta olmalı... )

Birde, cihazlardan üçünün kablosunu sökünüz ve bir cihazdan sinyal seviyesini tekrar gözlemleyiniz.

3 cihazın kablosu sökük durumdayken, tek cihazda sinyallerde yükselme var ise, LNB'nin çıkışları birbirini etkiliyor demektir.

Bu husus, çok çıkışlı LNB'ler için, kendi testlerimle sabit bir husustur.
    Ben sinyali tek cihaz takili iken denedim tek cihaz üzerinde.
    AlıntıAlıntı

5. sayfa - 8 sayfa var BirinciBirinci 12345678 SonuncuSonuncu