turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu
12 sonuçtan 1 ile 10 arası
    Junior Member Lacrymae - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Standart Fritzbox 7270 Gelen arama sorunu

Merhaba arkadaşlar,

Fritz'box Fon WLAN 7270 aldım fakat 1 haftadır konfigrasyon üstünde çalışmama rağmen box ı gelen aramalara açamadım. Bir telekom şirketinde Sip hesabım var. Evimdeki Türk Telekom hattını kullanan Siemens marka Deck telefonu Box a başarıyla tanıtıyorum ve Sip aramaları için Internet Telephony tanımlayarak deck telefonumu voip aramları otomatik yapabilecek şekilde ayarlayabiliyorum. Her aramam otomatik olarak sip hesabım üzerinden yapılıyor. Fakat Türk Telekom hatttım gelen aramalara tepki vermiyor. Başka bir hattan kendi evimi aradığımda devamlı olarak Meşgul tonu alıyorum. Kısacası sormak istediğim şudur;

* Evimde bir Türk Telekom hattım var.
    * Bir adet deck telefonum var.
    * Özel bir telekom şirketinden aldığım Voip hesabım var.

Fritzbox ı şu şekilde ayarlayabiliyor muyuz?

* Deck telefonum yaptığım her aramada otomatik olarak voip arama yapacak. (ki zaten bunu yapabiliyorum şuan)
    * Aynı deck telefon dışarıdan, Türk Telekom hattıma gelecek aramalara açık olacak. (bunu bir türlü berecemedim. meşgul tonu alıyorum ev numaramı aradığımda)
    * Firtzbox aynı zamanda ADSL modem ve router görevi yapacak. (Bunu da şuan yapabiliyorum)

Saygılarımla,
    AlıntıAlıntı

Senior Member Duezceli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    2.506 Toplam

Standart Cevap: Fritzbox 7270 Gelen arama sorunu

Farz ediyoumki telefonu FB bagladin, o zaman sabit hattin icinde ayaralri girdinmi FB ye, sip ayarlarini yapmadan nasil taniyacak FB senin sabit hattini??
    Sabit hattin in da sip ayarlarin i bilmeden sonuca ulasamazsin.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Yaptığım işlem ve bağlantıları sırasıyla anlatyama çalışayım. Öncelikle resim ekliyorum bir tane bağlantıları göstermesi için;

Yukarıdaki bağlantıları yaptıktan sonra yaptığım işlemler ve vardığım sonuçlar;

* Network ayarlarını yaparak FB'ı DSL modem ve internet dağıtıcı router olarak kullanabiliyorum.

* Ardından Numbers kısmından bir Fixed Line numarası tanımlıyorum. (Sanırım bu benim evde kullandığım Türk Telekom numaram oluyor)

* Sonra Internet Telephony kısmından bir Voip hesabı tanımlıyorum voip aramalar için. Ve Internet Telefonum 101 kodu ile içindeki ayarlarla Register olabiliyor.

* Telephony Devices içinden cihaz ekleyerek elimdeki Siemens Deck el cihazını FB'ye tanıtabiliyorum. Tanıtırken Outgoing aramalarda her zaman tanımlanmış olan internet hesabını kullan diyorum. Incoming aramalar için ise Fixed Line kullanılsın diyorum.

Bu durumda benim beklediğim Outgoing aramalarda, yani yaptığım aramalarda direk Voip hesabıma bağlanması ve voip üzerinden arama yapması ki zaten böyle oluyor. Fakat ikinci beklentim ise Incoming aramalar için Fixed Lİne'ı tanıması ve Ev numarama gelecek aramalarda Deck cihazımın çalması.

Fakat Outgoing aramalarda başarı sağlayıp internet üzerinden arama yapabilirken, incoming aramalarda, yani ev numarama gelen aramalarda ev numaram karşı tarafa devamlı meşgul tonu gönderiyor.

Umarım detaylı anlatabilmişimdir. Yada bilmek istediğiniz başka bir durum var ise açıklayabilirim.

Teşekkürler,

*
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

İmkansız olduğunu bilsem gerçekten uğraşmayacağım artık. Fakat yapılabilir gibi geliyor bana. Gerçekten fikri olan yok mu ?
    AlıntıAlıntı

Senior Member Duezceli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    2.506 Toplam

Yapabilmen icin üyesi oldugun sirketin sana sip ayarlarini ve sifreni vermesi gerek. Cünki sen sonucda Internettelefon kullanmaya calisiyorsun, bilgiler olmadan bunu yapabilmen zor, ama sen sirketine sor belki sana verirler senin ayarlari o zaman cok basit sekilde bu sorunu asmis olursun.

Mantigi su: Eger o kadar basit olsaydi ben herhangi birinin numarasini Fritzboxa verir onun üzerinden istedigim gibi arama yapardim yada dinlerdim.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Düzceli merhaba,

Sanırım ben tam anlatamıyorum.

İki adet hattan bahsediyorum;
    1-) Özel bir telekom şirketinden aldığım sip hesabım (ki zaten buna bağlanıp netten arama yapabiliyorum tanıttığım deck telefonum ile. Ve bu sip hesabı sadece Outgoing aramalar için kullanılan internet hesabım.)

2-) PSTN hattım. Yani şuan Firtzbox'ı aklımızdan silersek evde kullandığım Turk Telekom sabit hattım. (Fakat söylediğim gibi bu PSTN hattım sadece Incoming aramalar için kullanılacak, yani benim ev telefonuma telefon ettiklerinde Fritzbox'ta tanıtılı olan Deck telefonun çalmasını istiyorum.)
    AlıntıAlıntı

Senior Member -=sezo=- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    878 Toplam

Usta bende isdn var. 3 numaram var ve 2 siemens mobil telefonum.2 mobil telefonumu direk FBa bagladim,2 mobil telefona 2 ayri numara verdim ve distan gelen numaralari 2 telefonada serbest biraktim.Bu sekil 3senedir kullabiyorum,hic sorunum yok.
    Sizinki 2 ayri sebeke olunca karisiyor,aslinda olmamasi lazim,cünkü bendede olay pek farkli degil.
    Yapacaginiz islem,FB menüsünden Telefonieyi ve simdi Telefoniegeräteyi secin
    acilan pencereden 2. secenek Festnetz secin.
    Üsteki seçenegi Festnetz aktive kanca atin ve asagidaki secenekden Analog u secin.
    Simdi Telekomun verdigi numarayi üste,vermek isteginiz isimi alta yazin,Übernehmen e tiklayip cikin.
    Analog numaranizin calismasi için,Spliterin üstünde bulunan telefon çikisini, FBa direk baglamalisiniz,yoksa analog hat calismaz.
    BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKI KANDIR.
    TOPRAK EGER UGRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Dostum öncelikle cevabın için teşekkür ederim. Mönülerden bahsederken İngilizce kullanabilirsen sevinirim çünkü Almancam yok. Şimdi Türkiye'de evde kurduğum düzeneği ayrıntılı olarak çizdim. Bu resim üzerinden konuşacak olursak;

* PTSN analog hat dediğim Türk Telekomun bana verdiği sabit hattım. Bu hat üzerinde hem Analog bir telefon sinyali hemde DSL hizmeti bulunuyor. Araya bir spliter takarak böldüğünüzde hem pstn hattınızı istediğiniz telefonla hem de diğer uç ile modeminize girerek interneti kullanabiliyorsunuz.

Benim yukarıdaki senaryoda yapmak istediğim şudur;

* Bir Deck telefon FB'ye tanıtılacak.
    * Tek bir Deck telefon üzerinden Outgoing aramalar için tanımladığımız İnternet hesabı kullanılacak. (Internet Telephony)
    * Yine aynı Deck Telefon PSTN hattıma dışarıdan gelecek aramalara açık olacak. (Fixed Line)

Bu senaryoyu gerçekleştirebilmek için yukarıdaki resimde yaptığım bağlantılar sizce doğrumu ? Eğer doğru değilse siz hangi kabloyu nereye bağlamamı önerirsiniz ?
    AlıntıAlıntı

Senior Member -=sezo=- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    878 Toplam

Usta FBun bu özelligini bilmiyorum,o sekik olacaginida sanmiyorum.
    Bildigim FBun Menüsü almanca,ingilizce dil seçimi oldugunu sizden duydum.
    Kusura bakmayin,benimde ingilizcen zayif,Türkcemde yeni dunya kelimelerine erisemiyor.
    BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKI KANDIR.
    TOPRAK EGER UGRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
    AlıntıAlıntı

Junior Member dserci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Standart AW: Fritzbox 7270 Gelen arama sorunu

Merhaba arkadas lar, ben FritzboxB üzerinden yani Sip ([Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]) anlaminda Dcalling diye bir sirket kulaniyorum.
    Bilmem yardimi olurmu ama Ingilisce olarak nasil fb yi ayarlaman gerektini yaziyor.
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    belki yardimi eder.
    AlıntıAlıntı

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu